Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E50 gdzie jest i jak naprawić filtr klawiatury

Jaro2048 16 Lis 2010 22:14 4476 8
  • #1 16 Lis 2010 22:14
    Jaro2048
    Poziom 12  

Witam
    W mojej noki E50 nie działają klawisze: 5, czerwona słuchawka, przycisk kasowania i joystick - możliwe że jeszcze jakieś inne klawisze(nie mogę wszystkiego sprawdzić bo nie włączę telefonu bez klawisza 5 - nie wpiszę kodu).
    Dowiedziałem się czytając inne tematy że przyczyną jest filtr klawiatury i tu się pojawia moje pytanie gdzie go znajdę? Z tyłu są takie blaszki które prawie wszystko zasłaniają - muszę zdjąć jakąś?

Podobno wystarczy połączyć ze sobą piny i będzie działało(3 zwory parami tak jak na schemacie poniżej) . Może mi to ktoś dokładniej wytłumaczyć? Ten filtr mam wyjąć i robić połączenia czy go zostawić? Będzie działać bez tego?
    Znalazłem taki schemat na którym pokazane jest które piny połączyć ze sobą tylko nie wiem gdzie je znaleźć

A może jest tu ktoś z Piotrkowa Trybunalskiego kto by mi tanio naprawił nokie?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 8
  • #2 16 Lis 2010 22:38
    BenA3
    Poziom 16  

filtr jest pod blaszkami z tego co pamietam. Jezeli chcesz robic zworki to filtr nalezy usunac. Tylko uwazaj w tym modelu czesto razem z blaszkami schodza sciezki ktore sa niefotunnie umiejscowione pod jednym z lutow trzymajace blaszki. Ogolnie - daj sobie spokoj

0
  • #3 16 Lis 2010 22:46
    Jaro2048
    Poziom 12  

Tak tylko tu jest 6 takich blaszek i nie wiem pod którą się znajduje ten filtr. Do serwisu nie oddawałem bo bardzo drogo mi chcieli policzyć - prawie tyle co wartość tego telefonu.

0
  • #4 16 Lis 2010 23:02
    wsza_18
    Poziom 15  

Pierwsze ważne pytanie masz hot air i umjętności?

0
  • #5 16 Lis 2010 23:08
    Jaro2048
    Poziom 12  

Nie mam. wiem że ten filtr jest bardzo mały. Z wymianą na nowy na pewno bym sobie nie poradził przylutować go od spodu ale zrobienie tych zworek chyba nie jest takie trudne?

0
  • #6 16 Lis 2010 23:22
    wsza_18
    Poziom 15  

No a czym chcesz wylutować ten układ jak nie masz hot air? śrubokrętem? to nie jest nokia 3310!!! Oddaj do serwisu i nie truj d...:)

Dodano po 1 [minuty]:

A po drugie zrobienie tych zworek jest trudniejsze i zajmuje więcej czasu niż wymiana na nowy filtr! Wogóle takie coś robi się w ostateczności.

0
  • #7 16 Lis 2010 23:24
    wiśniowy18
    Poziom 33  

BenA3 napisał:
    filtr jest pod blaszkami z tego co pamietam. Jezeli chcesz robic zworki to filtr nalezy usunac. Tylko uwazaj w tym modelu czesto razem z blaszkami schodza sciezki ktore sa niefotunnie umiejscowione pod jednym z lutow trzymajace blaszki. Ogolnie - daj sobie spokoj

Naprawiałeś kiedyś HW w Noki E50 ? bo z twojej wypowiedzi wnioskuję, że NIE :D Na przyszłość jak chcesz udzielać takich rad to otwórz schemat i sprawdź ( chociaż nie wiem czy potrafisz je czytać)

W noki E50 masz 2 filtry jeden duży drugi mały całość jest przy joyu :D Nie musisz podnosić ekranów :D

0
  • #8 17 Lis 2010 00:36
    Jaro2048
    Poziom 12  

Wiem już gdzie jest ten filtr. Okazuję się jednak że nie muszę go zdejmować ponieważ go tam nie ma. Chyba mam wyrwany pad pokazany na zdjęciu -czerwona kropka (zdjęcie nie jest moje)

Będzie trzeba dobrać się do ścieżki żeby to połączyć.
    Jest jakiś inny sposób na zrobienie tych zworek czy tylko hot air?

0
  • #9 27 Gru 2010 15:57
    Jaro2048
    Poziom 12  

Telefon oddałem do serwisu ponieważ naprawa przerastała moje możliwości i już ponad miesiąc wszystko dobrze działa.
    Dziękuję za porady.
    Pozdrawiam.

0