Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl 025 wolne obroty, nie można ustawić.

16 Lis 2010 19:29 22664 6
  • Poziom 2  
    Witam!!! Mam problem z piłą STIHL 025. Otóż w żaden sposób nie można ustawić wolnych obrotów, łożyska wymienione, uszczelniacze wymienione, sprężanie bez zarzutów. Jedynie w czym "grzebię "to gaźnik i jeśli odchylę troszkę czyli podniosę na iglicy pod membraną ssącą to jakiś efekt jest ale to nie to. Nie równo pracuje i potrafi "zalać" świecę PYTANIE Czy wymienić membranę czy tez problem tkwi gdzie indziej.... Za radę wdzięczny będę!!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Rycho zapomniałeś dodać że ten rysunek odnosi się do gaźników Walbro. W przypadku gaźnika Zama dźwignia powinna być równo z płaszczyzną gdzie przychodzi uszczelka. Co do wolnych obrotów powodem może być nieszczelny zaworek w rozpylaczu dyszy głównej (taki miedziany element średnicy ok 5 mm w gardzieli gaźnika). Gdy przepustnica gazu jest przymknięta to w miejscu gdzie się on znajduje panuje ciśnienie większe niż w kanale paliwowym i zasysane jest do paliwa w gaźniku powietrze. Może nieco nie jasno wytłumaczyłem ale może być to powodem problemów z wolnymi obrotami.

Dodano po 16 [minuty]:

Stihl 025 wolne obroty, nie można ustawić.
    Może ten rysunek trochę Ci wyjaśni. Tutaj jest to pozycja 3.
  • Poziom 2  
    Dobre i mądre rady. Przyznam szczerze że o tym nie wiedziałem. Laik ze mnie, co widać.... zapytam a kiedy gaźnik jest do wymiany, może i w tym przypadku należy go 'wyautować"? Tyle prób ustawienia i sprawdzenia szczelności zrobiłem, że hej.. Mam gaźnik Walbro.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Rycho T napisał:
    Gaźnik Zama C1Q-S11G był montowany alternatywnie, przez krótki okres, chyba do 94 roku. Został on zastąpiony gaźnikami Walbro serii WT-215, WT-286.

Dokładnie tak jak mówisz (piszesz). Wtrąciłem z tą Zamą żeby innym uzmysłowić że generalnie pilarki bazują na tych dwóch firmach i regulacja między nimi jest nieco inna. W nowszych modelach Stihla stosowana jest tylko Zama (zresztą przez niego wykupiona). Ale wracając do wolnych to może być również nieszczelność skrzyni korbowej. Co do gaźnika to niestety nie pamiętam tego dokładnie, ale we wspomnianych gaźnikach Zamy stosowane chyba już były pompki przyspieszające które w przypadku nieszczelności również zakłócały pracę na niskich obrotach.
  • Poziom 2  
    Piła działa Problem polegał na tym,że źle uszczelniłem komorę tłoka. Silikony które są tanie nie spełniają wymogów. Kupiłem za 20 zł uszczelniacz w tubce i to pomogło.Po wymianie łożysk i uszczelniaczy piła musi trochę popracować aby można ją było dobrze ustawić. Membranę w gaźniku wymieniłem być może to też miało wpływ na nie równą pracę jałową . DZIĘKUJĘ za porady!!!!!