Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ubytek płynu chłodzącego w Polo 9n 1.4TDI

17 Nov 2010 20:29 5760 13
  • Level 9  
    Witam. Mam problem z układem chłodzącym a mianowicie wywala mi płyn przez zbiornik wyrównawczy bo boku i przez korek jak by zwariował podczas jazdy :bomb: , wymieniłem pompę wody, 2x zbiorniczek wyrównawczy z korkiem nowe oryginalne z czujką :angry2: , samochód normalnie nagrzewa do 90stopni więc czujnik od temperatury odpada. Gdy włącze ogrzewanie w samochodzie temperatura nie spada więc termostat odpada. Byłem u Mechanika i oglądal dokladnie głowicę czy nie wypierdzieliło uszczelki ale nie, sucho :scratch: ale dziwi mnie to że po przejechaniu 120KM nie włączył się wentylator ani razu. Na biało też nie kopci. Podłączałem go pod komputer 3x i nic nie wykryło. Czy miał ktoś podobny problem? Jak to naprawić? Zastanawiam się jeszcze nad czujnikiem termicznym. Pytanie do znawców. ;)
  • TermopastyTermopasty
  • Level 11  
    nie wiem w jaki sposob twoj mechanik stwierdzil ze to uszczelka nie jest po obejrzeniu silnika ale ja twierdze ze to napewno bedzie uszczelka alebo co ostatni czesto sie zdaza tdi lub dci to peknieta glowica jesli tak duzo tego plynu wywala to radze szybko sie tym zajac bo szlak trafi ci glowice koszt naprawy peknietej glowicy wraz drukiem sprawdzenia szczelnosci u mnie kosztuje 500zl ja sie nie reklamuje ale powiem zeby cie mechanik nie zrobil w balona jak chcesz wiecej info to pisz to pomoge w pelnym zakresie pozdrawiam
  • User under supervision
    no ja tez nie wiem jak mozna stwierdzic stan uszczelki glowicy poprzez popatrzenie na silnik... :)

z tego co piszesz to na 99.99% uszczelka glowicy!

u mnie sprawdzenie glowicy z planowaniem 250 PLN. i tez sie nie reklamuje.
  • TermopastyTermopasty
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    JAKUB.77 wrote:
    u mnie sprawdzenie glowicy z planowaniem 250 PLN. i tez sie nie reklamuje.

Ty naprawiasz głowice?
  • User under supervision
    a ty nabijasz punkty??? zoofil jestes czy co?? to nie na temat!!!

Moderated By Pawel wawa:

Koledze to się w głowie poprzestawiało czy pomylił fora? Ostrzeżenie.

Ja już nabijać nie muszę :D

To Ty nabijasz, bo twój kolejny post żywcem zjechany z poprzedniego, tylko cena się zmieniła :D

Odpowiedź uzyskam? Grzecznie zapytałem :D

I pisownie kolega raczy poprawić, każdy Twój post to niezły kwiatek.
  • Level 39  
    Majkel19 wrote:
    samochód normalnie nagrzewa do 90stopni więc czujnik od temperatury odpada. Gdy włącze ogrzewanie w samochodzie temperatura nie spada więc termostat odpada. ...... ale dziwi mnie to że po przejechaniu 120KM nie włączył się wentylator ani razu.

Nie wiem czemu kolega wyklucza termostat, a dziwi się że wentylator się nie załącza. Nic kolega nie napisał przy wywalaniu płynu jaka jest temperatura chłodnicy (czy jest gorąca). Nie wiem jakim czujnikiem jest sterowany wentylator i czy obwód zasilający jest sprawny. Przy niesprawnym termostacie w czasie jazdy temperatura jechałaby ponad 100*C.
    To tylko takie uwagi, na które ja bym zwrócił uwagę. Też raczej skłaniam się do twierdzenia kolegów powyżej, że przyczyną wywalania płynu będą przedmuchy do układu chłodzenia, chociaż nie musi to być uszczelka. Jak nie ma LPG, to żeby to usunąć to i tak trzeba rozbebeszyć silnik. O tym czy są przedmuchy jednoznaczną i bezdyskusyjną odpowiedź w warunkach garażowych daje (będą kąśliwe uwagi) test z butelką.
  • Level 11  
    no umnie kolego planownie i spawanie kosztuje ok 500 zl zadko wiecej ale jesli chodzi o samo plantowanie i sprawdzenie to 300zl z uszczelka
  • Level 31  
    gimak; ja tak tylko w ramach sprostowania, bo to chyba literówka -to TDI więc z tym LPG to raczej nie
    a ten co spawa za 500 z planowaniem i szczelnością to za ile pęknięć, albo jakich długich ta cena?
    co do uszczelki - test na zawartość CO2 w układzie chłodzenia i tyle.
  • User under supervision
    no przejzyyj swoje posty i ortografie przyjacielu koni.

