Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy DeELL XPS M1530 ma czujnik zamknięcia pokrywy???

Daniel_ok 18 Lis 2010 03:06 4977 5
  • #1 18 Lis 2010 03:06
    Daniel_ok
    Poziom 10  

witam,

Posiadam della XPS M1530. Może ktoś wie, czy w tym laptopie jest czujnik zamknięcia klapy? Po zamknięciu klapy matryca nadal świeci. Po zaznaczeniu opcji w systemie "po zamknięciu klapy - hibernuj" nie ma reakcji na zamknięcie.
    Do tej pory myślałem że ten typ tak ma, ale zaczęło mi to bardzo przeszkadzać i może jest on po prostu uszkodzony? Rozkręcając tego lapka dziś zauważyłem że był on rozkładany i składany wielokrotnie więc może ktoś po prostu popsuł ten wyłącznik. Dziwne bo w każdym lapku jaki miałem zawsze były takie czujniki... Rozkładałem dziś matrycę, inwerter jest przyklejony na taśmę klejącą szarą :] więc może i ten wyłącznik był... Jeżeli ktoś wie czy jest taki, albo gdzie można go szukać bardzo proszę o podpowiedź. Będę wdzięczny.

pozdrawiam

0 5
  • #2 19 Lis 2010 00:40
    Daniel_ok
    Poziom 10  

Witam ponownie.

Nie wierzę że nikt nie wie czy ten komp ma taki czujnik...

Sądząc po różnych tematach na forum taki wyłącznik matrycy powinien być w lapku. Nowym pytaniem jest:

Czy ktoś wie gdzie jest umieszczony ten czujnik? Czy jest to w klapie matrycy czy w dolnej połowie.

ps. Po hibernacji lapka ze startu wszystko jest ok, kolejny problem pojawia się jak chce odhibernować komputer. wygląda na to że pracuje, wszystko się włącza ale jest czarny ekran. Podświetlona matryca ale czarna. Po reinstalacji systemu to samo. Czy to aby nie problem z płytą główną? Dodam że w wyniku tego "odhibernowywania" muszę wyłączyć i włączyć kompa z przycisku. Po załadowaniu windy przestawia się grafika na najmniejszą możliwą. Za każdym razem jak próbuje hibernacji...

ps2: po włączeniu opcji "stand by" ze startu komputer przechodzi w stan wstrzymania. Po próbie powrotu do windy wszystko się wgrywa i słychać że jest się na poziomie działającego pulpitu jednak matryca nie działa :] nie podświetla się. Miałem tak na IBM T30 wtedy wciskałem czujnik zamknięcia klapy i pulpit się pokazywał.

Więk konkludując wydawało by się że to uszkodzony czujnik zamknięcia klapy. I tu wracam do pytania... Gdzie on jest? W poniedziałek wypływam na morze i nie będzie mnie prawie pół roku chciałbym sobie to naprawić jak się da do tego czasu, więc proszę o odpowiedź jeżeli tylko ktoś wie gdzie znajduje się owe urządzenia.

0
  • #3 19 Lis 2010 16:00
    olooo
    Poziom 15  

W niektórych modelach Della odpowiedzialny był za to mały magnes umieszczony w klapie matrycy, a dokładniej na listewce będącej zamkiem.

0
  • #4 19 Lis 2010 18:07
    Daniel_ok
    Poziom 10  

Ponownie ja!

Dzięki olooo za podpowiedź, proszę o kolejną podpowiedź czy dobrze kombinuje.

Poczytałem trochę i wiem już że są dwa rodzaje takich czujników. Sądzę że ja mam te magnetyczne. Poniżej wklejam zdjęcie tego co uważam że odpowiada za wygaszanie matrycy po zamknięciu klapy. Jeden z przewodów tych czujników był przytrzaśnięty przez klapę i przecięty... Sądzę że to odpowiada za problem z niewygaszaniem matrycy.

Bardzo bym prosił kogoś o opisanie na jakiej zasadzie działa taki wyłącznik magnetyczny. Po zamknięciu klapy znajduje się on bardzo blisko głośników w których są magnesy, czy to się wiąże jakoś???

Teraz przewód.
    Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale, przewód ma wewnętrzny izolowany cienki przewód podłączony do (1) jak na zdjęciu. Jest on otoczony miedzianą folią ekranową. Na zewnątrz jest przewód (masowy?) ekranowy? Nie wiem jak to się nazywa, podłączony do większej metalowej części czujnika. Nie wiem dlaczego "to działa" i dlatego proszę o wytłumaczenie, ponieważ te dwa przewody są połączone metalowym elementem czujnika. Cały czujnik jest to jedna część pomiędzy którą jest to czarne coś.

Czy można spróbować zlutować środkowy przewód zaizolować i powinno działać? czy raczej powinienem wymienić cały przewód? Ale skąd wziąć taki przewód w ekranie...

I jeszcze jedno :D
    Czujnik jest przyklejony do matrycy aluminiową taśmą która była przerwana (widoczne na zdjęciu) czy sądzicie że powinien on być ona przyklejony czymś przewodzącym?

Czy DeELL XPS M1530 ma czujnik zamknięcia pokrywy??? Czy DeELL XPS M1530 ma czujnik zamknięcia pokrywy???

0
  • #5 19 Lis 2010 18:17
    diodi1
    Poziom 23  

witam.Ten przewód pokazany na zdjęciu 2 to antena wifi. Pozdrawiam

0
  • #6 20 Lis 2010 00:44
    Daniel_ok
    Poziom 10  

Witam ponownie.

Temat w zasadzie do zamknięcia lub do skasowania, nie wiem czy komuś to się przyda.

Tak wygląda prawdziwy czujnik zamknięcia klapy:
    Czy DeELL XPS M1530 ma czujnik zamknięcia pokrywy???

Jest to zwykły czujnik Halla działający właśnie na magnes jak zauważył oloo, nie wiem dlaczego na początku nie skumałem...

Oczywiście to co jest na zdjęciu w poprzednim poście jak napisał diodi1 to antena, wifi wlan lub ubs-a, wszystko jedno ale oczywiście to jest antena!

Moim problemem było to iż nie było magnesu w klapie. Cały ten laptop jest trefny. znalazłem magnes oszlifowałem i działa już na szczęście...

temat do zamknięcia

0
  Szukaj w 5mln produktów