Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Safrane 3.0 V6 - inpekcja olejowa

30 Wrz 2004 15:24 3293 6
  • Poziom 27  
    Mam taki problemik - nie wiem jak skasować inspekcję olejową w tym aucie(komputer pokładowy z syntezą mowy). To znaczy do połowy to wiem - trzymając przycisk na liczniku włączam zapłom i kolejno przeskakuja mi cyferki - ustawiam np. 10 000 i puszczam przycisk. Dalej wszystko miga. Problem właśnie w tym, że czały czas miga te 10 000 i niechce odliczać podczas jazdy.

Co zrobić aby "potwierdzić" te 10 000 - żeby komputer to przyjął?
  • Poziom 11  
    Witam i już odpowiadam,
    otóż po nastawieniu 10 tyś. km. do następnej wymiany oleju gdy wskazania wyświetlacza jeszcze "pulsują" należy w przeciągu 20 sekund zatwierdzić powyższe ustawienie przyciskiem umieszczonym na prawej "manetce" pod kierownicą - tej od wycieraczek i spryskiwaczy. Przycisk ten znajduje się na samym jej końcu i w normalnym trybie pracy komputera, służy do przełączania poszczególnych funkcji i wskazań. Warunek jest jeden, musi Pan to zrobić nie później niż 20 sekund po ustawieniu kolejnej inspekcji wymiany oleju, jeżeli się Pan spóźni to nowe ustawienia zostaną zresetowane przez komputer i całą operację trzeba powtarzać. Mam nadzieję, że udało mi się pomóc a jeżeli będzie inaczej to proszę o kontakt oraz dokładniejsze dane auta.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Niestety nie udało się, generalnie robię tak, że włączam zapłon przy przyciśnietym przycisku komputera na liczniku - zaczynają przeskakiwać kilometry aż do 10 000. Puszczam, nie pulsuje, zatwierdzam przyciskiem na manetce wycieraczek - znowu zaczyna pulsować. Nie byłoby problemu z z tym, że pulsuje ale nie odlicza kilometrów i cały czas jest 10 000. Sprecyzuję dane samochodu - safrane 3.0 V6 r. prod 1993, model z 12.92 Komputer pokładowy z syntezą. Kod wykonania pojazdu wg. nr-u VIN B544 albo B54, nie wiem ile cyfr jest znaczących.

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie!
  • Poziom 17  
    ja mam taka instrukcje
    wcisnac i przytrzymac przycisk ten pod obrotomierzem (lewy)
    włączyc zapłon
    trzymac przycisk az kontrolka z kluczem pezstanie migac i zacznie swiecic ciagle
    pokazuje sie 10000
    zwolnic przycisk
    wyłaczyc zapłon

daj znac czy pomogło

tak przynajmiej robi sie w safranie po 93 moze i w tym zadziała
  • Poziom 27  
    Nie pomogło, nie mam niestety polskiej instrukcji ale ściągnełem z internetu instrukcje od laguny i tam pisze że jak przebieg pulsuje to należy się zgłosić do serwisu. Być może w safranie komputer jest podobny. Tak myślę - przegląd po 150 000 jest tzw. grubym przeglądem i byćmoże kasowanie błędu jest możliwe tylko z komputera :(
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.

Myślę, że bardziej pomocny będzie manual do safrany, nie jest po polsku ale zawsze może się przydać. Znajdzie go Pan pod niżej zamieszczonym adresem internetowym:

http://wwwzmitac.iinf.polsl.gliwice.pl/renault/

Jest po angielsku - mam nadzieję, iż zna Pan ten język - z prezentacją objaśniej w wersji graficznej. Drobna rada, proszę go ściągnąć na dysk, rozpakować programem np. WinRar do jakiegoś folderu i przejrzeć przy pomocy np. ACDSee lub innej tym podobnej przeglądarki. Rada moja wynika z tego, iż przy przeglądaniu w internet explor.... nie znajdzie Pan za wiele na temat inspekcji olejowych i ustawień kompa a w przypadku przeglądania plików z rozszerzeniem .jpg wręcz przeciwnie. Nie wiem dlaczego jest akurat tak ale nie to jest teraz najważniejsze.Mam nadzieję, że ten opis okaże się pomocny. Później postaram się odezwać gdyż mam jeszcze kilka pytań a niestety goni mnie czas.

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    EUREKA

Okazało się, że wszystko gra! Licznik serwisowy odlicza ze skokami 10km! Kasowałem inspekcję i robiłem krótkie trasy, znowu kombinowałem aż dzisiaj przejechałem się trochę dalej i licznik zaczął odliczać. Wskazania pulsują ale może tak powinno być, nie wiem. Kluczyk nie pulsuje. Chyba wszystko ok.
    Dziękuję wszystkim za pomoc!