Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alternator od vw czy można do ciągnika??

ursuss23 16 Nov 2010 19:49 8884 12
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A w czym problem?
    Zachować musisz właściwą dla tego alternatora biegunowość - minus na masie.
    Montujesz go mechanicznie tak, by koła pasowe były w jednej linii.
    Dobrać musisz koła pasowe, by alternator pracował z właściwymi dla siebie obrotami. Podłączasz elektrycznie, tak, jak wielokrotnie było to opisywane na forum i po kłopocie.
    ursuss23
    Level 10  
    zamocowanie zrobię bez problemu... chodzi o kable wzbudzenie itp. z tego co widzę to regulatory one mają a co z resztą kabli
    ursuss23
    Level 10  
    czli te dwa d+ obowiązkowo pod akumulator czy mogę jeden??

Dodano po 1 [minuty]:

czyli one są samo wzbudne?? a na drugim foto pod co jest ten wejscie oznaczone +
    Błażej
    Tam NIE MA dwóch złącz oznaczonych jako d+.
    Przecież w linku powyżej jest wyjaśnione, co do czego...
    I pomyśl trochę, czemu tam się podłącza zasilanie (przez kontrolkę).
    wpsowa692
    Level 24  
    B+ pod akumulator
    D+ pod kontrolkę
    Zico63
    Level 37  
    Nie! Dwa duże to B+ i to są prądowe, jeden mały konektorek to D+ i tam idzie jeden kabelek od żaróweczki kontrolnej ładowania.
    Na drugiej fortce zamiast dwóch dużych konektorów jest śruba, i jakby Kolega się przyjrzał to też widać oznazenie B+.
    Te dwa duże konektory w pierwszym alternatorze są ze sobą połączone: można brać prąd z jednego lub drugiego bądż też z obu.
    Pierwszy jest z Golfa 1 drugi z Golfa 2.
    No i na koniec pytanie Kolegi: "co z resztą kabli"? Odpowiedź - wyrzucić, stary regulator też.
    ursuss23
    Level 10  
    chodziło mi o B+ bo są 2 i myślałem ze wystarczy podłączyć jeden na aku. ok ten jeden altek wiem jak podłączyć ten drugi podobnie d+ na kontrolkę i zacisk na śrubę na akumulator ... a co z amperomierzem jak bym chciał do nich podłączyc czy to jeden koniec na b+ i drugi na + akumulatora(kabel rozrusznika)
    Błażej
    B+ są zdublowane, by bezpiecznie płynął duży prąd.
    O podłączeniu amperomierza pisałem na forum osobiście i zamieszczałem obrazki (lata temu).
    D+ poprzez żarówkę na WYŁĄCZNIK. Podłączony na stałe będzie rozładowywał akumulator.
    Żadnego amperomierz samochodowego NIE obciążysz rozrusznikiem. Pomyśl czemu.
    ursuss23
    Level 10  
    rozumiem on ma pokazywać pobór prądu i ładowanie . czyli na + aku. alternatory są od jetty, interesuje mnie tylko do czego jest ten (+) nad d+
    Zico63
    Level 37  
    Kondesator odkłóceniowy.
    Teraz o podłączaniu amperomierzy.
    Jest kilka metod podłączenia amperomierza, pierwsza mierzy tylko chwilowy wydatek alternatora:
    kolejna, aktualny pobór prądu przez urządzenia pokładowe pojazdu:
    i ostatnia tutaj ale najprzydatniejsza - mierzenie bilansu prądu w pojeździe, ładowanie/rozładowanie:
    manta
    Wszystko zostało wyjaśnione zamykam.