Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STEP 7 Użycie bloku OB 85

2010712 16 Nov 2010 17:20 2588 9
    2010712
    Level 17  
    Cześć.
    Czy wie ktoś jak użyć w programie zmienne bloku OB 85 tj np: OB_EV_CLASS, OB85_FLT_ID itd.?
    Gdzie wogóle podglądnąć jaki kod jest przypisany do danej zmiennej?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pzdr.
  • Helpful post
    bhtom
    Level 38  
    Witam,
    Są to zmienne tymczasowe tego bloku. Wg mnie powinieneś w OB85 przesłać je do jakiejś innej komórki (długość zmiennej zgodnie z formatem w zmiennych Temp), np:

L #OB85_FLT_ID
    T MB 2

I tak w momencie wywołania bloku OB85 w MB 2 będziesz miał wartość ze zmiennej tymczasowej #OB85_FLT_ID.

Pozdrawiam.
    2010712
    Level 17  
    ajeszcze jedno, skoro to takie łątwie i pomocne to dlaczego programiści nie ładują żadnej zmiennej do akumulator? Przynajmniej te programy które widziałem to bloki OB po otwarciu zwykle sa puste? Dzięki za kolejną fachową pomoc:)
    uzi18
    Level 24  
    Chodzi o to ze jak dodasz ladowanie do akumulatora to po kliknieciu na okularki bedziesz widzail co w tych zmiennych sie znajduje podczas wywolania :) pozniej sobie to wywalisz ;)
    Za to bloki ob sa puste po to aby sterownik sie nie zatrzymal jak napotka na blad obslugiwany przez taki blok
    2010712
    Level 17  
    zatrzymałby się nawet gdyby zmienną wysyłał do jakiegoś słowa nigdzie nie używanego w programie? W tej sytuacji co opisujesz zaraz po podłączeniu się nie jestem w stanie zobaczyc jaką faktycznie zmienna ma wartość, musze tworzyć spacjalnego Vata dopiero. A może się mylę?
    Oscar_83
    Level 15  
    Jezeli sterownik wykryje blad to wywoluje odpowiednie OB. Jezeli tego OB nie ma to PLC przejdzie w stop. Dlatego dodaje sie OB a nie zawsze wykorzystuje ich funkcje informowania jaki blad dokladnie wyskoczyl.
    2010712
    Level 17  
    Uzi 18 czy mógłbyś zamieścić tego screena? dzięki