Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vialle Lpi miga czerwona dioda dokładnie po pięciu minutach

bong pong 16 Lis 2010 19:41 8641 11
  • #1 16 Lis 2010 19:41
    bong pong
    Poziom 8  

Witam!

odpalam i chcę jechać na gazie (miga zielona dioda)
    po kilku chwilach zgodnie z procedurą przerzuca na gaz (świeci zielona dioda)
    auto jedzie na gazie tak jak powinno nie szarpie nie gaśnie nie muli
    ale tylko przez 5 minut po czym wrzuca na benzynę (miga czerwona dioda)
    i już nie mogę na gaz dopóki nie uruchomię ponownie silnika

nawet jeśli odpalę i jadę na benzynie (świeci czerwona dioda)
    to dokładnie po 5 minutach blokuje mi możliwość przełączenia na gaz i (miga czerwona dioda)

bmw 316ti 2002

czy ktoś wie co jest uszkodzone?

ewentualnie gdzie w trojmieście może ktoś mi pomóc

0 11
  • #2 16 Lis 2010 20:17
    gregor0819
    Poziom 18  

czujnik temp???

0
  • #3 17 Lis 2010 18:53
    bong pong
    Poziom 8  

czujnik temperatury czego? wody? powietrza? silnika?

ktoś na innym forum napisał że miał podobny problem z instalacją KME a przyczyną był uszkodzony czujnik ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym

proszę o bardziej szczegółową odpowiedz

pozdrawiam

0
  • #4 17 Lis 2010 19:54
    gregor0819
    Poziom 18  

temp wody w silniku,holenderskie instalacje czesto korzystają z czujników auta,kme nie ma takich instalacji :)

0
  • #5 18 Lis 2010 20:51
    bong pong
    Poziom 8  

byłem na komputerze u kumpla
    coś tam było że mały przepływ na dolocie czy cóś
    i błąd że katalizator coś nie teges
    interfejs też trochę nie domagał
    dodatkowo nie było czasu więc szybko wykasowaliśmy
    podjadę jeszcze raz i zobaczę czy znów będą błędy

:idea: panowie a jak mi padł czujnik ciśnienia lub poziomu gazu w butli bo pokazuję cały czas rezerwę mimo zatankowania to przypadkiem instalacja nie powinna sama automatycznie blokować dla bezpieczeństwa zmianę wyboru paliwa na gaz którego instalacja nie widzi w butli :?:

przypominam że to Vialle LPI wtrysk gazu ciekłego z elektroniką i pompą w butli
    bmw 316ti 2002 butla z okrągłym aluminiowym deklem sterownik lpe 6.4

0
  • #6 30 Lis 2010 14:57
    LPIserwis
    Poziom 9  

Po co się tak męczyć. Wystarczy zadzwonić gdzie trzeba i było by szybciej. Masz kolego uszkodzny komputer. Sprawny komputer tak się nie zachowuje. Dla twojej informacji vialle korzysta jedynie z sondy lambda i to tylko po to aby szybciej przełączyć na gaz.

0
  • #7 04 Gru 2010 17:59
    bong pong
    Poziom 8  

Cieszę się że ktoś się zainteresował moim problemem a w dodatku z serwisu LPI Vialle z Konina do którego dzwoniłem i usłyszałem przerażającą diagnozę.

Jednak to nie komputer a na pocieszenie powiem że gość z Pruszkowa też mówił że odłączenie czujnika nic nie da
    (podobno dopiero LPE7 sam przełącza na benzynę w przypadku braku gazu)
    ale po mojej podpowiedzi że wydaję mi się że to wina czujnika polecił spróbować odpiąć i pomogło:D

Dodam jeszcze że butla (60L) przed usterką została przez idiotę z obsługi stacji zatankowana na full (55L)
    a przy następnym tankowaniu zawór odbił jak zwykle (35L) ale pojawiły się problemy (wskazywało rezerwę mimo zatankowania)

Mam nadzieję że ten post będzie pomocny nie tylko użytkownikom ale i serwisantom LPI Vialle

Dziś już wiem że na dystrybutorze jest oprócz licznika litrów gazu i kwoty do zapłacenia taki mały manometr który to pokazuję ciśnienie tankowania
    jest to chyba zabezpieczenie w razie jak by mi zawór nie odbił
    jeżeli na skali zbliżało by się do poziomu krytycznego to należy natychmiast przerwać tankowanie czego wspomniany wcześniej idiota najwidoczniej nie zrobił
    (tak naprawdę to nie wiem czy odbił bo byłem przy kasie a podobno kiedy odbija jest nadal możliwość dalszego tankowania tyle że wolniej)

Czy mogę ubiegać się ze względu na zaniedbanie ze strony stacji paliw o poniesienie przez stację kosztów naprawy instalacji?

Lub inaczej idiota winny czy niewinny?

Bardzo proszę o odpowiedz i pozdrawiam

0
  • #8 09 Gru 2010 09:50
    AArti
    Poziom 11  

[quote="bong pong"]Cieszę się że ktoś się zainteresował moim problemem a w dodatku z serwisu LPI Vialle z Konina do którego dzwoniłem i usłyszałem przerażającą diagnozę.

Jednak to nie komputer a na pocieszenie powiem że gość z Pruszkowa też mówił że odłączenie czujnika nic nie da
    (podobno dopiero LPE7 sam przełącza na benzynę w przypadku braku gazu)
    ale po mojej podpowiedzi że wydaję mi się że to wina czujnika polecił spróbować odpiąć i pomogło:D

Mam nadzieję że ten post będzie pomocny nie tylko użytkownikom ale i serwisantom LPI Vialle

Ten post napewno nie pomoże żadnej osobie,która zajmuje się LPi - pytania i próba odpowiedzi na występujacy problem drogą forum czy maila to takie wróżenie z fusów czy kryształowej kuli.
    W Twoim samochodzie jest lpe6,które ma system ASS(za co odpowiada itp - nie będę pisał),ale jest przyczyną usterki w Twoim samochodzie,a winą było prawdopodobnie przetankowanie zbiornika.
    Dla Twojej informacji - ASS jest powszechnie stosowany w lpe7,natomiast w lpe6 był bardzo sporadycznie-więc nie miej do nikogo żadnych pretensji,że ktoś próbował Ci pomóc na "odległość".Jakbyś się nie czaił i podjechał gdziekolwiek na diagnostykę komputerową gazu-sprawa wyjaśniła by się od razu.

0
  • #9 04 Mar 2011 22:13
    bong pong
    Poziom 8  

AArti - nie rozumiem twojego oburzenia :|
    jesteś jedyną osobą która mi pomogła i jak najbardziej polecam ciebie do naprawy LPI Vialle bo wiesz więcej niż w ...
    na jednym z forum Bmw napisałem aby ludzie z instalką LPI się do ciebie zgłaszali
    natomiast podejście do problemu pana z Konina było beznadziejne
    albo chciał naciągnąć na siano albo rzeczywiście padło coś bez czego da się jeździć

mam nadzieje że napiszesz do czego służy system ASS

pozdrawiam serdecznie :D

1
  • #10 05 Mar 2011 16:52
    LPIserwis
    Poziom 9  

Raczej bym się zastanowił nad wyrażaniem tego typu opinii konsultując się jedynie przez telefon w sprawie usterki. Podstawą diagnozowania instalacji LPi jest wpiecie się w komputer, a nie słuchanie klienta telefonicznie który nie widzi co najmniej połowy rzeczy które ktoś kto się zna na instalacji by zauważył. Pozdrawiam

0
  • #11 15 Mar 2011 12:24
    bong pong
    Poziom 8  

"Podstawą diagnozowania instalacji LPi jest wpiecie się w komputer, a nie słuchanie klienta telefonicznie"

zgadzam się
    podłączenie komputera to błahostka i tak powinno się zaczynać
    ale przejechać 600km aby to zrobić to już jakiś obłęd porównywalny z posiadaniem Jaguara (jakiś spory czas temu)

"słuchanie klienta telefonicznie który nie widzi co najmniej połowy rzeczy które ktoś kto się zna na instalacji by zauważył"

możesz napisać co masz na myśli?

u gazownika specjalizującego się w instalacjach wtrysku w fazie lotnej usłyszałem że pierwsze co chcą zrobić to wymiana dwóch filtrów (fazy lotnej i ciekłej )

wszystkiemu winna jest słabo rozbudowana sieć serwisowa i zerowa wiedza tej technologi
    jak widać jest bardzo inna od "zwykłych sekwencji"
    mam na myśli rzeczy typu poprawny montaż butli cylindrycznej (odpowiedni kąt owalnej pokrywy)
    to i cała masa innych procesów powoduje że "zwykły gazownik" jeśli jest rozważny to podziękuje za wykonanie usługi z braku wiedzy
    lub mówi takie bzdury że strach zostawić u niego samochód

a i jeszcze raz co to ten system ASS? (bo źle mi się kojarzy :D )

pozdrawiam :sm9:

0
  • #12 20 Lip 2011 21:54
    garbus_tom
    Poziom 2  

Witajcie

Moje LPI jest w Lanci Kappie, dwa sterowniki LPI bo mam pięć cylindrów.
    Jaki parametr decyduje o przełączeniu instalacji na LPG. U mnie się coś skopało i przełącza bezpośrednio po uruchomieniu silnika, sekunda pracy na PB i przełącza na gaz. Nie ma fazy przejściowej tej z mrugającą zieloną diodą. Moje LPI jest z elektroniką w środku butli. Ostatnio mrugała mi też czerwona dioda, nie wiem co się zaczyna dziać??? POMOCY

0