Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV zakłóca internet tv daewoo, modem motorola SB5100E

djkynek 17 Lis 2010 17:00 1846 5
  • #1 17 Lis 2010 17:00
    djkynek
    Poziom 9  

Mam kablówke i na jej zakonczeniu seperator GMF-351, z którego wyjsciem DATA idzie sygnał do modemu motorola, a wyjsciem TV sygnał do telewizora. Od czasu do czasu internet baaaardzo spowalnia, lub całkiem przestaje działac. Jak zauwazyłem pomaga wyjęcie wtyczki antenowej z TV. Instalacja kablowa sprawdzona 5 razy, czy gdzies sie drucik z ekranu nie podwinął. Czy mogło pasc to GMF-351? czy to sie da jakoś sprawdzic, pomierzyc ? Czy moze telewizor "śmieci" cos zwrotnie i jak to sprawdzic? Czasem mam wrazenie, ze kabel antenowy od TV ma jakby przebicie

• Megger
  • #2 17 Lis 2010 17:09
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Montera kablówki zamów niech sprawdzi siłę sygnału i zmieni separator może być przyczyną.

• Megger
  • #3 17 Lis 2010 19:26
    matis057
    Poziom 33  

Wymień kabel antenowy do TV jeśli masz wątpliwości. Albo jak mój przedmówca - zamów montera!

• #4 17 Lis 2010 20:24
    djkynek
    Poziom 9  

dodam tylko, ze nie ma w instalacji zadnego gniazdka - kabel wychodzi ze sciany, wchodzi bezposrednio do separatora, a dalej, jak w #1

• Megger
  • #5 18 Lis 2010 08:30
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

djkynek napisał:
    Jak zauwazyłem pomaga wyjęcie wtyczki antenowej z TV. Instalacja kablowa sprawdzona 5 razy
    - możecie wymieniać kable i gniazdo 7 razy, powodzenia życzę.
    Miałem kilka takich przypadków.
    Weź miernik elektryczny do łapki:
    Wykręć kabel z modemu, zmierz napięcie pomiędzy masami - kabla i modemu.
    Wypnij kabel z TV, zmierz napięcie pomiędzy masami.
    Przy okazji zmierz napięcie pomiędzy obudową komputera a uziemieniem (proponuje kaloryfer).
    Oczywiście w.w. operacje zrób przy włączonych urządzeniach.
    Najprawdopodobniej przyczyną jest zasilanie w komputerze lub telewizorze - różnica potencjałów "wyrównuje się" przez masę instalacji koncentrycznej co powoduje zakłócenia w kanale zwrotnym.
    Jeśli ktoś miał nieprzyjemność grzebania w skrzynce CATV to wie jak ładnie tam kopie i iskrzy :twisted: - napięcia "półfazowe" to standard. Ale jak zmusić klientów do zrobienia normalnego uziomu w mieszkaniach - zwłaszcza tych "gierkowskich". Poza tem: jak uziemić TV?
    Rozwiązania:
    Zwykle wystarczy izolator galwaniczny, na przykład http://www.tripol.de/laden/r48606.htm
    Trzeba go zainstalować na wyjściu gniazda - do modemu, lub do TV - niestety metodą macajewa.
    W dwóch przypadkach izolator nie pomógł - wymiana zasilacza w komputerze.
    Najlepszy był klient, u którego na masie wtyczki antenowej w TV (całkiem fajny 100Hz Philips) było 480V :twisted: (skąd takie napięcie w TV?) Pod obciążeniem (stara probówka czyli dwie żarówy w szereg) miernik pokazywał 170V. Na szczęście mam uprawnienia do 1kV, więc w przypadku porażenia wszystko byłoby zgodnie z przepisami.

P.S.
    Napisz w jakiej kablówce jesteś (byle nie mojej :twisted:)

• #6 19 Lis 2010 22:08
    jadzka
    Poziom 12  

Separator galwaniczny wstaw. Jeśli po podłączeniu telewizora spowalnia internet to zapewne na telewizorze powinny być zauważalne poprzeczne pasy przemieszczające się z góry na dół. Separator powinien załatwić sprawę.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo