Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor lcd led 37' ?

15 Lis 2010 21:59 3703 6
  • Poziom 2  
    Witam. Jakiś czas temu założyłem na innym forum temat z prośba o pomoc w wyborze telewizora. Ustaliłem, ze cena ma nie przekraczać 3000zl, telewizor ma być lcd, a ilość jego cali równa 37' (większy nie zmieści mi się na ścianę). Przede wszystkim ma mi on służyć do oglądania sportu (głównie piłki nożnej) w jakości hd na c+. Z czasem dokupię pewnie dvd hd, wiec mam nadzieje, ze i z filmami tv poradzi sobie bardzo dobrze. Wszyscy polecili mi Sony Bravia 37EX500 przez co wziąłem ten model pod lupę i już bylem zdecydowany, aż nagle trafiłem na LED Philips 37PFL7605. Bardzo mi się spodobała opcja Ambilight i przyzwyczaiłem się do myśli, ze będę miał LCD LED. Teraz już co do tego Filipka pewien nie jestem, bo wyczytałem, ze nie czyta on napisów z divixow, a jakiś facet w sklepie powiedział, ze w ogóle najlepsze ledy to robi Samsung. Mam nierealny mętlik w głowie, a do środy muszę się na coś zdecydować, bo już jutro przychodzi do mnie monter założyć c+ !

Koniecznie muszę wspomnieć o tym, ze w sprawach komputerowych jak i związanych ze sprzętami rtv jestem kompletnym amatorem, dlatego proszę Was o poradę i wyrozumiałość dla mojego laikowego podejścia do tematu.

Na koniec chce jeszcze zaznaczyć, iż bardzo ważna jest dla mnie strona multimedialna telewizora. Tzn interesuje mnie obsługa internetu i "współpraca" na linii laptop-telewizor (oglądanie filmów, zdjęć z laptopa przez wifi), a także możliwości usb (odtwarzanie z dysku zewnętrznego). Zdaje se sprawę, ze brzmi to bardzo nieprofesjonalnie, ale jak już wspomniałem jestem kompletnym laikiem komputerowym i bardzo mi zależy na tym, żebym potrafił z tych wszystkich "bajerów" skorzystać.

Podsumowując:

Telewizor ma być lcd led, do powiedzmy 3000 zł z możliwymi drobnymi naciągnięciami cenowymi, do c+ hd (głównie sportu), filmów hd, może z czasem ps3 Razz i oferujący wiele od strony multimediów.

Długi post wyszedł, ale mam nadzieje, ze mi pomożecie. Z góry dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Cóż, za 3000zł, masz spore wymagania. Pierwszej rzeczy jaką nie rozumie to że Philips nie czyta napisów z divixa. Rozumiem przez to, że chcesz oglądać filmy z pendriva, bo to może być jedyna sensowna odpowiedź. Skoro chcesz podłączyć laptopa, to uważam że akurat to w najmniejszym stopniu nie jest to problem. Co do telewizorów, słowo "najlepsze" nie ma tu dzisiaj dobrego zastosowania. Wszystkie sprzęty te nowe się psują i nie ma to znaczenia czy to samsung, sony, philips. Pamiętaj cały czas że nie za bardzo możesz sobie pozwolić na wybredność 3000zł to niewiele. Telewizor, sam w sobie ma mieć jak na dzisiejsze czasy HDMI ver1.4, wyjście optyczne, obsługę mpeg4 i minimum Dolby Digital Plus, choć wiem że są również takie które dekodują DTS. To co również ważne aby miał certyfikat DLNA, to ułatwia znacząco konfigurację systemu multimediów a domu. Oczywiście fullHD czyli 1920x1080 (to aby uniknąć ewentualnych kłopotów ze skalowaniem obrazu)
    Co do funkcji internetu, daruj sobie bo to kompletna bzdura - to nie komputer, jedynie co możesz to przeglądać filmy na YouTubie i kilku innych portalikach. Sam mam to w odtwarzaczu BluRay i musiałem to pousuwać bo utrudniało tylko funkcjonowanie.
    Natomiast ważne aby producent dawał możliwość aktualizacji softwaru poprzez net (aby myśleć, że może mi sie uda, uniknąć kłopotów z ręcznym instalowaniem).
    Co do telewizora zdecydowanie LED (choć to LCD ale z podświetlaniem LED) co znacząco odbije się na konsumpcji energi.
    To tak w locie z tego co pamiętam
    AAA co do wifi to adaptery kosztują średnio 300zł i jeśli kupisz to kupujesz tylko i wyłącznie do twojego modelu i nie ma mozliwości zaadoptowania do telewizora innej firmy

Dodano po 8 [minuty]:

Doczytałem również że interesuje cię odtawrzanie z dysku zewnętrznego, z tego co wiem jest bardzo mało modeli które potrafią odtworzyć dyski NTFS a na pewno w tej cenie nie znajdziesz.
  • Poziom 2  
    A od ilu zł 37 calowy telewizor sprosta moim wymaganiom ? Jak powiedzialem 3000 zł, to nie jest absolutna granica, jak polecicie mi coś na prawdę wartego swojej ceny nawet za 4000 zł, to jestem w stanie tyle zapłacić.

Philips z tego co wyczytałem na innych forach nie czyta napisów pod usb i z laptopa łącząc się przez wifi.

