Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań nt. nowych stx pa-400

17 Lis 2010 19:12 998 7
  • Poziom 9  
    Witam. Chcę kupić kolumny na domówki, i bardzo amatorskie 18 itp. ( właściwie nie na zarobek tylko dla własnego użytku ). Od razu mówię że nie potrzebuję niczego lepszego od wyżej wymienionych kolumn, gdyż nie jestem jakimś audiofilem i jakość chińskich głośniczków komputerowych 2.1 jest dla mnie wystarczająca. Dodam też, że wiem iż te kolumny to nadstawki i w przyszłości bedą do nich subbasy. Do tej pory miałem poczciwe Altusy 140. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy da się nagłośnić tymi kolumnami salkę 35-45mkw bez subbasów ( narazie nie mam na nie pieniędzy) ?
    2. Czy mają one lepszy bas niż a140 ?
    3. Czy ten tweeter wyrabia przy tym gdn' ie?

Z góry dziękuje za odpowiedź. Jeżeli znajdzie się tu jakiś posiadacz owych paczek to proszę o jakąś opinię.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Witaj. Nagłośnić to i bez problemu taka wielkość pomieszczenia ale te nadstawki kompletnie nie maja basu wiec jak maja grac jako single na razie to będzie brak dolnych rejestrów. Skoro masz zamiar robić od czasu do czasu jakieś imprezy nie zarobkowo to może kup inny sprzęt,np jakieś fullrange-pełnopasmowe na 15" i driverze,używane bo z takiej konstrukcji jest kawałek basu i na takie sale obejdzie się bez dodatkowych basów.
  • Poziom 9  
    Czyli nie nagłośnie nimi takiej sali bo nie będzie basu? na youtube są te kolumny i nie wygląda na to żeby miały aż tak mało basu.
  • Poziom 13  
    Mistyk13 napisał:
    Czyli nie nagłośnie nimi takiej sali bo nie będzie basu? na youtube są te kolumny i nie wygląda na to żeby miały aż tak mało basu.

Na youtube graja w małym pokoju (w dodatku to poprzedni model na innym midbasie).
    Na sali ok 50m/2 niskiego basu nie uświadczysz....
    Poszukaj np. kolumn Wharfedale-a na 15" przetworniku basowym, od czasu do czasu na allegro pojawiają się używki.
  • Poziom 9  
    Ale ogólnie dla porównania - bedzie z tego wiecej basu niz z altusow 140?
  • Poziom 31  
    No niestety takiego basu nie bedzie jaki maja altusy,raczej nawet na upartego po podkreceniu na wzmacniaczu,korektorze "low" nic to nieda,glosniki w tych kolumnach maja takie wlasciwosci i nic z tym nie zrobisz.
  • Poziom 9  
    No to rezygnuje z ich zakupu. Tylko czego szukać w zamian? budzet do 650zł
  • Poziom 31  
    No w sumie z taka kwota to naprawde ciezko znalezc ale...moze na aledrogo akurat trafisz cos uzywanego w idealnym stanie nawet diy oparte o midbas 15" i driver. Z takiego kalibru przetwornika mozna juz wyciagnac kawalek basu chyba ze bedzie to jakis omnitronic,audiomega itp.na takie cos nawet nie patrz. Aha chyba ostatnio widzialem reloopy rsp15 za podobna cene,to juz nawet zagra tak jak chcesz,a sprawa zrobienia samemu wchodzi w gre?zlec to komus moze akurat sie uda w tej kwocie.

Ps.bys niemusial daleko szukac moge ci ta sprawe zrobienia ulatwic