Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura membranowa/foliowa

wierzbol 17 Lis 2010 19:10 2309 3
  • #1 17 Lis 2010 19:10
    wierzbol
    Poziom 10  

Witam,

Nie wiem czy to dobry dział więc proszę o przeniesienie jeśli zajdzie taka potrzeba. Szukałem również podobnego tematu i niestety nie udało mi się znaleźć.

Problem jest taki. Potrzebuję zaprojektować klawiaturę membranową. Wykonanie samej konstrukcji chcę zlecić firmie się tym specjalizującej. Do tego potrzebuję projekt.

Fronty foliowy jak mniemam nie jest zaprojektować trudno, natomiast chodzi mi o układ połączeń. Wymyśliłem sobie ;) że potrzeba mi klawiatury matrycowej 4x6. Czy jest jakiś sprytny sposób, żeby to zrobić? W jakim programie najlepiej i czy są jakieś gotowe biblioteki do tego typu zadań. Jak najlepiej zaprojektować styk do przycisku (chodzi mi o "symbol")?

Jeśli ktoś się orientuje ile może kosztować wykonanie takiej klawiatury przez firmę również proszę o odpowiedź. Czy LED'y w takiej klawiaturze znacząco podwyższą jej koszt i czy bardzo komplikują sprawę?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

0 3
  • Pomocny post
    #2 17 Lis 2010 23:11
    Jaca
    Poziom 28  

Zgłoś się do Link. Oni potrzebują jedynie design'u i schematu połączeń (złączka->LED'y, przyciski). Całość wykonają wg Twoich zaleceń a Ty nic nie będziesz musiał projektować.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Lis 2010 07:57
    obinobi
    Poziom 15  

Cześć
    Jak korzystałem kiedyś z usług firmy Qwerty. Jeśli chodzi o program do wykonania projektu, to nie musisz się tym bardzo przejmować. Wystarczy zrobić zwykły szkic choćby w Wordzie, a resztę zrobi za Ciebie Qwerty. Sami również mogą zaproponować Ci własny projekt graficzny. Generalnie współpracę z firmą oceniam pozytywnie.
    Co do kosztów to już nie pamiętam jest to kilka tys. zł

Pozdrawiam

0
  • #4 18 Lis 2010 18:39
    wierzbol
    Poziom 10  

Wielkie dzięki za odpowiedzi. W zasadzie to chyba mi wystarczy.

Nie mam więcej pytań :)

0
  Szukaj w 5mln produktów