Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

huawei e122 uszkodzone gniazdo antenowe

mateo777 16 Nov 2010 23:22 3657 1
    mateo777
    Level 10  
    Witam, od dłuższego czasu borykam się z problemem odnośnie modemu. Otóż kupiłem go na aukcji internetowej w popularnym serwisie aukcyjnym, wszystko ładnie, lecz po miesiącu przestał wyłapywać sygnał 3g a 2g wyłapuje bardzo słabo (mieszkam na wsi). Przed usterką było DL ok 3,5mb/s. Podejrzewam, że to gniazdo antenowe, bo po włożeniu konektora wygląda na naruszone (luzy), choć nie szarpałem i nie próbowałem go wyrwać.. Modem działał dobrze na antenie kierunkowej. Z siecią i nadajnikiem jest wszystko w porządku - na starym modemie działa. W większym mieście z dobrym zasięgiem HSDPA działa - śmiga aż miło z prędkością ok. 6,5mb/s zarówno z anteną jak i bez anteny (ma nawet 100% zasięgu).
    Gdy chciałem oddać na gwarancję, pojawiły się problemy - jest to modem z Anglii z sieci "3", dzwoniłem do kilku serwisów w Warszawie - sprzedawca przekonywał, że oddanie na gwarancję będzie bezproblemowe. Konsultanci powiedzieli jednak, że serwisują tylko modemy zakupione u polskich operatorów, chyba, że mam na zbyciu 1000 zł... Podobnie mam ze starym telefonem - ale u niego wyrwałem (niechcący :D) gniazdo antenowe i zachowuje się tak samo - w mieście jest zasięg, na mojej wiosce nie ma.

Przepraszam za tak długą treść i proszę Was o porady - odnośnie usterki i możliwości oddania na gwarancję.
    Z góry dziękuję ;)
    mateo777
    Level 10  
    miał ktoś podobne problemy z modemami np. z Anglii ? Proszę o pomoc odnośnie tego serwisu - może jakiś jednak przyjmuje modemy przecież huawei to huawei. Powinna być przecież międzynarodowa gwarancja.