Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5530 spowalnia przy grach oraz problem z baterią

16 Lis 2010 15:40 1385 3
  • Poziom 2  
    Na wstępie chciałbym powiedzieć, że moje pojęcie na temat komputerów, ich podzespołów i systemów jest średnie.

Problemy:

1)Tak z 3 miesiące po zakupieniu laptopa bateria przestała działać, tzn. naładowana wytrzymuje około 10 minut. Komputer był na gwarancji, więc wysłałem go do naprawy. W serwisie stwierdzono, że jest to tylko wina moich indywidualnych ustawień. Ja nie zmieniałem nic od początku użytkowania komputera. Myślę, że powodem usterki może być to, że cały czas komputer pracuje podłączony do zasilacza. Jednak nie uważam, żeby bateria mogła zepsuć się tak szybko.

2) Niedawno podczas gier typu cs i gta sa komputer zaczyna się zacinać. Wszystko chodzi normalnie i nagle zaczyna się zacinać do tego stopnia, że ciężko jest grę wyłączyć, naciśniecie Esc i pojawienie się menu gry trwa strasznie długo. Minimalnie spowolnione jest też przeglądanie internetu, jednak najbardziej zacina się podczas gier. Mam anty wirusa McAfee, skanowałem nim komputer i nic nie znalazł.

Prosiłbym o jakieś rady :)
  • Poziom 11  
    Sprawdź w menadżerze urządzeń, czy czasami jakiś proces nie obciąża procka na 100% podczas takiego zamulenia, ale gdyby nawet, to i tak bateria powinna dłużej wytrzymać.
  • Poziom 14  
    Witam

Sprawdź zasilacz, jeżeli masz możliwość zobacz czy problem występuje na innym zasilaczu. Jeżeli bateria trzyma 10 min to coś jest z prądami.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Sprawdź w menadżerze urządzeń, czy czasami jakiś proces nie obciąża procka na 100% podczas takiego zamulenia

W menadżerze urządzeń mam tylko informacje o sprzęcie jaki jest w moim komputerze i o jego sterownikach, nie mam nic o tym co obciąża procesor. (Mam Windows Vista)

Jedyne co zauważyłem przed chwilą w menadżerze zadań w zakładce wydajność to to, że użycie procesora wynosi 50% przy otwieraniu startu a dochodzi nawet do 100% przy otwieraniu aplikacji typu windows media player. Nie wiem, czy to normalne.