Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - skomplikowana sprawa z VBA

MarTeaM 17 Lis 2010 10:31 1546 4
  • #1 17 Lis 2010 10:31
    MarTeaM
    Poziom 9  

Witam Wszystkich
    Mam problem z utworzeniem makra a w tym temacie jestem zielony i proszę Was o pomoc. Zaoszczędziłoby mi to wiele czasu i pomyłek a mianowicie
    Używam tego:

Code:
    Sub nowy()

Application.ScreenUpdating = False
    Set wks = ThisWorkbook.Worksheets("Arkusz1")
    sciezka = "sciezka"

wks.Range("A2:IV65536").ClearContents

Set fs = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
    Set f = fs.GetFolder(sciezka).Files

wiersz = 2
    For Each f2 In f
        With wks
            Open f2 For Input As #1
                Do While Not EOF(1)
                    Line Input #1, linia
                    wks.Cells(wiersz, 1) = linia
                    wiersz = wiersz + 1
                Loop
            Close #1
        End With
    Next
    Application.ScreenUpdating = True
    MsgBox "Done"

End Sub

...do kopiowania danych txt i tego:

Code:
    Sub dzieleniekolumny()

'
    ' dzieleniekolumny Macro
    ' De macro is opgenomen op 17-11-2010 door vicro1.
    '

'
        Columns("A:A").Select
        Selection.TextToColumns Destination:=Range("A1"), DataType:=xlFixedWidth, _
            FieldInfo:=Array(Array(0, 1), Array(6, 1), Array(9, 1), Array(15, 1), Array(17, 1), _
            Array(21, 1), Array(23, 1), Array(35, 1), Array(40, 1)), TrailingMinusNumbers:=True
    End Sub

...do podzielenia tego co zostanie skopiowane.
    I tak. Chciałbym aby automatycznie pobierały się pliki txt z folderu do arkusza w excelu i po importowaniu tych informacji wszystkie pliki txt przenosiły się do innego folderu (Archiwum), później podzielić to co mam w excelu na 9 kolumn i w kolumnie "H" nie wszystkie wiersze posiadają informacje więc chciałbym żeby zaczynając od "H2" informacje z tego pola kopiowały się do kolejnych wierszy tej kolumny do momentu napotkania kolejnej informacji wtedy Np. w komórce "H20" są inne dane więc te dane chciałbym kopiować do kolejnych komórek tej kolumny.
    Proszę pomóżcie mi w tym bo z VBA jestem na etapie początkującego a bardzo mi to potrzebne w pracy. Ostatnio nie mam czasu dla rodziny bo non stop praca, praca i jeszcze raz praca.

0 4
  • #2 17 Lis 2010 14:29
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Wklej jeden taki plik tekstowy, jeśli możesz. Z czego jest generowany?

0
  • #3 18 Lis 2010 07:56
    MarTeaM
    Poziom 9  

Pliki są generowane ze skanera etykiet i chciałbym aby po podłączeniu skanera do komputera przy pomocy jednego kliknięcia w Excelu, pliki tekstowe z folderu skanera kopiowały się do arkusza a potem wszystkie pliki zostawały przenoszone do innego folderu w komputerze.
    Plik tekstowy wygląda tak

0
  • #4 18 Lis 2010 08:12
    MarTeaM
    Poziom 9  

Mam już całą formułę. Teraz tylko jeszcze zostało mi przeniesienie danych txt po skopiowaniu do innego folderu (archiwum) ale obawiam się że tego nie rozkminię

0
  • Pomocny post
    #5 18 Lis 2010 21:07
    walek33
    Poziom 28  

A o tworze zwanym FileCopy(source, destination) Kolega słyszał? Jeżeli nie to proszę postudiować Google lub użyć tak jak napisałem. Ścieżki w całości.

0