Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda w Corsie B 99r 1.0 12V

15 Lis 2010 17:34 3541 16
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie
    wiem, ze temat stary jak rzeka, ale poczytalem forum i nie znalazlem rozwiazania
    mam corse B 99 1.0
    od kilku dni mam wode na dywanikach po obu stronach i cholerne parowanie szyb ( na przedniej jakby jakaś "maź"- wyglada jak tłusta)
    sprawdzilem udroznienie odplywow, czy oslona w podszybiu nie jest peknieta, wymienilem filtr kabinowy, popatrzylem za dziurkami, sprawdzilem uszczelki kabli i nic
    zauwazylem jakby woda leci z kokpitu, tam gdzie jest nawiew na nogi
    prawdopodobnie nagrzewnica lecz ubytek plynu jest znikomy - okolo pół moze 3/4 szklanki a w aucie wyglada jak w pontonie i jest woda :-D
    jesli to nagrzewnica prosze o manual jak ja wymienic ( wyjalem schowek , polke , radio , popielniczke- czy trzeba wyjmowac cała deske rozdzielcza???)
    prosze o pomoc
  • Poziom 19  
    Zdejmij plastik z podszybia i zobacz co sie tam dzieje. Bardzo często kwas z akumulatora robi tam cuda.
  • Poziom 9  
    sprawdzalem podszybie, oslona cala, odplywy udroznione , dziur nie widac
    aku,lator jest w komarze silnika, nie wiem czy ma cos wspolnego z podszybiem
    woda dostaje sie jakby z otworu nawiewu na nogi
  • Poziom 19  
    Mój błąd sorki. W dieslach aku jest w podszybiu i w corsie c. Znalezienie przecieku w aucie należy do jednych z najbardziej czasochłonnych rzeczy do zdiagnozowania. czasami bedziesz lał wode z weża i nic nigdzie nie pocieknie a najlepszy jest dzeszcz. Nie jednokrotnie wykręcałem wszystko z auta tam gdzie było widać wode, a okazywało sie że przeciek był w całkowicie innym miejscu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    po 2 dniach (około) 150KM ubyło 1 cm płynu ze zbiorniczka
    proszę o manual do dostania się do nagrzewnicy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    jednak nagrzewnica cieknie
    odkręciłem dwa plastiki od spodu i nie wiem jak ją wyjąc
    węże do odczepienia w komorze silnika lecz nie wiem jak jest przymocowana do reszty kokpitu
    Prosze o pomoc
    PS Tylko OWIK nie pisz ze GOOGLE czy sam naprawiam bo przegladalem
    jestes taki madry i oblatany to pokdaj linki
  • Poziom 9  
    wopor napisał:
    http://rapidshare.com/files/60304239/Opel_Corsa_B.rar, Witam :D mądry to owik jest ale nie wiem czy jest oblatany? może nie ma oblatywacza? teraz to niszowy zawód :D, a kolego malagamm nie chce sie Ci szukać ale masz linka, powodzenia.

dzieki wopor, ale link nie działa
    ściagnąłem sobie wcześniej "sam naprawiam corsa B", ale za cholerę nie mogę znaleźć , gdzie jest opis nagrzewnicy
  • Poziom 32  
    Witam, musisz wyciagnąć tunel środkowy w grzebaku pod środkową konsola jest zaślepka wyciagnij ją i konsole do tyłu pociagnij i do góry powinna żleżć i pod spodem konsoli środkowej masz obudowe plastykową trzeba ja odkrecić i dostaniesz sie do nagrzewnicy, powodzenia.
  • Poziom 9  
    do tego doszedlem, tylko nie wiem co dalej- czy nagrzewnica jest jakos przymocowana czy wystarczy odłączyć węże i wyjąc ja z uszczelek do srodka auta
    narazie zalałem jakiś stop leaks, czekam na jakieś ogloszenie na ebay bo w Irlandii licza sobie za nówkę 85 euro
    dzięki
  • Poziom 26  
    No widzisz, od razu wszystko stało się proste. Dowal jeszcze ze 3 "stop leaks" i załóż nowy temat. Tym razem o przegrzanym silniku. 85 Euro to nie jest dniówka? A zapomniałem z kim gadam...faktycznie fortuna jak przeliczyć na nasze co? Długo tak ciułasz tam?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie ze cztery godziny pracy aby te 85 euro odrobić. Na szrot to już nie łaska. Tam pewnie 20 jak sam wyjmiesz, albo dobre piwo trzeba postawić. Może u niego już nie wpuszczają na złomowisko naszych. Ciekawe dlaczego...
    Z półki za 30 znalazłem w chwilkę w dwóch miejscach.
  • Poziom 9  
    Pawel wawa napisał:
    Pewnie ze cztery godziny pracy aby te 85 euro odrobić. Na szrot to już nie łaska. Tam pewnie 20 jak sam wyjmiesz, albo dobre piwo trzeba postawić. Może u niego już nie wpuszczają na złomowisko naszych. Ciekawe dlaczego...
    Z półki za 30 znalazłem w chwilkę w dwóch miejscach.

Idąc twoim rozumowaniem, 170 Euro za dzien pracy chyba kazdy by chciał w obecnych czasach.
    Nic nie wiesz o wyplatach a takze o szrotach w Irlandii. Nikt cie nie wpusci zebys sobie sam krecił ( nie oplaca sie im wyjmowac samej nagrzewnicy lub układu grzewczego - chca sprzedac cała deske rozdzielcza, do tego ubezpieczenie - cos sie stanie takiemu mądrali jak ty i kto bedzie za to płacił)
    PS
    Prosze tylko odp. na problem, a nie wymądrzania sie nic nie wiedzących i nie wnoszących nic do tematu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chyba Kolego sam masz małe pojęcie, tak się składa, że od kilku lat naprawiam auta w Irlandii więc nie mądrzyj się tutaj. A wiesz czemu nie wpuszczają ? Za dużo ginęło. Smutne ale prawdziwe, a że są leniwi, to dla jednej nagrzewnicy nie chce im się wyciągać deski. Wiesz, ja wchodzę na większość złomowisk, po prostu mają do mnie zaufanie - wypracowane przez lata.
    A płaca 170 Euro to nie kokosy, oczywiście jeśli coś potrafisz a nie jesteś zwykłym pracownikiem fizycznym.
  • Poziom 10  
    zeby wyciągnąc nagrzewnice musisz wywalic cała deskę inaczej tego nie zrobisz