Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnianie Sieci na Windows 7

16 Lis 2010 23:30 3882 14
  • Poziom 21  
    Witam
    Dzisiaj zmieniłem system na Windows 7 i chciałem udostępnić internet przez podłączenie karty WiFi na USB.Zrobiłem wszystko po kolei co na starszym windowsie czyli przełączyć w programie z WiFi na opcje AP włączyć na karcie sieciowej z internetem kablowym udostępnianie i na laptopie wyszukać moją sieć i wszystko było ok puki na laptopie pokazał się napis " Nie można połączyć z siecią (nazwa sieci)" Co muszę jeszcze zrobić na tym Windowsie aby laptop mógł się połączyć ?
    Karta WiFi to : Edimax EW-7318USg
  • Poziom 17  
    Wybacz ale czytam i nie rozumiem.
    Może napisz po kolei:

-Jak masz podłączony internet ( router czy PC ? )
    -jakiego rodzaju masz sieć radiową ( tylko karta radiowa w PC ? )
    -Jak będzie podłączony laptop ( karta wbudowana czy karta zewnętrzna ? )
    -jaki błąd zgłasza podając że nie może połączyć się z siecią ?
  • Poziom 21  
    Przepraszam ale mam problem z oczami i mogę pisać mało zwięźle.
    Laptop ma korzystać z Sieci WiFi udostępnianej z komputera stacjonarnego.
    Komputer stacjonarny ma podłączony internet kablowo i kartę WiFi na USB.
    Na laptopie wyszukuje moją sieć i klikam połącz piszę "łączenie z siecią" a następnie " ie można połączyć się z siecią Vixa" Vixa nazwa mojej sieci.
  • Poziom 17  
    udostępniłeś LAN ?
    komputery mają ten sam system ?
    Utworzyłeś grupę ?
  • Poziom 21  
    Laptop ma Windows XP w karcie sieciowej jest zaznaczone udostępnianie.A żadnej grupy nic takiego nie robiłem
  • Poziom 17  
    To już inna bajka, grupy dotyczą win 7 do win 7 więc nie ważne. Pomińmy na razie internet, ważne by sieć zadziałała. Używam routera i mam 7 na obu kompach więc musiałbym sprawdzić jutro w dzień jak to wygląda w ustawieniach - ewentualnie zainstaluj program TeamViewer - jest darmowy i podaj mi numer oraz hasło które utworzy to sam pogrzebie w twoich ustawieniach i zobaczymy. lapka wystarczy podpiąć czasowo kablem skrosowanym i też mogę się do niego dobrać żeby wszystko ustawić, tak pisząc to nam trochę zejdzie. Prawda zapomniałem ja mówiłem o ustawieniach udostępniania w 7 - co tam ustawiłeś ? Bo musi być lan i zgoda na korzystanie innych komputerów z internetu

Dodano po 12 [minuty]:

Możesz jeszcze spróbować stałych ustawień.
    Na połączeniu, które masz pomiędzy Windows 7 a XP, ustaw we właściwościach TCP/IP V4 automatyczne pobieranie adresu IP i DNS. Czyli DHCP. Następnie PPM na ikonę połączenia z internetem i właściwości, następnie zakładka udostępnianie, i tam zaznacz opcję udostępniania połączenia internetowego(jeśli jest już zaznaczone, to odznacz, zapisz zmiany, pozamykaj i wykonaj ponownie, aby zresetowało ustawienia. Tak samo na komputerze z XP wejdź we właściwości połączenia, przez które będzie dostęp do komputera z Windows 7 i w ustawieniach TCP/IP V4 ustaw DHCP(czyli automatyczne pobieranie adresów). Teraz możesz podłączyć do siebie komputery kablem, lub przez WiFi, wybrać typ sieci(na Windows 7) jako domowa i wszystko będzie działać.
    P.S. Wyłącz w opcjach folderów w zakładce Widok opcję Użyj Kreatora udostępnianie.
    Jak nie dasz rady, to daj jutro znać - no tak u ciebie już jest jutro - daj znać po południu[/b]
  • Poziom 21  
    Mam tak zrobione wyłączony kreator i włączone automatyczne pobieranie adresów i nadal tak się dzieje.Dałbyś radę przez ten program coś zdziałać ?
  • Poziom 17  
    Nie mogę ci obiecać na 100 % ale raczej tak, kwestia ustawień. Jeżeli wcześniej wszystko chodziło to i teraz powinno. Jeżeli potrzebujesz to wyślę ci program i spolszczenie - chyba że angielski nie sprawi ci kłopotu.
  • Poziom 21  
    Program znam , eng. równiez chodziło wcześniej na XP a na Win7 nie mam pojęcia jak to ustawić
  • Moderator Samochody
    Czy dla tej sieci WiFi z soft-AP masz ustawiony jakiś protokół szyfrowania? Czy ona rozgłasza SSID? Klient w ogóle widzi tą sieć?
  • Poziom 21  
    W programie od WiFi mam ustawiony tryb AP i nazwę i hasło na karcie sieciowej udostępnianie zaznaczone i to wszystko co dziwne wczoraj laptop widział sieć ale się połączyć nie mógł , a dziś nawet nie widzi sieci.WiFi sprawne bo u znajomego na WinXP działa w 100 %
  • Poziom 17  
    Jeżeli nie widzi sieci to raczej masz niezgodność kanałów karta-laptop, sprawdz ustawienia - nie grzebałeś nic w ustawieniach ?
    Laptop widzi inne sieci ?
  • Poziom 21  
    Laptop widzi inne w ustawieniach nic nie robiłem tylko nazwę i hasło przypisałem. Znowu laptop widzi sieć i się połączyć nie może moja nokia też nie potrafi się połączyć.
  • Poziom 17  
    Nokia nie może się też podłączyć do karty więc laptop raczej odpada jako przyczyna pozostaje pogrzebać w karcie i kompie. Sterowniki dla karty masz dopasowane pod win7 ? Z opisu karty wynika że nie jest przystosowana do win7 ale są sterowniki jak widzę jest tylko problem do jakiej wersji. Ile bitowy dałeś system 32 czy 64 ?
  • Poziom 21  
    System 64 Bit sterowik nie przystosowany ale zainstalował się poprawnie.
    Pobrałem ze strony producenta sterowniki do karty pod Win 7 bo ja instalowałem te z płytki a to było już jakiś czas temu zobacze jaki będzie efekt.
    z Tym sterownikiem do WIn 7 jest w ogóle coś nie tak nie otwiera sie okno z ustawieniami i nie ma opcji AP Mode