Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CB 86 TR -błędne wykonywanie programu

17 Lis 2010 19:21 1732 2
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z pralką Candy CB 86 TR. Polega on na nieprawidłowym wykonywaniu programu:
    - przy ustawieniu na wirowanie pralka nabiera wodę, wiruje (z wodą) i wypuszcza wodę. Tak się dzieje cały czas choć niekiedy wykona wirowanie poprawnie tj. bez nabierania wody,
    - podczas programu prania bardzo długo trwa płukanie (płucze kilka razy) - proces ten się kończy bądź zawiesza się i nic się nie dzieje,
    - rzadko ale się zdarzyło że programator przeskakiwał dookoła (chaotycznie),
    - raz się zdarzyło że wyprała w zimnej wodzie.

Do tej pory wykonałem czynności:
    - sprawdzenie hydrostatu (działa na dwóch poziomach),
    - czyściłem gumowy przewód idący z bębna do pompy i hydrostatu,
    - sprawdzałem potencjometry do wirowania i temperatury, ok
    - rozbierałem programator i sprawdzałem będące w nim rezystory i ścieżki, ok
    - wymieniłem (tylko) cztery kondensatory ten szary prostokątny (1,5uf) nigdzie nie mogłem dostać.
    - silnik pompy sprawny bo wodę wypompowuje.

Gdy raz tak włączałem ją na wirowanie i wyłączałem to po paru razach napełniło bęben po połowę wysokości szyby w drzwiach. Potem pozwoliłem jej wykonać wirowanie, dolała wodę, wirowała i wypuściła.
    Dodam że pralka działa już w ten sposób od długiego czasu.

Co o tym myślicie?
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Do tej pory wykonałem czynności:
    - sprawdzenie hydrostatu (działa na dwóch poziomach),

Sprawdź przejścia pomiędzy stykami, czasami same dmuchanie w rurkę nie przynosi dobrych efektów.
  • Poziom 13  
    W hydrostacie są cztery wyprowadzenia z czego trzy są podłączone. Do jednego z nich idą dwa połączone żółte kable (nazwijmy to pin1) pozostałe dwa nazwijmy odpowiednio pinami 2 i 3.
    Pomiędzy 2 a 3 brak przejścia. Pomiędzy 1 a 2 przejście pojawia się przy lekkim dmuchnięciu. Pomiędzy 1 a 3 przejście pojawia się przy mocnym dmuchnięciu.

Wydaje mi się że hydrostat jest dobry bo spełnia swoja rolę - pralka nalewa wodę w odpowiedniej ilości, nigdy nie przelała, wypompowuje też normalnie.
    Dziwne jest że pralka wirowanie zaczyna od włączenia zaworu wody (napełnia pralkę).
    Ta losowość i fakt że niekiedy programy wykonuje poprawnie najbardziej mnie zastanawia.
    Szczerze mówiąc stawiam na uszkodzony sterownik (może błąd programu). Chciałbym wiedzieć jaka jest Wasza opinia na temat mojego podejrzenia?