Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 1351LC - problem z uruchamianiem

jeden5a 15 Lis 2010 15:45 1010 5
 • #1 15 Lis 2010 15:45
  jeden5a
  Poziom 7  

  Witam,
  Posiadam następujący problem z laptopem Acer Aspire 1351LC: po włączeniu płyta główna wstaje, pojawia się logo Acer'a na ekranie powitalnym, następuje identyfikacja pamięci, napędów itd., istnieje możliwość przejścia do BIOS'u, po czym pomimo tego, że na matrycy jest ciągle sygnał - obraz wygasa (nie jest martwy-przechodzi w odcień ciemniejszej szarości), brak jakichkolwiek komunikatów systemowych, czy nawet mrugającego kursora. Komputer nie restartuje się - pozostaje w takim stanie, nie można nic zrobić.
  - laptop uruchamiany jest bez baterii, zasilacz przetestowany
  - hdd i napęd optyczny wykrywalne
  - po podłączeniu zewnętrznego monitora i wyeliminowaniu matrycy ten sam efekt
  - po odłączeniu dysku i napędu optycznego taka sama reakcja (nie ma informacji o braku napędów czy systemu operacyjnego - szary obraz)
  - po przełożeniu pamięci do drugiego slotu bez zmian (tutaj nie mam pewności, czy pamięć jest sprawna, ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia jej w innym laptopie, a drugiej kości nie posiadam)
  - przywrócenie BIOS'u do ustawień fabrycznych nie pomaga
  - po ustawieniu w BIOS'ie napędu optycznego jako 1-szego bootującego oraz po uruchomieniu laptopa z płytą CD słychać odczyt, brak reakcji na matrycy - sygnał ciągły, szary obraz
  Po wykonaniu powyższych czynności mam problem z ustaleniem przyczyny takiego zachowania laptopa. Prosiłbym bardzo o podpowiedź, co można byłoby jeszcze sprawdzić, a może ktoś zetknął się z podobnym problemem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  0 5
 • #2 15 Lis 2010 15:49
  globusek14
  Poziom 31  

  A może sprawdź w trybie awaryjnym czy wejdzie? Możesz także włożyć płytę z XP i sprawdzić czy przejdzie do instalatora i naprawić system z płyty. Możliwe że jest zawirusowany system i wirusy sprawiły że sterowniki grafiki są zainfekowane?

  0
 • #3 15 Lis 2010 16:02
  jeden5a
  Poziom 7  

  Niestety to nie jest problem systemowy. Tak jak wspominałem powyżej, bez względu na to czy uruchamiam laptopa z jakimkolwiek napędem, dyskiem czy bez nich, nie ma żadnej reakcji na matrycy - jedynie szary obraz. Uruchamiałem komputer z płyty CD (np. MiniPe, Hiren's, Paragon - bootowalne) - słychać odczyt, ale problem jest taki jak opisuje powyżej.

  0
 • #4 15 Lis 2010 16:10
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 15 Lis 2010 16:55
  jeden5a
  Poziom 7  

  Z jakim kosztem mniej więcej trzeba byłoby się liczyć, w przypadku naprawy/wymiany tego układu? Czy jest to naprawa opłacalna w odniesieniu do wartości laptopa?

  0
 • #6 15 Lis 2010 18:12
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto