Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa Magnum Snake 200

16 Lis 2010 10:29 17073 2
  • Poziom 1  
    Witam. Mam problem ze spawarką Magnum - Snake 200 cały czas spisywała się bardzo dobrze , od pewnego czasu przy załączaniu przyciskiem na spawarce czasami tak mniej więcej raz na dziesięć załączeń,a czasami częściej raz na pięć wybija bezpiecznik S - B 25. Objaw wygląda tak raz wybije a następnym razem mogę normalnie załączyć i to niezależnie jaka jest przerwa dłuższa,czy krótsza pomiędzy załączeniami,ot tak przypadkowo,a jak się załączy,to można normalnie spawać.Czy ktoś ma jakieś sugestie,lub miał taki przypadek.Bardzo bym prosił o jakieś podpowiedzi.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 25  
    Witam. Zabezpieczenie jest odpowiednie pod względem amperażu, ale producent nie podaje, jaka powinna być charakterystyka: B, czy C. Dla spawarek tradycyjnych wskazane jest zabezpieczenie C, a w inwerterze wtedy, gdy duża pojemność kondensatora zasilacza włączana jest bezpośrednio przez prostownik do sieci. Być może taka jest konstrukcja tej spawarki. Spawarki "z górnej półki" mają czasem bardziej skomplikowane układy zasilania ograniczające prąd rozruchowy. Jeśli więc wyłącznik samoczynny "S" nie jest przegrzany (w wyniku tego mógły zwiększyć czułość), to należy rozważyć zmianę wyłącznika na charakterystykę "C" pod warunkiem spełnienia zabezpieczenia przeciwporażeniowego - ważne! Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Ta spawarka to inverter. Usterka wygląda na sklejony przekaźnik w obwodzie miękkiego startu, opornik rozruchowy jest wtedy cały czas zwarty i może to powodować zadziałanie bezpiecznika przy włączaniu spawarki.