Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program DOS - CDN Klasyka i klucz HASP USB w Windows7 x64

pat2008 17 Lis 2010 12:40 8437 4
  • #1 17 Lis 2010 12:40
    pat2008
    Poziom 9  

Witam,
    Koleżanki i Koledzy - temat wyzwanie. Chcę uruchomić na maszynie z Windows7 Home Premium (laptop) 64 bit stare aplikacje płacowe autorstwa CDN - Klasyka. Do tej pory były eksploatowane na platformie Windows XP SP3 z kluczem Alladin HASP wpinanym na USB. Pod Windows7 jest problem z samym uruchomieniem binarek tych aplikacji.
    Czy oprócz maszyny wirtualnej obsługującej USB (klucz licencyjny) wchodzi w grę jakieś inne prostsze rozwiązanie? Czy ktoś z Was walczył już z takim problemem?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
    pat2008

0 4
  • #2 18 Lis 2010 15:25
    L0bo
    Poziom 26  

Spróbuj może pod "DOSBox"-em

0
  • #3 21 Lis 2010 17:08
    pat2008
    Poziom 9  

Witam!
    Dokonałem prób z DOS-Box-em niemniej bez efektów.Zainstalowałem najpierw na innej maszynie program CDN Klasyka wraz z kluczem wpiętym do portu USB (HASP USB) a potem na maszynie z Windows7 x64 zainstalowałem niezbędne sterownki klucza, wrzuciłem folder już zarejestrowanego programu a potem pod DOS-Box podpiąłem folder (polecenie mount) z plikami aplikacji CDN.Niestety przy próbie uruchomienia binarki miga kursor i tak to się kończy. Mam wrażenie, że przeznaczeniem DOS-Box-a jest sama emulacja DOS-a dla gier i prostszych programów tego środowiska i niestety nic więcej.

Szukając dalej postanowiłem zaeksperymentować z maszyną wirtualną. Tutaj osiągnąłem sukces (pełna współpraca z kluczem sprzętowym) normalna obsługa niemniej nie jest to dla mnie rozwiązanie satysfakcjonujące - gdyby coś ciekawego się Wam nasunęło podzielcie się wiedzą.

Z góry dzięki za Wasze sugestie
    pat2008

0
  • #4 02 Gru 2010 16:50
    ufok12
    Poziom 2  

WItam

A jakie rozwiązanie jest satysfakcjonujące ??

Nie wydaje mi się żeby normalne uruchomienie było możliwe.... :( Coś takiego jak DOS już w Viście praktycznie nie istniał...

0
  • #5 28 Gru 2013 21:25
    GOZER1
    Poziom 9  

Klasyka CDN nie da się uruchomić na systemie 64-bitowym i to tyle kolego

1