Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Tico, brak kontrolek a silnik kręci

16 Lis 2010 21:10 2526 7
  • Poziom 8  
    Mam taki otóż problem. Odpaliłem normalnie swoje Tico. Pojechałem nim do sklepu (ok. 1KM) zgasiłem i za 5 min. odpaliłem na nowo i po ujechaniu około 10 metrów zgasły wszystkie kontrolki i auto również zgasło. Po ponownym przekręceniu kluczyka w stacyjce nie uruchamiały się już kontrolki jednak silnik kręci jak się przekręci kluczyk. Światła działają, wewnątrz auta światło też działa jedynie nie zapalają się kontrolki i silnik nie może załapać tylko kręci.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź stacyjkę.
  • Poziom 8  
    Hmm... wezmę to pod uwagę jednak wydaje mi się że to może być jakiś problem z bezpiecznikami lub przekaźnikami. Co wy na to ? Stacyjka, żadne kontrolki się nie zapalają ale chcąc uruchomić silnik to on normalnie kręci tylko nie potrafi uruchomić silnika.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Bo zasilanie auta i rozrusznik to dwa OSOBNE styki w stacyjce.
  • Poziom 8  
    Aha, czyli już coś więcej wiem. Jak w takim razie stacyjke sprawdzić ? Przemierzyć, rozkręcić?
  • Poziom 37  
    Schylić się pod kolumnę kierownicy i sprawdzić (ale lampką, nie miernikiem za 9,99!) czy na odpowiednich przewodach (czarno-niebieskim i żółto-czarnym) w kostce stacyjki pojawia się prąd.
    Światła w Tico NIE idą przez stacyjkę; ciekawsze jest czy działają migacze ale nie awaryjne, wycieraczki, cofania?
    Sprawdziłym też bezpieczniki 7, 8 i 9
  • Poziom 8  
    Jutro będę wszystko sprawdzał i na bieżąco dam znać. Zobaczymy w czym tkwi problem. Pozdrawiam i dzięki.
  • Poziom 8  
    Panowie wszystko jasne. Problem tkwił w bezpieczniku cewki zapłonowej. Wszystko już zrobione i śmiga jak śmigał. Dzięki z pomoc i pozdrawiam.