Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie użycie procesora i ramu

ja86 16 Lis 2010 19:58 7220 25
  • #1 16 Lis 2010 19:58
    ja86
    Poziom 12  

Witam, mam bardzo duże użycie procesora 95% i ramu,mimo iż system jest dopiero odpalony. dysk cały czas pracuje jak sprawdzić czy nie mam jakiegos keylogera i które procesy można usunąć bo tez ich jest sporo ?

1 25
  • #2 16 Lis 2010 20:06
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jaki proces obciaza procesor?

0
  • #4 16 Lis 2010 20:11
    ja86
    Poziom 12  

no wraca ale kazdy ma inne procesy i logi a nie wiem co usunac i czym zrobic?
    a najwiecej proces bezczynnosci prawie 90%:|

0
  • #5 16 Lis 2010 20:21
    KrisPier
    Poziom 15  

no to nie masz 180 % procesora albo ci coś zajmuje procesor albo nie.
    sprawdź UDMA dysku; może ci jakiś antywirus na początku uruchamiania zjada zasoby lub masz za dużo w autostarcie ...

ps keylogger nie zabiera 90% CPU - nie spełniał by swojej roli "niewidocznego" :P

-1
  • #6 16 Lis 2010 20:26
    ja86
    Poziom 12  

autostart pousuwany zawsze to robie a antywirus nie zre duzo dalej nie wiem co ;/

0
  • #7 16 Lis 2010 20:49
    ROOT-kit
    Poziom 13  

Proces bezczynności zawsze zabiera najwięcej użycia CPU ale to podobno normalne i jak kiedyś wyczytałem Microsoft twierdzi, że jak zajmuje powyżej 90% to wszystko jest OK. Zobacz może który proces zużywa najwięcej pamięci np. jeżeli explorer.exe to może wystarczy wyłączyć pamięciożerne 'bajery' graficzne.
    Zawsze pozostaje ryzyko, że to wirus (mimo, że antywira masz) możesz spróbować skanem LiveCD jeszcze przed startem Windowsa albo skanerem online.
    Powodów może być wiele więc trudno pomóc.

EDIT// KrisPier dzięki za zwrócenie uwagi, wywaliłem niewdzięczne słówko 'zżera' z posta

0
  • #8 16 Lis 2010 20:58
    ja86
    Poziom 12  

rozumiem ale co jest przyczyna tak dużej użycia pamięci i jak to zmienić do minimum?

0
  • #9 16 Lis 2010 21:12
    KrisPier
    Poziom 15  

Zobacz który proces zużywa najwięcej w menadżerze zadań naprowadzi cię to jaki program za tym stoi - proste. Potem najprościej killnij :P (zabij) ten proces (o ile się da) i zobacz czy wróciło wszystko do normy ... potem musisz coś zrobić z tym programem/ wirusem (ustawić przeinstalować usunąć) w zależności co to jest.

Proces bezczynności można określić jako wolne zasoby więc trudno mówić o jakimkolwiek "zżeraniu" mocy procesora ROOT-kit.

ja86 - Zapytam jeszcze raz czy UDMA dysku jest w porządku ? może ci działa na PIO ?

0
  • #10 16 Lis 2010 21:28
    ja86
    Poziom 12  

........Zapytam jeszcze raz czy UDMA dysku jest w porządku ? może ci działa na PIO ?.....
    nie rozumiem o czym mowisz :)

0
  • #12 16 Lis 2010 21:38
    KrisPier
    Poziom 15  

tak w ogóle to na samym początku powinieneś napisać jakiego masz w przybliżeniu kompa jaki system operacyjny (bo np dysk pata (te starsze) ma ustawienia UDMA, a sata już jest ustawione na sztywno)

Ale żeby nie mieszać ci za bardzo to odpisz tylko jaki proces zjada ci najwięcej ram a jaki CPU?

0
  • #13 16 Lis 2010 22:43
    ja86
    Poziom 12  

mam win 7 proces intel core 2 duo 2.2GHz 800Mhz 3GB pamieci
    CPU Procesy bezczynnosci 98 procent
    Pamiec svchost.exe

Dodano po 13 [minuty]:

tam logi trzeba bylo zostawic standardowo jak jest z 30 ostatnich dni????????/

0
  • #14 16 Lis 2010 22:54
    ROOT-kit
    Poziom 13  

Teraz ja prosił bym Cię czy istnieje więcej procesów svchost i gdzie się znajdują na dysku.
    prawidłowo siedzi w C:\WINDOWS\system32\svchost.exe ale jeżeli jest ich więcej to prawdopodobnie masz wirusa wtedy przeważnie siedzi to w C:\WINDOWS\svchost.exe

Edit
    Posta zacząłem pisać jeszcze przed twoim dłuuuugim postem. (następnym razem proponuje korzystać z serwisu typu wklej.org)

0
  • #16 16 Lis 2010 23:22
    ROOT-kit
    Poziom 13  

Nie jestem jakimś geniuszem z informatyki ale wg. mojej wiedzy to masz tak zawirusowany komputer, że głowa mała.
    Na twoim miejscu zrobił bym kilka skanowań na różne sposoby:
    -skaner online
    -skaner live-cd
    -skanery wyspecjalizowane na dany typ zagrożenia
    Musisz przy tym pamiętać o dwóch rzeczach:
    1. Wszelkie antywirusy itp. pobieraj lub instaluj z wiadomego pochodzenia źródeł (legalnie zakupione programy, lub pobrane z poważanych stron np. dobreprogramy)
    2. Nie zalecane jest posiadanie na komputerze więcej niż jednego antywirusa jednocześnie.
    Po każdej operacji sprawdzaj jej efekty w menadżerze

0
  • #17 16 Lis 2010 23:26
    ja86
    Poziom 12  

skanowalem i nic nie wykrywa :| ale live-cd nie robilem jak mozna przeskanowac w ten sposob?

0
  • #18 16 Lis 2010 23:40
    ROOT-kit
    Poziom 13  

Tutaj masz przykład. Znajduje się tam także plik z obrazem płyty więc nie musisz mieć G Daty.

Sprawdź jeszcze gdzie siedzą te svchost.exe i skanowania rób jak najdokładniejsze ale na razie tylko folderu C:\WINDOWS

PS Częściej możesz spotkać nazwę rescue CD niż live-CD

0
  • #19 17 Lis 2010 08:10
    ja86
    Poziom 12  

chodzi o dysk ratunkowy taka nazwe mam w kasperskim? Trzeba przestawić na botowanie pplyty tak? I czy normalnie komputer bedzie mi funkcjonowal po tym skanowaniu ?

0
  • #20 17 Lis 2010 09:21
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zrob tylko skan przy pomocy Dr.Web Cureit oraz Mbam. Daj tez screen z autostartu.

0
  • #21 17 Lis 2010 13:01
    ja86
    Poziom 12  

przeskanowalem liveCD g-data c:windows i nic nie wykryl przeskanuje jeszcze poleconymi i wrzuce logi ale dziwne jest to ze np jest problem z notatnikiem. Mianowicie nie chce otwierac w notatniku tylko otwiera sie lista prorgamow ktorymi mozna otworzyc klikam na notatnik i zeby zawsze w nim otwieral to nie reaguje tylko za kazdym razem o to samo pyta

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

wyszło cos takiego
    autostart:
    http://img139.imageshack.us/f/konfiguracjas.jpg/

http://img820.imageshack.us/i/83697513.png/

0
  • #22 17 Lis 2010 19:13
    ROOT-kit
    Poziom 13  

Autostart nie budzi moich podejrzeń.
    Słówko o wirusach w kwarantannie:
    Trojan Agent to typowy trojan 'zapraszający' inne dziadostwo ale możliwe, że plik nie jest tak naprawdę zainfekowany (wg. informacji wyczytanych w sieci) ale jeżeli nie sprawi to kłopotu to wywal ten program i usuń (jeżeli pozostanie w kwarantannie) wirusa.
    Drugi trojan... no cóż czyżbyś miał nielegalnego Adobe Dw do którego dorzucił ktoś wirusa:?:
    RiskWare to nie do końca wirus ale może okazać się bardzo niebezpieczny (a poza tym patrz punkt powyżej)
    BHO ładuje się przy starcie przeglądarki IE ale trudno zdefiniować co to potrafi.

A jak tam sytuacja z svhostami po tych różnych zabiegach?

0
  • #23 17 Lis 2010 19:51
    ja86
    Poziom 12  

tylko jeden proces svchost.exe 32 umieszczony jest w C:\Windows\SysWOW64

i czemu caly czas dysk mi pracuje

0
  • #24 17 Lis 2010 20:07
    ROOT-kit
    Poziom 13  

Nie znam się dobrze na Windows 7 więc nie jestem pewien czy wszystko jest ok z tym svchostem (nie spotkałem się z taką lokalizacją).

A pytania nie do końca rozumiem bo mówiliśmy o obciążeniu CPU i RAM-u a ty piszesz teraz, że dysk cały czas Ci działa
    wg. mojego rozumowania jak coś działa to dobrze a jak nie działa to źle.

0
  • #25 17 Lis 2010 20:09
    ja86
    Poziom 12  

tak tak to bylo poza tematem ale nie powinien caly czas pracowac tzn swiecic sie lampka od niego z tego co wiem

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo