Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór programatora - dylemat

GanzConrad 17 Nov 2010 18:23 1179 7
    GanzConrad
    Level 25  
    Witam wszystkich,
    Problem polega na tym, że zaczynam bawić się mikrokontrolerami i jedyne czego jestem pewien to praca z archaicznym AT89C52, którego mam kilkanaście sztuk i 10 gotowych układów "szerokiego zastosowania" . Jak wykorzystam dostępne układy to na pewno przerzucę się na inne procesory, ale czym więcej czytam tym więcej pytań, dlatego też nie zdecydowałem jeszcze czy będą to PIC, AVR czy też inne (zależy mi m.in. na programowaniu bez wyjmowania kości). Dodatkowo problemem jest port LPT (laptop), który musiałbym zapożyczyć z dodatkowego kompa (co byłoby dość uciążliwe przy pracy) - bo nie znalazłem dotąd pewnego adaptera (express card, PCMCIA), z którym wsółpracowałby programator .
    Czy warto zainwestować w Willema pod USB (około 500pln)? Czy też odłożę go na półkę po przerzuceniu się na inne procki? Macie może inne pomysły?
    GanzConrad
    Level 25  
    chciałbym znaleźć coś co będzie obsługiwało również starego procka, ale z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens inwestować prawie 500 dla kilkunastu procesorów? Tym bardziej, że na pewno nie będę do nich wracał... (tylko update softu - w przypadku awarii wymienię na nowe - z ISP)