Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP dv6700 pavilion monitor

wiatru 17 Nov 2010 15:11 1448 4
    wiatru
    Level 9  
    Witam mam mozliwosc kupic laptop ale mam pytanie osoba twierdzi ze jest monitor uszkodzony . twierdzi ze silnie zamknal i dla tego tylko dziala 1/3, wyglada to tak ze 1/3 monitora dziala i mozna uzywac poruszac myszka klikac na ikony a reszta jest taka szara jakby i nic nie widac . czy po wymianie monitora bedzie OK ?

Z góry dziekuje .
    dluxea
    Level 24  
    Najpierw trzeba zdiagnozować uszkodzenie a potem można mówić czy będzie ok.
    Podłącz monitor zewnęczny , jak działa to po wymianie monitora powinno być ok. ( ale decyzje musisz podjąć sam i związane z tym ryzyko )
    wiatru
    Level 9  
    Jak podłączę do monitora to działa chodzi o to że b. tanio mogę go nabyć wstępnie się zorientowałem że no niby to monitor ale właśnie chciałem poradzić się .

Dzięki
    foldback
    Level 29  
    Monitor, czyli zapewne matryca do wymiany od silnego zamknięcia uszkodziła się mechanicznie.
    Co do Paviliona DV6700 to należy on do bardziej awaryjnych laptopów za sprawą zastosowanych chipów Nvidii posiadających wadę fabryczną. Koszt matyrycy + ewentualny koszt naprawy w niedługim czasie płyty głównej do (400-450 zł za wymianę układu na nowy +09) + koszt laptopa. Jeśli jest to wersja na procesorze Intel to zakup może być jeszcze opłacalny. Natomiast, jeśli jest to laptop na procesorze AMD (i mostek MCP67M)to wcale nie będzie to już takie opłacalne.
    Były też wersje Pavilionów bez mostków i grafiki Nvidii na procesorze Intel’a, ale tych modeli można szukać ze świecą.