Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat 126p ładowanie kontrolka akumulatora

16 Lis 2010 23:49 3674 11
  • Poziom 9  
    Witam mam małe pytanie czym jest spowodowane ciagła lub mrugajaca sie kontrolka od akumulatora "w trakcie jazdy" do tego pewnego dnia gdy wróciłem z przejażki maluszek nie chciał juz mi odpalic, całkowicie nie kontaktował była jedna wielka cisza przy przekrecaniu kluczyka w stacyjce - była juz to druga sytuacja. Na drugi dzien maluszek odpalił odrazu jakby nic sie nie stało , a akumulator jest ok , czy to jest wina przepadkiem cefki zapłonowej ? z góry dziekuje za info . pozdrawiam ,
  • Użytkownik obserwowany
    zaząca, lub tym podobne, sie kontrolka ze znaczkiem akumulatora oznacza brak ladowania, moze to nyc spowodowane uszkodzeniem alternatora, lub wadliwe polaczenia kabli (nie styka)

Poprawić pisownię! mod. Paweł Wawa
  • Poziom 9  
    wiec cefka bedzie raczej ok tak . A czy moge sprawdzic w jakis sposób że jest to wina alternatora .
  • Poziom 37  
    Jeśli jest to "okresowe" to warto przejrzeć połączenia na klemach właśnie, masę akumulatora i silnika ale też trudno dostępną śrubę na rozruszniku, trzymającą przewód od akumulatora i od alternatora. Często w tym miejscu lubi korodować żyła przewodu i robią się niespodzianki. Warto spojrzeć też na szczotki alternatora.
    Gdy to wszystko będzie sprawne, czyste, dobrze dokręcone i dość długie (to o szczotkach) - to pozostaje alternator.
    Tu już raczej fachowiec, lub kupno używanego ze złomu - koszt nowego równa się wartości pojazdu.
  • Poziom 9  
    "okresowe" hmmm juz sam nie wiem sądze że już można to zaliczyc do stałego mrugania i palenia sie nazywając mruganie mówie o takimn szybkim przerywaczu . wiec sprawdze ten alternator i dam wam odpowiedz czy była to słuszna diagnoza,
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Alternator pewnie jeszcze jest OK. Usterka siedzi albo na połączeniu przewodów przy alternatorze albo przy rozruszniku, lub klema luźna, ewentualnie ugnita masa w bagażniku. Niestety trzeba najpierw sprawdzić wszystkie te punkty, które wymieniłem.
  • Poziom 39  
    Przyczyną żarzenia się kontrolki może być słaby (podpalony) styk w samej stacyjce (kostce).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    We Fiaciku obwód ładowania nie jest zabezpieczony bezpiecznikiem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    pierwsze co to wez miernik i sprawdz jakie masz ladowanie na wolnych i wysokich obrotach, a takrze przy wlaczonych swiatlach itp.

Moderowany przez Pawel wawa:

A Kolega pierwsze co weźmie to słownik i nauczy się pisać poprawnie. Jeszcze jeden taki post i wylatujesz z forum.

• Poziom 10  
    Miałem to samo w swoim maluszku, przyczyną był kabel przy rozruszniku :D odpiął się i się żarzyła kontrolka.