Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh aficio cl 7000 błąd bębna

18 Lis 2010 11:03 3043 17
  • Poziom 9  
    Witam , mam od niedawna drukarkę Ricoh aficio cl 7000 , niestety po wymianie bebna nadal występuje jego błąd . Są potrzebne kody serwisowe w celu usunięcia usterki skasowania błędu . Może ktoś posiada kody serwisowe do tej maszyny z instrukcja jak się dobrać do serwis . Nie mam skanera wiec procedura na tych 8 przyciskach pewnie jest trudniejsza .Pilne pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    tu znajduje się serwis manual tej maszyny
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra5747077.html#5747077
    A tak na marginesie to jaki kod pokazuje czy bład serwisowy czy komunikat o konieczności wymiany bebna. Bo jeżeli komunikat o wymianie bębna nie zniknął po wymianie to może oznaczać to że pokręciłeś bębnem przed włożeniem do maszyny
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc biorę się za lekturę , pokazuje nadal wymień czarny bęben F
    z tego co wyczytałem powinienem jeszcze skasować serwis zobacze mam nadzieje że znajdę w manualu
    Jeszcze raz wielkie dzięki
    za skasowanie tego komunikatu odpowiada przełacznik który znajduje się w listwie dociskającej bębny i wywoływaczki. Ta listwa z przodu bębnów przykręcona na dwie śruby. W obudowie bębna z przodu jest taki biały "pipsztnik"
    Jak jest nowy bęben to piprztnik jest sztywny - nie da się go przycisnąć a więc zwiera styk. Jak maszyna ruszy i obróci bębnem to zwalnia blokadę pipsztnilka który rozwiera styk. I to tyle. Najprościej rozebrać obudowe bębna ustawić go w posycji startowej czyli tak aby go nie dało się wcisnąć wlożyc do maszyny a dalej maszyna sama sobie wykasuje po właczeniu jej gdyż po tym czyje że jest nowy beben. Jak byś nie dał rady to daj znać w Toruniu mogę pomóc
  • Poziom 9  
    Dzięki to faktycznie było to pomogło , jednakże pojawił sie kolejny problem i nie bardzo wiem od czego zacząć . Drukarka strasznie brudziła spodnia część kartki więc zabrałem się do wyczyszczenia tac i tego modułu na taśmie a w sumie sama taśmę też , następnie czyszczenie bębnów kolorowych i złożyłem wszystko . Po właczeniu drukarka próbuje przekręcić bębnami i wyskakuje bład SC 690 -2 doszedłem do tego że to coś z kolorem magneta związane , niestety z pliku z serwisem wynika tyle , ze właczyc i wyłaczyć , sprawdzić kable ale jakie ?? wymienić a tak po polsku to zanim coś zrobie to wole zapytać żebym bardziej nie popsuł . Nie wiem czy nie powinienem założyc nowego tematu
    No to chyba trochę narozrabiałeś. Jak brudziło spodnią częśc kartki to po pierwsze trzeba sprawdzić stan listwy czyszczącej pas. A co do błędu to rzeczywiście masz problem z magentą ale prawdopodobnie laserem. Na początek to wyjmnij bęben magenta i wyczyść dobrze szybkę od lasera znajdujacą się nad bębnem potem umieśc poprawnie bęben i spróbuj czy pójdzie. Jeżeli nie no to trzeba rozbierać do lasera i czyścić a to już sporo pracy.
    Oczywiście myślę że jak czyściłeś to używałeś odkurzacza do wyciągnięcia brudu a nie sprężonego powietrza.
  • Poziom 9  
    Oki o 12 idę do domu i wyczyszczę to pokolei , tak odkurzacza i miekiej szmatki .
    tylko niewiem czy nie zdmucnołem czegoś niechcący . Ech serwis kompów ok ale z drukarakami zaczynam i brakuje mi doświadzczenia :( , Ale myślisz ze jak wyczyszczę to będzie ok nic nie powinno sie uszkodzić ?? a czyścić laser suchą szmatka czy np jakimś rozpuszczalnikiem ?? Wole tym razem zapytać niż coś bardziej uszkodzic Pozdrawiam i wielkie dzieki za rady przydaja się
    majac na myśli laser myślę o układzie optyki lasera i wirujace lustra. Ale żeby sie do tego dobrać to potrzeba rozebrać pół maszyny. Ja czyszcze zawsze na sucho czystą niepylacą szmatką
  • Poziom 9  
    Wszystko czyste rozkręciłem nawet górę i bok dostałem się do lasera ale jest bajecznie czysty , natomiast bład pozostał . Drukarka się włacza miga na wyświetlaczu że to ricoh , następnie jakby gasła na chwile zaczyna się inicjacja i wtedy słychać jak coś próbuje się przekręcić taki psztyk i bład , no namieszałem trochę cóz nauczka najpierw pytaj później rób . Ale za to jaka praktyka zostanie :) . Teraz ładuje latarkę i popatrze co się kręci tak na oko to wszsytko wygłada ok wszystko podłaczone i tp

