Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5FL problem z ESP dziwnie się zachowuje...??

17 Lis 2010 17:09 13719 22
  • Poziom 15  
    Witam posiadma Passata b5 fl z roku 2001 z silnikiem 131KM TDI mam tam kontrolę trakcji ESP i wydaje mi się że dziwnie działa mam ten samochód od dwóch tygodni i nie mialem wcześniej w audi ESP. Sprawa wygląda tak że na zakrętach ok 60stopni przy prędkości ok 50 km na godzine już ten system się załącza i hamuje sobie tymi kołami co potrzeba, ale czy to nie za wcześnie to w zimie będzie mi cały czas działał ASR dobrze działa bo gdy mocniej ruszam to mruga kontrolka i hamuje auto zapobiegawczo przed paleniem gumy. Bardzo proszę o odp jak to można wagiem prawdzić czy mam dobre czujnikie ESP i czy wam podobnie się zachowuje samochód ?? na przodzie nowe opony a na tyle pół bierznika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poza tym ESP nie będzie myśleć za Ciebie, to ma tylko pomóc w awaryjnych sytuacjach.
  • Poziom 29  
    Miałem taki przypadek po wymianie przegubu zewnętrznego, docisnąłem a raczej dobiłem czujnik ABS-u i problem ustąpił.
  • Poziom 15  
    ale ja nie szaleje po prostu według mnie ten system załącza się troszkę za szybko przeciez 50 na godzine w zakręcie to nie jest dużo??
  • Użytkownik obserwowany
    Widocznie wynosi ci 4 litery. :
    I zacięcie rajdowcy wniataneo w fotel.
  • Poziom 33  
    luk3534 napisał:
    ale ja nie szaleje po prostu według mnie ten system załącza się troszkę za szybko przeciez 50 na godzine w zakręcie to nie jest dużo??

No to się przyzwyczaj. Tak już zostanie i tak MUSI BYĆ.
  • Poziom 15  
    i wy w waszych furach też tak macie?? czyli nic nie szukać nie zmieniać czujników nie wiadomo czego??
  • Poziom 33  
    No to popatrz na VAGu prędkości poszczególnych kół to będziesz wiedział czy któryś czujnik kłamie. Jeśli samochód jedzie 50 km/h i będziesz nim dość agresywnie skręcał to w pasku proste, że będzie działał ESP, wątpię by był za czuły.
  • Poziom 15  
    kolego ale jak mogę sprawdzić na vagu dzie dokładnie wejść w jaką grupę ?? proszę o odp
  • Użytkownik obserwowany
    polonez15 napisał:
    No to popatrz na VAGu prędkości poszczególnych kół to będziesz wiedział czy któryś czujnik kłamie. .

A skąd od razu przy ruszaniu wywali błedy ABS.
  • Poziom 15  
    ale mi abs nic nie wywala ani kontrolka od abs też nie świeci ani nic
  • Poziom 29  
    owik napisał:
    Walisz w te czujniki? Czym? Można wiedzieć czym dobijasz?

Gumowym młotkiem i to dość zdrowo, jak do tej pory nie uwaliłem żadnego czujnika a często po wymianie przegubu klient wraca, bo mu się pompa ABS załącza przy hamowaniu i małej prędkości, z tym ESP miałem tylko jeden przypadek i sam testowałem, załączał się dużo za wcześnie.
  • Użytkownik obserwowany
    To przejedz się samochodem kolegi jak ma podobnego i porównaj przy jakiej prędkości układ zaczyna działanie.
  • Poziom 15  
    kolega ma audi a4 b6 i dużo później jemu praktycznie się nie włącza esp przy takiej jeździe
  • Poziom 33  
    A czy ktoś wspomni o czujniku pod tylną kanapą? Który odpowiada za ESP? czujnik przyspieszenia poprzecznego... Choć przy tym wszystkim waliłoby błędy, więc Kolego tak ma być.
  • Użytkownik obserwowany
    Jab przeniesie ten czujnik bardziej do przodu to zmieni jego pomiar i będzie mógł kłaść autko bokiem.
  • Poziom 29  
    owik napisał:
    Ale po co jak tam nie ma regulacji? Co to walenie daje?

Wiem, że nie ma regulacji ale jednak coś daje, przywalę, to się pewnie trochę przesuwa bliżej pierścienia i jest ok. Błędów na Vag-u też nie ma, w odczytach czujników nic złego nie widać a pompa się załącza, chociaż nie powinna, identycznie jak przy pękniętym pierścieniu w nissanach, delikatne hamowanie przy prawie zerowej prędkości a słychać pompę.
  • Poziom 15  
    a powiedzcie mi koledzy jak mogę sprawdzić vagiem esp?? mam vag com 3.11 i mam polski vag 2.5
  • Poziom 15  
    no ok wyczytałem że jest to rozbudowane abs więc powiedz mi jak sprawdzić abs czy mam wszystko sprawne odpowiadające esp