Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 18,430 2005 r, awaria hamulca silnikowego.

justrans 18 Lis 2010 00:56 10597 3
  • #1 18 Lis 2010 00:56
    justrans
    Poziom 9  

Witam
    w powyższym modelu MANa po przejechaniu około 10 km ( np. rano ) zapala się komunikat "awaria hamulca silnikowego", wcześniej wyświetlił się błąd RET S 04001-10 po pewnym czasie bład zniknął pozostal tylko komunikat i sygnał dźwiękowy przykry dla ucha.
    Czy ktos może mi pomóc rozszyfrować o co chodzi ?
    Pozdrawiam

1 3
  • #2 18 Lis 2010 06:44
    kryś184
    Poziom 14  

witam
    usterka awaria hamulca silnikowego może być spowodowana nie poprawnym działaniem systemu EGR czyli zatarta przepustnica na recerkulatorze spalin albo siłownik recerkulatora spalin uszkodzony.Miałem taki przypadek że samoczynie siłownik wypychał przepustnice i okazało się że siłownik uszkodzony i wyświetlało awaria hamulca silnikowego. W modelach 26.410. 26.480 zazwyczaj to przepustnica jest przyczyną tej usterki ale te auta są starsze od twojego.Skontroluj jeszcze mocowanie siłownika w modelach D20 często obrywa mocowanie siłownika recerkulatora
    Pozdrowienia

0
  • #3 18 Lis 2010 18:05
    svavecone
    Poziom 23  

Blad retardera nie jest raczej zwiazany z " hamulcem silnikowym", sterownik narzeka na zawor 2/3 ,akumulatora oleju na intarderze .
    Bardzo czule miejsce na korozje przewodow, na samym dole skrzyni .
    Podloz sie pod auto rozbierz wtyczke i pociagnij z "czuciem" kazdy przewod z osobna ,w wiekszosci usterek wystepuje skorodowanie do dlugosci pol metra od wtyczki ,wiec do naprawienia samemu.
    A co do hamulca silnikowego .... mysle ze przedmowca to dobrze opisal.

0
  • #4 12 Sie 2011 12:21
    justrans
    Poziom 9  

Witam ponownie
    prawdobodobnie był to spalony włącznik ciśnieniowy hamulca postojowego. Obudowa była pod wpływem zwarcia zaczęła sie topić i dawala różne komunikaty do komputera aż pewnego dnia nie mogłem go juz odpalic ponieważ komputer odciął wszystko i na wyświetlaczu tez pojawiały się przeróżne komunikaty i tylko przez przypadek po podniesieniu kabity zauważyłem ten spalony włącznik i po wymianie na nowy było OK. Koszt niecałe 300 zł :) Dzięki.

0