logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 206, 1.4 bnz, brak ciśnienia oleju na biegu jałowym

auto-raf 16 Lis 2010 16:43 11605 5
REKLAMA
  • #1 8751170
    auto-raf
    Poziom 10  
    Witam. Mam problem z silnikiem 1,4 bnz. Peugeot 206, rok 2006, mały przebieg. Problem polega na braku ciśnienia oleju na biegu jałowym (zapala się kontrolka oleju) w momencie dodania gazu kontrolka gaśnie. Rozebrałem pompę (na łańcuszku) i złożyłem z powrotem - brak śladów zużycia mechanicznego, sprawdziłem podstawę filtra oleju - wszystko o.k. , wymiana oleju 10w40 i filtr ol. , a kontrolka jak się świeciła tak świeci dalej na wolnych obrotach. Zastanawiam się nad wymianą pompy. Może ktośj uż miał podobny problem? Czekam na posty.
  • REKLAMA
  • #2 8751749
    Artur h
    Poziom 19  
    Ja bym podmienił jeszcze czujnik ciśnienia.Dla pewności.
  • REKLAMA
  • #3 8751958
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 8751989
    sodano
    Poziom 11  
    najlepiej zdobądz mechaniczny czujnik ciśnienia wkręć w miejsce oryginalnego i bedziesz\wiedział czy czujnnik w "kulki nie leci""przy okazji sprawdz otworek może być"zamulony"
  • REKLAMA
  • #5 8752444
    colin555
    Poziom 27  
    75 czy 90 koni?
  • #6 8754016
    auto-raf
    Poziom 10  
    Witam. Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem, powtórzyłem całość operacji po raz wtóry i złożyłem pompę i założyłem na silnik i o dziwo poziom ciśnienia na czujniku analogowym (manometrycznym) jest na poziomie trochę ponad 4 bar na biegu jalowym. Udało się :lol: ! Chociaż do końca nie wiem co było. Pozdrawiam forumowiczów. :bye:
REKLAMA