Kwestia internetu w tych nowych modelach, to jak już mówiłem dla mnie kompletna nowość, o której dowiedziałem się dopiero po decyzji o zakupie tv. W związku z tym mało orientuje się w tym temacie, ale po przeczytaniu kilku recenzji, przejrzeniu forum itd widzę, że ludzie z tego korzystają i są zadowoleni, dlatego nie ukrywam - bardzo mi się ta opcja podoba i chętnie bym ją nabył.

O adapterach wiem.

Mam dysk zewnętrzny i rzeczywiście interesuje mnie podłączenie go pod usb.

Bardzo bym prosił o jakieś konkretne linki z modelami telewizorów i szersze wypowiedzenie się nt. tego Philipsa.
  • Poziom 40  
    Jak już wcześniej wspomniałem kwota jest zbyt niska aby sprostać tym wymaganiom, niestety różnica w cenie między 37 a 40 cali jest niewielka stad za dobry 37 cali musisz zapłacić prawie tyle jak za 40 cali, np. w przypadku philipsa 37 cali jest droższy niż 40.
    Tutaj masz przykładowy model który ma wszystko co napisałem + dodatkowo ma opcję nagrywania (bardzo przydatne)

UE37C6600

Tutaj masz model bez opcji nagrywania - różnica w cenie spora dlatego dobrze by było aby wypowiedzieli się ci co maja te dwa modele. Bo taka różnica nie może wynikać tylko z faktu samego nagrywania.

UE37C6500

Poniżej masz model TV Philipsa, nie wiem czy to błąd na stronie, ale ten telewizor nie obsługuje, żadnych nowych formatów dźwięku. natomiast na duży plus zasługuje odczyt MKV

37PFL7605

Co do samego netu, pamiętaj że to nie jest typowy internet, to tylko zapisane 3-4 aplikacje umożliwiające przeglądanie np video na youtubie.

Co do divixa, to po prostu nagraj jakiś film na pendrive i udaj się do sklepu który będzie miał model taki jak cię interesuje i tam sprawdź czy to działa.
    Choć osobiście dla mnie to głupota kupować TV HD do oglądania divixów. Sam mam takie możliwości ale nigdy nie ściągałem divixów, po tym jak zobaczyłem jaka jest naprawdę ich jakość. W zamian za to masz filmy zgrywane do MKV gdzie jakość jest bez porównania
  • Poziom 2  
    Dobrze, że wskazałeś tego Philipsa, bo właśnie o niego mi chodzi. Dopiero zauważyłem, że miałem wpisane 6605 w otwierającym temat poście, a tak na prawdę chodziło mi o 7605. Byłbym wdzięczny gdybyś szerzej wypowiedział się nt. tego telewizora, albo ktoś kto jest jego posiadaczem, bo na ten moment ów Filipek interesuję mnie najbardziej :]

Samsung c6500 to dobra alternatywa, musze o nim więcej poczytać, ale cenowo (widzę po 3200zł) to dobry konkurent dla Philipsa. Gdybyś miał wybierać pomiędzy tym Samsungiem, a pfl7605, to który byś radził ?

C6600 jeżeli faktycznie tylko przez opcje nagrywania jest droższy prawie 2k to taki zakup mija się z celem. Zwłaszcza, że wraz z cyfrą dostaję bardzo dobry dekoder z opcją nagrywania.

Dzięki angelica_n za pomoc i proszę o dalsze podpowiedzi :) Innych użytkowników także proszę o porady.
  • Poziom 40  
    Widzisz, tutaj prosisz o coś czego nie chcę i wiele osób nie zrobi - nie pomoże za Ciebie wybrać , żebyś później nie miał pretensji że ci źle doradzono.
    Jak wcześniej wspomniałem o samsungu, miałem dylemat taki aż przez rok, jeździłem po sklepach i próbowałem. W ostateczności również pozostał mi Philips i Samsung. Co prawda, dla mnie istotny był obraz, aby przy szybkich ruchach nie pojawiała się mgła, czy efekt cienia. Ja wybierałem pomiędzy modelami 40-42 cali, ale to co najważniejsze było dla mnie to aby telewizor był wyposażony w systemy, których w żaden sposób nie da się później rozbudować, jak już wspomniałem wcześniej Dolby Digital, DTS, czy MPEG4. Jako że u mnie jest już 5 kanałów w HD w tym jeden nadający w Dolby Digital Plus. Okazało się że wiele nie koniecznie starych nie mogło odtworzyć dźwięku, a to nie jest już kwestia wgrania software czy nowego firmware, a kwestia samej konstrukcji i odpowiednich WBUDOWANYCH dekoderów. Niestety tego Philips nie miał. Co do obrazu, w wielu przypadkach na Philipsie wydawało się być więcej szczegółów, ale przecież oglądając w domu i tak nie porównujesz obrazu do innego telewizora u sąsiada, tylko przyjmujesz kolory i jakość takimi jakimi są, dodatkowo na niekorzyść Philipsa wpływa to że ma matowy panel LCD, a to już niestety wpływa niekorzystnie na czerń i biel, o ile w ogóle możemy mówić o tym w telewizorach LCD.

Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca tego co jest napisane dzisiaj sprawdziłem u siebie w instrukcji nie ma słowa że odczytuje MKV a u mnie nie dosyć że odczytuje to jeszcze z napisami. Tak że widzisz wszystko trzeba samemu sprawdzić. Liczyć że ktoś ci doradzi, to tak jak by ci powiedzieć kup syrenke bo dobra. Dla jednych tak dla innych nie. :)