z uszczelka to ze 300 pln bedzie nie wiecej jesli chodzi o spawanie to roznie bywa..

Moderated By Pawel wawa:

Twojej pisowni tutaj tolerować nie będziemy! Proszę w ciągu dwóch dni poprawić WSZYSTKIE swoje posty. W przeciwnym wypadku wylatujesz z forum.

Zazdrościsz że przyjaciół mam? Mądrzejszych od Ciebie? Podeślij mi linka z moimi błędami ort. chętnie poczytam :D
  • Level 14  
    bardzo rzadko w tych silnikach dochodzi to uszkodzeń uszczelki (metalowa) może układ jest zapowietrzony
  • Level 9  
    Witam ponownie wszystkich :) Jest tak. W lato wyjeżdżając w trasę gdzie robiąc samochodem około 1km wentylator się załączał przy temp.0stopni :O i się często ogólnie załączał. W zimę przy tych temperaturach od +5 stopni do - 10stopni w ciągu 1,5 miesiąca ani razu nie wylało mi płynu spod korka. Wentylatora również nie słyszeć.. ciszaaaaaaa! Ostatnio komputer pojechał na diagnostykę. 0 błędów. nic nigdzie nie ma. ;O Pojechałem do mechanika i opowiadam mu jaka sytuacja jest. Mechanio mówi żebym otworzył machę i cyknął silnik. Odkręcił korek i zdjął przewód i obserwował czy się pieni, lecą bompelki itp. Nic nie było. a silnik miał temp. 90stopni, czyli prawidłowo rozgrzany. Mechanio powiedział że muszę szukać gdzie ingdziej bo to nie jest wina głowicy. Nie miał nikt podobnego przypadku?
  • Level 39  
    Majkel19 wrote:
    Witam ponownie wszystkich :) Jest tak. W lato wyjeżdżając w trasę gdzie robiąc samochodem około 1km wentylator się załączał przy temp.0stopni :O i się często ogólnie załączał. W zimę przy tych temperaturach od +5 stopni do - 10stopni w ciągu 1,5 miesiąca ani razu nie wylało mi płynu spod korka. Wentylatora również nie słyszeć.. ciszaaaaaaa! Ostatnio komputer pojechał na diagnostykę. 0 błędów. nic nigdzie nie ma. ;O Pojechałem do mechanika i opowiadam mu jaka sytuacja jest. Mechanio mówi żebym otworzył machę i cyknął silnik. Odkręcił korek i zdjął przewód i obserwował czy się pieni, lecą bompelki itp. Nic nie było. a silnik miał temp. 90stopni, czyli prawidłowo rozgrzany. Mechanio powiedział że muszę szukać gdzie ingdziej bo to nie jest wina głowicy. Nie miał nikt podobnego przypadku?

Ja nie miałem takiego przypadku. Wytłumaczenie tego, że teraz jest dobrze, można na dwa sposoby.
    Pierwszy - układ sie odpowietrzył. Drugi samoistnie znikło źródło zapowietrzenia - pytanie na jak długo.
    Że w lecie często załączał się wentylator (zakładam, że w czasie jazdy), a teraz nie, to sugerowałoby o niewydolności układu w odprowadzaniu ciepła. Spowodowane to może być niepełnym przepływem powietrza przez chłodnicę (owady, błoto) lub niepełnym przepływem płynu przez chłodnicę (między innymi z powodu zapowietrzenia układu - w tym wypadku przy pracującym wentylatorze byłaby wyraźna różnica temperatur przewodów do chłodnicy).