Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy odpalanie magneSem jest dobrym zabezpieczeniem?

30 Wrz 2004 19:10 2141 10
  • Poziom 10  
    chcę sobie postawic w warsztacie odpalanie auta dotykiem magnezem w odpowiednio schowanym miejscu, czy to jest skuteczne zabiezpieczenie? PS płace 180 zł.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oleg napisał:
    chcę sobie postawic w warsztacie odpalanie auta dotykiem magnezem ...

A może by tak jaśniej :?: :!:
    Postawić, w warsztacie, odpalanie :?: :?: :?:
    I chyba chodzi o magnes a nie "magnez", to zupełnie inne materiały.
  • Poziom 10  
    sorry jasne ze magnes - chodzilo mi o to czy wogole te zabezpieczenia sa dobre? i czy oplaca sie stawiac takie za 180 zl ?
    180 zł :?:
    Takie coś można zrobić we własnym zakresie, nie będąc orłem z elektroniki.
    Czy skuteczne :?:
    Nie ma zabezpieczeń 100% -wych, zawsze lepiej stosować podwójne zabezpieczenia. A i tak zdarza się, że auto opuszcza miejsce parkowania na lawecie.

PS. Dobrze przemyślana "samoróba" sprawi więcej kłopotów złodziejowi niż seryjny alarm czy zabezpieczenie.
  • Poziom 10  
    Racja ,cena 180 jest "trochę" wysoka za jeden przekaźnik i kontaktron
    Nie ma zabezpieczeń 100%. Ale każde indywiduaqlne rozwiązanie niestandardowe sprawi na pewno wiele problemu ewentualnemu złodziejowi. Zakamuflowanie gdzieś kontaktronu, czy też innej "srubki" którą trzeba dotknąć by odpalić auto to dobre rozwiązania. Trzeba pamiętać by było to miejsce niewidoczne dla postonnegoobserwatora z zewnątrz. cenę uważam za wygórowaną. Sprawdź sobie cenę urządzenia Multiblok produkcji AMT.
  • Poziom 25  
    Może chodzi nie o odpalanie tylko o blokowanie, albo uniemożliwienie "odpalenia" czyli imitacja immobilizera.
    Skuteczne jest ale pod warunkiem że zrobisz to z tzw. podtrzymaniem.
    Czyli pierw kluczyk w stacyjce, przełącz na zapłon, dotknij magnesem, zapal autko. Po wyłączeniu stacyjki samouzbrojenie.

Dużo tego zamontowałem i dwóch klientów z załącznikami już przyszło że tanie było i autko na parkingu zostało.
  • Poziom 12  
    Bardzo dobrym jeśli jest zrobione solidnie i dobrze ukryte.Jeśli nie zastosuje się migających lampek rozetnie się obwód np zasilania pompy głęboko w wiązkach to taki drobiazg naprawdę trudno znaleźć. A tak w ogóle można kupić za ok 30 PLNów gotowy modulik i zrobić to samemu :roll:
  • Poziom 24  
    Każde nietypowe rozwiązanie jest nalepszym zabezpieczeniem pod warunkiem, że jest profesjonalnie (z głową i bezpiecznie) założone. Koszty materiałów są niewielkie, ale pomysł i robocizna jest coś warte - za to się płaci. Jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia lub fachowej pomocy do takiej instalacji , to musisz płacić.
    UWAGA
    Sprawdź czy warsztat jest godzien zaufania, bo czasami po wizytach w warsztatach giną samochody w niewyjaśnionych okolicznościach!
  • Poziom 29  
    za 180zł możesz mięć bezobsługowe urządzenie wystarczy że pisiadasz specjalną katrę w kieszeni albo w portwelu i nawet jak ci ktoś buchnie kluczyki to nie odjedzie. jak cię wyrzuci z auta to auto zgaśnie gorąco polecam