Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xp nie widzi zewnętznego dysku na usb

ar_ 15 Lis 2010 22:15 1964 9
  • #1 15 Lis 2010 22:15
    ar_
    Poziom 7  

Witam,

Mam problem jak w temacie. Dysk zewnętrzny na usb - WD5000H1U. Robiłem reinastalkę xp dla laptopa hp nx9420 - dysk wcześniej był widoczny. Dysk działa na innych komputerach. Mój device manager (załącznik) też go widzi, tylko nie wyświetla mi się w mój komputer. W innych portach usb na laptopie jest to samo. Jak wkładam jakiegokolwiek pendriva to jest widoczny. Także nie wiem co to może byc, proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
    Ar

• #2 15 Lis 2010 22:34
    lukasz3004
    Poziom 15  

service pack zainstalowany??

Dodano po 1 [minuty]:

bo bez sp3 to chyba max do 100gb widzi z tego co pamiętam a zewnętrznych powyżej 8 gb to wcale

• #3 15 Lis 2010 22:56
    ar_
    Poziom 7  

tak, instalka xp była z dwójką, zrobiłem wszystkie update-y jakie było można łącznie z trójką.

• #4 15 Lis 2010 23:20
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Spróbuj wykonać:
    USBDeview (w zakładce opcje 6 pierwszych pozycji zaznaczone) i usuń stare sterowniki nieużywanych urządzeń łącznie z tymi dyskiem, które były podłączane poprzez USB, a następnie wykonaj restart komputera.
    Podłącz ponownie ten dysk i sprawdź czy już jest poprawnie wykrywany.

• #5 15 Lis 2010 23:55
    ar_
    Poziom 7  

Zrobiłem tak: zaznaczyłem 6 pierwszych pozycji, usunąłem sterowniki z odłączonych sprzętów - windows>system32>drivers>4 sterowniki>kosz i nic. Po restarcie i ponownym podłączeniu dysku to samo - dysk przez chwilę pracuje ale się nie wyświetla. USBDeview widzi zarówno dysk jak i mojego pendriva, ale twierdzi, że tylko tych dwóch urządzeń nie da się odczytac - pomimo tego, że pendriva się da - dziwne.

• #7 16 Lis 2010 09:08
    ar_
    Poziom 7  

pidar napisał:
    Problem leży tutaj po stronie sterowników - wgrane niewłaściwe lub ich brak (na dodanym wcześniej zdjęciu widać dwa urządzenia z "?").

Udało mi się sprawdzić te dwa znaki zapytania i zainstalować do nich odpowiednie sterowniki, to było:

1. HP Quick Launch Buttons
    2. HP ProtectTools

W każdym razie, to raczej nie miało związku z dyskiem zewnętrznym :/

Instalowałem xp-ka za pomocą nlite ( dodałem do instalki sterowniki SATA ), gdyż moje oryginalne recovery w ogóle nie chciało wystartować. Może mieć to jakiś związek?

• #8 16 Lis 2010 09:23
    Hucul
    Poziom 39  

Czy dysk jest widoczny w Zarządzaniu dyskami w Narzędziach administracyjnych ?
    Może wystarczy przyporządkować mu tam konkretną literę i dysk powinien pojawić się w systemie .

• #10 16 Lis 2010 20:49
    ar_
    Poziom 7  

Dziękuję Wam bardzo za pomoc :).
    Dysk był widoczny w Zarządzaniu dyskami. Przyporządkowałem mu literkę, której nie miał. Od razu odpalił się autostart - wszystko jest ok.

Pozdrawiam,

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo