Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZR 24 brak obiegu

16 Lis 2010 21:26 1381 4
  • Poziom 9  
    Witam. Taki problem- piec nie pracował kilka lat, duży obieg w domu, po odpaleniu było niby ok (przez dwa tygodnie), niby bo trzeba było przyciąć ciśnienie na dyszach, przegrzewał się i wyłączał. Filtr na powrocie czysty. Wstępnie dostawał czkawki po przełączeniu się na zasobnik CW, w końcu obieg prawie stanął. Przyciąłem ciśnienie MAX do minimum, po 2 godzinach grzejniki w domu ciepłe... chyba proste, albo pompa, albo zarośnięty wymiennik (nagrzewnica) w piecu, choć przychodzi mi na myśl zawór trójdrożny, tyle że czy na obiegu CO czy CW zachowuje się podobnie. Od czego zacząć i jak sprawdzić poszczególne elementy? Czy zawór trójdr. może przyblokować obieg CO, bo w trakcie pracy na CO rury do zasobnika nie grzeją wiec ok. Po odkręceniu korka na pompie widać że pracuje (obraca się chyba normalnie), zawór przełącza między dwoma obiegami. Pomocy :(
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    zdemontuj pompkę, może się okazać że wirnik jest uszkodzony lub zabrudzony i powoduje zbyt mały przepływ
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Trzeba po spuszczeniu wody z kotła zdemontowac główkę pompy a następnie ja rozebrać (baaaardzo delikatnie)wyczyścić wirnik i spowrotem złożyć i powinno być ok
    Pozdrawiam
    Wesoły serwisant
  • Poziom 9  
    Dziękuję za info. biorę się za robotę, opisze potem co i jak. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Po wymianie pompy - bez zmian, przegrzewał się i wyłączał awaryjnie. po wymianie zaworu trójdrożnego - jest ok. Trochę kombinacji, ale kupiłem za grosze drugi taki sam piecyk na części i udało się zrobić tanim kosztem. Podziękowania dla kolegi igrzelczyk za wsparcie telefoniczne.