Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena sat siatkowa - warto ?

15 Lis 2010 21:23 7670 11
  • Poziom 2  
    Witam. Przeszukuję ostatnio sieć w celu zakupu jakiejś niedrogiej i w miarę dobrej anteny.

Zauważyłem na allegro jedyną antenę wykonaną z blachy perforowanej (siatkowa 60 CM w kształcie jakby takiej elipsu). Kosztuje w sumie 99 zł (niedrogo?) wraz z uchwytem i QUAD-em który przydałby mi się do podłączenia sat do 2 pokoi w mojej chałupie.
    Czy warto coś takiego kupić czy jest to za małe na polskie warunki ? Pytałem kolegi w Irlandii - ponoć tylko takie tam montują i znakomicie się sprawdzają przy dużym wietrze czy deszczu (odbierają tam Sky-a).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Aukcję usunąłem.
    Regulamin p.10.11 - GKVIDEO
  • Poziom 33  
    Odradzam, minimum 80 cm średnica anteny, daje dobry odbiór sat.
  • Poziom 34  
    Powszechnie są stosowane anteny offsetowe, głównie modele od 60 do 120 cm. Na zachodzie Polski uzyskamy lepszy sygnał niż we wschodniej części. Optymalną średnicą dla naszego kraju jest czasza o rozmiarze około 85 cm do odbioru programów z HotBirda i Astry. Równie dobrze można zastosować większą czaszę, ale tutaj nie przesadzajmy. Większa czasza równa się solidniejszej konstrukcji, pojawiają się problemy montażowe, a co za tym idzie cała konstrukcja jest dużo droższa. Anteny od 120 cm wzwyż są głównie wybierane na potrzeby odbioru sygnału z dalekich pozycji satelitarnych. Przed zakupem warto obejrzeć elementy mocujące antenę. Jednocześnie te elementy zapewniają regulację kąta elewacji. Źle zaprojektowane mocowanie i regulacja kąta elewacji podczas dokręcania śrub jest powodem zmian ustawienia anteny a co za tym idzie pogorszenia sygnału.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedzi. Skontaktowałem się z tym sprzedającym i bardzo zachwala ten zestaw, mówi że 65 CM na tej antenie spokojnie wystarczy i że uzyskam doskonały sygnał z HotBird-a. W sumie za tą cenę nie kupię nic innego a zależy mi na takim zestawie z QUADem. Co myślicie ? Czy szukać faktycznie tej 85tki ?
  • Poziom 33  
    Jeśli antena posiada większą średnicę, to elementy anteny są masywniejsze i wszystko jest git.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Część wypowiedzi Kolegów mihal2002 i Foxtrott usunąłem żeby nie spowodowały niepotrzebnej kłótni i docinek.
  • Poziom 33  
    Sprzedawcy się nie dziwię, że zachwala swój towar. Dla ciebie już padła prawidłowa odpowiedż. Ty płacisz więc wybieraj.
  • Poziom 24  
    Daruj sobie tą siatkową antenę . Będziesz z nią miał tylko kłopoty.
    Mała i dodatkowo siatkowa. Będziesz miał odbiór tylko i wyłącznie przy bezchmurnej pogodzie . Lekkie zachmurzenie i...po odbiorze.
  • Poziom 43  
    gregor1410 napisał:
    Skontaktowałem się z tym sprzedającym i bardzo zachwala ten zestaw, mówi że 65 CM na tej antenie spokojnie wystarczy i że uzyskam doskonały sygnał z HotBird-a. Co myślicie ? Czy szukać faktycznie tej 85tki ?
    To jeszcze ja dołączę. Jak taka dobra to ten sprzedawca niech zostawi dla siebie. Kup Φ80-85 i będzie dobra nawet do monoblocka.
  • Poziom 2  
    No a co do warunków atmosferycznych dlaczego piszecie , że drobne zachmurzenie i nici ? Przecież to siatka - wiatr i inne jej nie straszne. Dlatego ponoć stosują to w Irlandii bo u nich to norma i ponoć na takich "pełnych" antenach to im by szarpało.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego tu nie chodzi o części mechaniczne, na które wpływają warunki atmosferyczne tylko o spadek sygnału na tych antenkach podczas zachmurzenia, śnieżycy itp.