Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1640 toner activejet nie działa

16 Lis 2010 08:18 5153 11
  • Poziom 9  
    Witam mam drukarkę samsung ml1640 zakupiłem do niej tusz activejet AT-1640N
    wszystko było by dobrze gdyby nie fakt ze jak wkładam toner do drukarki to pali się zielona lampka ale nie chce się nic wydrukować ;/ proszę o pomoc.
  • Specjalista - kserokopiarki
    A poprzedni miałeś "startowy" ? Poprawialeś jej firmware żeby ja odblokować ?

C.
  • Poziom 9  
    pierwszy był oryginalny razem z drukarka.
    a jak można odblokować firmware?
    Po prostu wgrywasz firmware który znajdziesz w temacie o regeneracji tonera do 1640. Potem używasz tonera startowego i drukarka tak długo liczy wydruki jak jest włączona ;) jak wylaczysz i wlaczysz ponownie to na liczniku jest znowu 0 stron :) potem nie potrzebujesz tonera z chipem tylko wystarczy taki np. z ML 1610 byle miał bolec lub bezpiecznik tak jak startowy. No i możesz regenerowac startowy :)

C.
  • Poziom 9  
    ten link z firmware nie działa:(
  • Moderator
    czarek877 napisał:
    ... pali się zielona lampka ale nie chce się nic wydrukować ;/

Sprawdź, czy drukarka jest prawidłowo podłączona. Co masz na ekranie po wydaniu polecenia druku?
  • Poziom 9  
    drukarka podłączona jest dobrze gdy wkładam nowy toner to lampka najpierw jest czerwona a potem zrobi się zielona i miga a potem jest znowu czerwona i tak zostaje ;/ jak chce wydrukować np stronę testowa lub jakiś dokument to nic nie chce drgnąć a w poleceniu druku pojawia się na chwile i zaraz znika , gdy wsadzę stary toner to od razu go łapie i drukuje mi stronę testowa i o co tu chodzi?:/
    A tego nie napisałeś ze na tym nowym lampka dalej jest czerwona ! Czyli masz nieprawidlowy chip w tonerze. Sam się pokusilem i kupiłem kilka chipów i żaden nie działał jak powinien. Reklamowalem je i przyznali ze to był fake i kasę oddali. Od tej pory flashuje klientom drukarki i wszystko gra jak trzeba !

C.
  • Poziom 9  
    ja tez jeden zareklamowałem już wcześniej wymienili mi na inny i myślałem ze będzie wszystko ok ale nadal jest ten sam problem;/, czyli co proponujesz? żebym kupił oryginalny toner czy mam dalej zareklamować, możne macie jakiś pomysł.
    Oddaj ten toner, weź kasę i zrób zmianę firmware i ciesz się tanim drukowaniem :D !

C.
  • Poziom 1  
    Panowie możne wy mi wytłumaczycie co to jest ten firmware bo nie wiem:(
  • Moderator
    Firmware, soft lub fix - wewnętrzne oprogramowanie drukarki, które można "wgrać" z komputera. Wszystko opisano w TYM wątku. Powtarzać tutaj nie będziemy. Czytaj tam. Jeżeli uznasz, że nie poradzisz sobie z załadowaniem nowego firmware, wymieniaj swój toner u sprzedawcy na taki, który będzie działał.