Dodano po 58 [minuty]:

Ok drukarka drukuje jednak nadal sygnał że wymień czarny bęben jeszcze raz próbuje z tym pipsztykiem :) , jak drukuje kolorowo mam bład sc 230 -2 , pozatym na czarno mimo błedu smiga jak szalona i nie brudzi , niestety wkurza mnie ten komunikat a nawet po ustawieniu pipsztyka komunikat pozostał :( no nic popróbuje jeszcze trochę moze jakieś podpowiedzi wszystkie mile widziane

Dodano po 11 [minuty]:

I jeszcze jedno małe pytanie jak możesz to daj znać . Czy ja niepowinienem jakos tego skasować w serwice menu ?? jakiś kod czy coś na podobe jak jest w ksero kopiarkach ??
  • Poziom 12  
    Musisz wejść w serwis i w data log jest pm clear tam PCU K skasujesz wtedy komunikat. A z laserem to naprawdę namieszałeś. Doszedłeś co jest nie tak?
  • Poziom 9  
    A dzieki już naprawione masz racje z tym kasowaniem tego błedu z pipsztykiem mi nie wyszło ale w serwis mode mozna go usunąć już nie pamiętam czy dobrze podajesz ale coś tak było clear k , tylko menu inaczej chyba trochę . z laserem namieszałem to fakt jak robiłem pompe niebieskiego zasypu to trochę namieszałem na tyle że taśma w zatrzasku żle się łaczyła z laserem musiałem kupić nowy moduł lasera a właściwie używany i pomogło.
    Mimo wszystko dziękuje za pomoc i odpowiedz ,
    Niebawem załeoże nowy temat jak kalibrować takie urządzenie chyba że wiesz to prosiłbym krótkie info :) wiem że też jakoś mozna softowo przestawić bo po wymianie laseru jak drukuję coś to jest zawsze żólty pasek w popszek kartki czyli zle świtło pada na bębęn
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Prześlij jakiś skan jak ci robi to urządzenie, to postaram się pomóc.
    A puki co zrób kalibrację pasa. w Mode jest kod 993-2 Line Adj .Dajesz EXECUTE i maszyna ruszy. Po zakończeniu powinno pokazać się OK
    Tym kodem kalibrujesz laser i pas.
  • Poziom 9  
    Witam po długiej przerwie , trochę problemów z przerowadzką :) .
    Już przesyłam skan a za kalibracje lub inne podobne uwagi zabieram się w środę najpóźniej w czwaretek i dam znać czy kalibracja pomogła .
    Ps bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc

Tu wydruk https://obrazki.elektroda.pl/6055463300_1297670281.jpg
  • Poziom 12  
    Teraz pytanie czy jest to kopia czy wydruk z drukarki. Jeśli wydruk z maszyny najprawdopodobniej puściła ci listwa na bębnie Y. Jeśli kopia możesz mieć uszkodzony układ CCD lub skaner jest skrzywiony. Jednak stawiam na bęben Y. Wyczyść żółty bęben i zamień miejscami z czerwonym.
  • Poziom 9  
    Witam , jest to wydruk więc rozumiem ze bęben Y do wymiany . Jutro sie zajme tą maszyna przełożę dla testu inny beben w miejsce y i przetestuje :)
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    A jeszcze małe pytanie mysląc o bebnie masz na mysli beben światłoczuły czy mechanizm nasypywania toneru??
  • Poziom 12  
    Tak bęben to bęben światłoczuły ,
    mechanizm nasypywania toneru to Developer.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc faktycznie to wina bębna Dziekuje wszystkim za pomoc zamykam temat