Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejne pytanie o alarm super fortece

mike_b 30 Wrz 2004 18:28 1299 4
  • #1 30 Wrz 2004 18:28
    mike_b
    Poziom 10  

Witam.
    Kupilem ostatnio super fortece i przez to,ze nigdy nie montowalem alarmu (bo zawsze juz bylo to zrobione;) ) - mam pewien probem z montazem. Wiec wymienie je w punktach :)

1. Z syrenki alarmowej wychodza przewody: niebieski, bialy, czerwony i czarny - (na schemacie jest mowa tylko o niebieskim i o masie - czyli czarnym) - co z reszta? ;)

2. Do czujnika dodatkowego moge podlaczyc tylko trzy kabelki do centralki (czerwony (+), czarny (-) i bialy (S - czyli jak mniemam sygnal wlaczenia:) ) - a na schemacie - i tylez wyjsc jest z centralki - przewodow jest cztery: zolty, bialy, brazowy, zielony - no i co z nimi?:) gdzie je podlaczyc?

Ogolnie alarm jakby nie dzialal, bo gdy przekrecam kluczyk (z pozycji niebieskiej na czerwona) w syrenie (jest z wewn. zasilaniem) - wyje, ale...

Gdy przyciskam dluzej niz 2 sec (bo na zwykle przycisniecie nie reaguje centralka) przycisk zalaczenia alarmu - dioda mrygnie z raz. Dziala takze tryb serwisowy - czyli po wlaczeniu go (monotonne swiecenie sie diody) - moge sterowac centralnym zamkiem z pilota. Podlaczenie czujnikow drzwiowych tez wydaje mi sie,ze jest dobrze (- sugeruje sie tym, ze np. zeby wyjsc z opcji uzytkownika trzeba zamknac drzwi - zamykam - opcja trybu uzytkownika wylacza sie). Dziala takze system antynapadowy - czyli wlaczanie alarmu przyciskiem na pilocie - objawia sie mryganiem kierunkowskazow (wylaczona kluczykiem syrena - bo zle ja chyba podlaczam i wyje mi:)- o czym wyzej wspomnialem).Dziala tez tryb opcji uzytkownika...i pewnie jeszcze kilka innych funkcji. Jednak nie dziala najwazniejsza funkcja centralki:) - jaka jest alarm.

Przepraszam, moze za malo skladny tekst i dziekuje z gory za pomoc.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 30 Wrz 2004 20:07
    kzaw
    Poziom 27  

Co do syrenki.Czarny podłączasz do masy, czerwony do plusa,natomiast jeden z pozostałych 2 kabli(biały) podłączasz do niebieskiego od centralki alarmu,drugi zostaje wolny.A co do czujnika dodatkowego to napisz jaki masz czujnik.Z superfortecy fioletowy(nr 7) podłączasz do - od czujnika.Na tym kablu pojawia się - po uzbrojeniu alarmu,szary (nr 9) pod wyjście z czujnika dodatkowego wzbudzające alarm,a zasilanie czujnika dodatkowego wpinasz w +12, może być przy centrali alarmu.Jeżeli masz np czujnik mikrofalowy dwustrefowy to będziesz miał 2 wyjścia wzbudzające alarm.Wtedy jedno ze strefy wewnętrznej podpinasz do szarego nr 9, a drugie ze strefy zewnętrznej pod wyjście prealarmu.

0
  • #3 02 Paź 2004 14:05
    mike_b
    Poziom 10  

No nareszcie juz myslalem,ze nikt sie nie zna:P

Dzieki za odpowiedz:)

Tak myslalem,ze z tymi kablami do syrenki, laczylem,ale pewnie cos nie kontaktowalo:)
    A co do syrenki to mam - jak mi sie wydaje mikrofale - czyli dwa czujniki montowane po lewej i prawej stronie kabiny.
    Ale jesli chodzi o jej podlaczenie i Twoj opis,to chyba jednak nie mam tej samej centralki - moze szybciej bedzie jak pokoleii opisze wyjscia z centralki, a wiec:
    1. Niebieski -Wyjscie syrenki (+12V max 2A)
    2. Czarny - masa
    3. Zielony - Wyjscie na swiatla (+12V)
    4. czerwony - zasilanie auto-alarmu (+12V)
    5. Zielony - Wyjscie na swiatla (+12V)
    6. Brazowy - Sterowanie otwieraniem zamkow centr.
    7. Bialy - Ster. zamyk. zamk. centr.
    8. Czarny cienki - dioda LED
    9. Szary - Wyjscie drugiego kanalu (impuls masy, max 200mA)
    10. Zóltozielony - Wejscie czujników drzwi (wyzwalane masa)
    11. Czarny cienki - Wejscie przycisku atoryzujacego (wyzw. masa)
    12. Rozowy - wejscie stacyjki (+12V po przekreceniu stacyjki w pozycje zaplon i rozruch)

No i dalej jest gniazdo gdzie mozna podlaczyc wiazke czujnikow dodatkowych:
    1. Zielony - Wlaczanie zasilania czujnikow dodatkowych (masa w stanie czuwania, max 100mA)
    2. Brazowy - Zasilanie czujnikow dodatkowych (+12V)
    3. Bialy - Wejscie czujnika dodatkowego (wyzwalane masa, alarm dlugi)
    4. Zólty - Wejscie czujnika prealarmu (wyzwalanie masa, alarm krotki)

No wiec to tyle;) - zadnych fioletowych kabelkow:)
    Pozdrawiam:)

0
  • #4 02 Paź 2004 22:34
    kzaw
    Poziom 27  

W porządku.Czyli w dodatkowym gnieździe 1.zasilanie czujnika dodatkowego brązowy w centralce, 2. - czujnika dodatkowego zielony; na tym przewodzie pojawia się - po uzbrojeniu alarmu, 3.wyzwalanie z czujnika dodatkowego biały w centralce.W tym przypadku żółty zostaje wolny.

0
  • #5 03 Paź 2004 14:07
    mike_b
    Poziom 10  

Dzieki;)

Tak wlasne zrobilem, jeszcze przed przeczytaniem;) Myslalem, ze mam wyjscie jeszcze do prealarmu, bo taki niby ten alarm mial byc (i dlatego myslalem,ze zle podlaczam), no ale trudno.

Dziekuje za pomoc:) i pozdrawiam :)

0
  Szukaj w 5mln produktów