Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet AR-MSC 20, podłączenie euro thermostat 091

17 Lis 2010 19:17 3736 7
 • Poziom 9  
  wiec może ktoś mi pomoże w podłączeniu tego e091 do piecyka. na wstępie mowie, że jestem średnio ogarnięty więc podpowiedzi jak najwięcej.
  aktualnie wpięty do szyny jest przycisk którym załączam i wyłączam C.O
  na przycisku(który sobie wisi obok pieca) jest 230V.
  wiec teraz takie pytanie jak włączyć w działanie te dwa kabelki z tego termostatu, który kiedyś był wpięty potem z niewiadomych przyczyn ktoś to poprzerabiał po przepinał i jest jak jest. na fotce widać ze kabelki są w lekkim nieładzie
  jeżeli potrzebujecie jakiś informacji co gdzie i jak proszę pisać dodam info, mogę również zrobić inne zdjęcia.
  pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na informacje i pomoc.

  Termet AR-MSC 20, podłączenie euro thermostat 091
 • Poziom 15  
  Euro thermostat E091, to nic innego jak EUROSTER lub AURATON. Odłącz zasilanie z kotła, żeby cię nie kopnęło, odkręć z tego wyłącznika ręcznego dwa kabelki i podłącz je pod styki COM i NO w E091. Kabel możesz sobie przedłużyć. Sprawdź tylko w E091 mikrowyłączniki, które są pod klapką z przodu. Wszystkie powinny być na dole. Powieś na ścianie E091, zaprogramuj i używaj - powodzenia.
 • Poziom 9  
  aha bo tak sie własnie zastanawiałem czy nic się nie stanie jak podepnę te 230 do tego termostatu, okej jeszcze dziś to przetestuje :)
  tylko jeszcze pytanko jak zrobić z wodą aktualnie jeżeli chce ciepłą wodę muszę wyłączyć C.O(tym przyciskiem) jak to będzie z eurosterem ?
  i drugie pyt. na piecu jest włacznik słoneczko - snieg na logike CO i Woda tylko ze on "nie reaguje" czy jest słonce czy śnieg C.O działa i woda działa....
  Brazowy i Niebieski kabelek na zdjęciu od lewej

  ps. podlaczyłem tego eurostera niby kreci się wentylatorek słychac jak w nim coś "pstryka" ale nie odpala pieca czy to wina euro?
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Czy podłączyłeś przewody pod dobre zaciski w E091 (COM i NO)? Gdy wentylatorek na wyświetlaczu kręci, to te styki powinny być zwarte - chyba, że masz źle ustawione mikrowyłączniki pod pokrywką z przodu. Ale wtedy kocioł powinien grzać, gdy wentylatorek na wyświetlaczu nie kręci.
  Co do przełącznika zima/lato to faktycznie - słoneczko oznacza tryb letni, czyli tylko ciepła woda bez ogrzewania, a gwiazdka śniegu tryb zimowy, czyli ogrzewanie i ciepła woda na przemian. Kabelek, do którego miałeś podłączony wyłącznik a teraz próbujesz podłączyć E091 jest prawdopodobnie w obwodzie termostatu - kiedy kabelki są rozłączone ogrzewanie powinno stanąć.
  Dziwi mnie tylko, że piszesz, że ogrzewanie jest czynne także przy ustawieniu przełącznika pracy na słoneczko. Może ktoś z lekka zmodyfikował już połączenia kabelków w kotle? Jeśli tak, to być może będziesz jednak musiał zaprosić jakiegoś serwisanta, żeby doprowadził to do porządku, bo tak na odległość to będzie raczej ciężko.
 • Poziom 9  
  no tak ktoś już kiedyś przy kotle coś robił. posiadam drugi taki sam kociołek sprawny który działał z e091 ale przy demontażu kilka kabli było rozkręconych więc na oko nie przepnę w moim aby działało no ale trudno będę się męczył :)
  co do mojego E091 to otwarłem go i jest upalony, będę musiał zakupić nowego, dzięki za pomoc.
  tak jak mówisz na odległość chyba nie przepniemy aby było sprawne
 • Poziom 2  
  Witam,

  Posiadam euro thermostat 091 i chciałem wykorzystać go do sterowania np. grzejnikiem olejowym, który jest podłączony do typowego gniazdka 220V lub innym urządzeniem grzewczym na 220 v.
  Jak podłączyć? Czy dobrze kombinuję podłączając wtyczkę do nowego gniazdka w ścianie (tak aby móc w razie czego podpinać i wypinać dowolne urządzenie po niej

  poboru 5A). To tego nowego gniazdka podłączam zagipsowany kabel kabel prądowy do drugiego kabla prądowego znajdującego się w gniazdu w ścianie obok a drugi

  kabel nieprądowy do wejścia oznaczonego NO w euro thermostat 091, następnie łącze kabel prądowy z wejścia COM w euro thermostat 091 z kablem prądowym

  zagipsowanym w ścianie z kablem prądowym puszki 220 V zgadza się?
  Proszę potwierdzenie lub inne instrukcje.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  następnym razem proszę dokładne wklepywanie słów na klawiaturze bo nie da się rozczytać, termostat należy wpiąć tak jak na obrazku chyba bardziej się tego nie da wytłumaczyć :)
  (+)--------|COM|termostat|NO|---------- GRZEJNIK,Urządzenie
  GNIAZDKO
  (-)--------------------------------------------- Grzejnik, urządzenie
  "termostat" działa jak prosty włącznik

  mam nadzieje, że pomogłem pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Witam,serdecznie, dziękuje za informacje i przepraszam, jeśli było mało czytelne i proszę mi wybaczyć, jeśli pytam o rzeczy oczywiste, ale to nie moja branża i będę to robi pierwszy raz.
  Proszę o informacje czy miedzy urządzeniem grzewczym (np. kaloryfer olejowy) nie powinno być stycznika, przekaźnika itd itd. ? Czy przekrój kable 2,5 3 żyłowy wystarczy ?
  Kable biegnące w ścianie składają się z 3 kabli 220 V 2,5, które nazwie brązowy-prądowy, niebieski-nieprądowy i żółty-zerowy.Rozumiem, ze wystarczy jak się podłączy wtyczkę grzewczego Urządzenia do nowego gniazdka w ścianie (tak, aby moc w razie, co podpinać i wypinać dowolne urządzenie poniżej poboru 5A). To tego nowego gniazdka podłączam zagipsowany kabel brązowy-prądowy do drugiego kabla brązowego-prądowego znajdującego się w gniazdu w ścianie obok a drugi kabel niebieski-nieprądowy do wejścia oznaczonego NO w euro termostat 091, następnie łącze kabel brązowy-prądowy z wejścia COM w euro termostat 091 z kablem prądowym zagipsowanym w ścianie z kablem prądowym puszki 220 V tak? Rozumiem, że NC w euro termostat 091 pozostawiam wolny?