Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Proel PC255 szukam schematu podłączenia

16 Lis 2010 08:25 14625 15
  • Poziom 11  
    Witam
    Proszę o pomoc w kwestii podłączenia domofonu do seci. Poprzedni uzytkownik odłączył go nie pozostawiając żadnej instrukcji. Na pierwszym zdjęciu widnieją kable które muszą być podłączone do płytki ze zdjęcia drugiego. Zamontowany domofon to Proel PC255. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 27  
    1.Wyszukaj miernikiem przewody pod napięciem (ok 12V=).
    2. Podłącz zgodnie z oznaczeniem zacisków + i -.
    3. Na zworach zaprogramuj właściwy numer unifonu (najczęściej numer mieszkania)
  • Poziom 11  
    Ok, to będą 2 przewody, a czy 2 pozostaną wolne? Czy sygnał ze słuchawki, mikrofonu, głośnika oraz otwierania drzwi idzie w 2 przewodach? Czy trzeba podłączyć po 2 przewody?
  • Poziom 27  
    Ten unifon pełną funkcjonalność zapewnia za pomocą 2 przewodów, więc podłączanie pozostałych nie ma chyba sensu.
  • Poziom 9  
    Mam problem chyba z tym samym domofonem, przynajmniej z zewnątrz wygląda tak samo :)
    Tylko,że ze ściany wychodzi mi duuużo więcej przewodów,a dziurki do podłączenia są tylko dwie:
    2 szare
    2 miedziane
    2 zielone
    1 brązowy
    1 żółty

Poradzicie coś?? :)
  • Pomocny dla użytkowników
    To jest unifon do instalacji domofonowych tzw. cyfrowych, gdzie wszystko odbywa się za pomocą dwóch żył (podobnie jak w telefonie stacjonarnym). Upewnij się zatem, czy tego typu instalacja jest w twoim bloku.
  • Poziom 9  
    instalacja ma 8 kabli, tego jestem pewien, bo je widzę :)
    na dole jest domofon, w którym wklepuję cyferki i mogę też otworzyć drzwi za pomocą kodu, tyle wiem :D

czy Twoja odpowiedź oznacza,że majster kupił zły domofon?? :)
  • Specjalista Domofony
    Zrób zdjęcie kasety (tej przy drzwiach) wtedy spróbujemy odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Pomocny dla użytkowników
    Windykator007 napisał:

na dole jest domofon, w którym wklepuję cyferki i mogę też otworzyć drzwi za pomocą kodu, tyle wiem :D

No to raczej powinien ten unifon się nadawać. Wystarczy podłączyć tylko dwie właściwe żyły. Przypuszczalnie instalacja jest stara po domofonie analogowym i stąd tyle tych kabelków. Teraz mogą służyć jako rezerwa.
  • Poziom 9  
    czy nie prościej sprawdzić u któregoś sąsiada które żyły są podpięte? na logikę powinno być tak samo
  • Poziom 9  
    Sąsiedzi to same leśne dziadki co nikogo do domu nie chcą wpuścić :(
    tak to teraz wygląda na dole :)
    Ale blok ogólnie ma jakieś 30 lat.

• Specjalista Domofony
    Unifon masz właściwy. Jest to domofon cyfrowy, więc wykorzystywane są tylko 2 żyły. Pozostałe 6 żył są odłączone lub zdublowane z tymi 2.
    Musisz zlokalizować, które z nich są tymi właściwymi. Najlepiej zrobić to miernikiem mierząc napięcie stałe, które powinno być w granicach 7-8V.
    W ten sposób określasz też polaryzację żył (+,-). Musisz też zakodować właściwie unifon zworami.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 9  
    Ircys napisał:
    Musisz też zakodować właściwie unifon zworami.

To zdanie bardziej "po Polsku" poproszę,bo resztę rozumiem ;)
  • Specjalista Domofony
    Windykator007 napisał:
    Ircys napisał:
    Musisz też zakodować właściwie unifon zworami.

To zdanie bardziej "po Polsku" poproszę,bo resztę rozumiem ;)

Musisz też właściwie zworami zakodować unifon ;)

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 11  
    U mnie temat częściowo zamknięty bo ... nie ma podłączenia unifonów w mieszkaniu. Na klatce są 2 centralki Master i Slave. Ze skrzynki Slave unifony wychodzą ... gdzieś i nie mogę zlokalizować gdzie.
    Pozdrawiam