Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie można pobrać Vistę HP - obraz płyty ?

skaktus 18 Lis 2010 13:12 3880 14
  • #1 18 Lis 2010 13:12
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Posiadam laptopa z Vistą HP, jednak w standardzie po instalacji vista ma w sobie tyle syfu i niechcianych dodatków że szok, programów jest coś ok 60...można niby usuwać ale i zajmuje to kupę czas.

Czy wiecie skąd można legalnie pobrać obraz Visty, tak aby go zainstalować na komputerze i aktywować własnym kodem ? Raz pobrałem niby od microsoftu obraz CD, jednak całość to były same trojany...Ktoś ma może dostęp do obrazu ?

0 14
  • #2 18 Lis 2010 13:19
    Gżehó
    Poziom 21  

Pobrałeś obraz z MS z trojanami? :D

Jako, że legalnie tego się zrobić nie da, nie wypada pisać jak problem rozwiązać.

Tyle tylko, że to co dostałeś do laptopa to wersja OEM, reszta to już google.

0
  • #3 18 Lis 2010 13:47
    skaktus
    Poziom 37  

To niby było z MS, ale wątpię... Myślałem że sprawę można rozwiązać legalnie, w końcu Windowsa kupiłem w pełni legalnego, niestety nikt mnie nie pytał czy chcę dodatki do Windowsa i na siłę dostałem ich pełno, co znacznie spowalnia system.

0
  • #4 18 Lis 2010 13:56
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

skaktus napisał:
    Raz pobrałem niby od microsoftu obraz CD

skaktus napisał:
    To niby było z MS, ale wątpię

To nie wiesz, skąd obraz pobierałeś? Ciekawe, ciekawe...
    skaktus napisał:
    Myślałem że sprawę można rozwiązać legalnie, w końcu Windowsa kupiłem w pełni legalnego, niestety nikt mnie nie pytał czy chcę dodatki do Windowsa i na siłę dostałem ich pełno, co znacznie spowalnia system.

A czy ktoś Cię oszukał mówiąc, że dostajesz "czystego" windowsa? Jeżeli tak, to natychmiast robisz sprzedawcy awanturę.
    Zawsze możesz, po wykonaniu recovery i odinstalowaniu niepotrzebnych Ci programów, zrobić samodzielnie sobie bootowalny obraz "czystego" systemu.

0
  • #5 18 Lis 2010 14:08
    skaktus
    Poziom 37  

Opis linków wskazywał że źródłem jest microsoft.

O Vistę pytałem sprzedawcę i tak mi powiedział, więc o co chodzi ?

0
  • #6 18 Lis 2010 14:13
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

skaktus napisał:
    Opis linków wskazywał że źródłem jest microsoft.
    "Opis linków"? A sam link to dokąd prowadził?
    O Vistę pytałem sprzedawcę i tak mi powiedział, więc o co chodzi ?

W takim razie zostałeś przez sprzedawcę wprowadzony w błąd i powinieneś oddać zakupiony sprzęt żądając zwrotu pieniędzy. Po czym będziesz mógł kupić sprzęt z takim oprogramowaniem, które spełni Twoje wymagania.

0
  • #7 18 Lis 2010 14:48
    skaktus
    Poziom 37  

Problem w tym że komputer był zakupiony jakieś 2 lata temu. Po zakupie system był czysty, nic na nim nie było, wpisałem nr seryjny z nalepki, aktywowałem, z CD zainstalowałem sterowniki. W końcu system padł. Wczoraj przywróciłem system z partycji recovery i po uruchomieniu fakt jest wszystko tj sterowniki, ale do tego kilkadziesiąt programów, w samym autostarcie jakieś 15...okropnie spowalnia to komputer, stąd powstało to pytanie. System miał być czysty jak widać tak nie jest.

0
  • #8 18 Lis 2010 14:53
    Gżehó
    Poziom 21  

To nieco dziwne, ja zawsze jak się spotykałem z systemami HP to były na dzień dobry naszpikowany toną niepotrzebnego oprogramowania i niczym nie różniły się od tego co było przywracane z "recovery" :)

0
  • #9 18 Lis 2010 19:26
    skaktus
    Poziom 37  

I tak miałem przygody z tym laptopem - Vobis sprzedał mi używany i uszkodzony komputer jako nowy z wystawy a potem zapierał się że to nie ich wina...Podejrzewam że ktoś wtedy kombinował z lapem na sklepie.

0
  • #10 18 Lis 2010 20:20
    Xerof0p
    Poziom 20  

Temat jest bardzo ciekawy. Ja bym poszukiwał sposobu, żeby taki obraz zgrać z nowego komputera. Może ktoś ma taki sam komp i zgra obraz. Poza tym czy do nowego sprzętu nie dołączają płyt instalacyjnych ? Może ktoś wystawia na allegro te płyty. pozdr.

0
  • #11 19 Lis 2010 13:35
    cliner
    Poziom 15  

Xerof0p napisał:
    Temat jest bardzo ciekawy. Ja bym poszukiwał sposobu, żeby taki obraz zgrać z nowego komputera. Może ktoś ma taki sam komp i zgra obraz. Poza tym czy do nowego sprzętu nie dołączają płyt instalacyjnych ? Może ktoś wystawia na allegro te płyty. pozdr.
    HP udostepnia narzedzie do stworzenia recovery disc,ale mozna to zrobic tylko raz na danym sprzecie.Masz obraz swojego systemu plus backupy plikow uzytkownika.Program ten powinien byc juz zainstalowany po wykonaniu recovery system lub od pierwszego odpalenia po zakupie.Mozna instalowac system bez tych plikow zapasowych.

0
  • #12 19 Lis 2010 13:46
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

Gżehó napisał:
    Pobrałeś obraz z MS z trojanami? :D

Jako, że legalnie tego się zrobić nie da, nie wypada pisać jak problem rozwiązać.

Tyle tylko, że to co dostałeś do laptopa to wersja OEM, reszta to już google.

Masz błędne pojecie.
    Firmy takie jak Dell czy HP sprzedają komputery wraz z opłaconą licencją danej wersji systemu operacyjnego.
    Jako użytkownik masz prawo zainstalowć na tych komputerach system Windows przeznaczony dla tych właśnie producentów i co ciekawsze nie musisz podawać nawet klucza licencyjnego, gdyż jest on zaszyty w Biosie.
    Autor wątku zapewne nie miał na myśli trojanów lecz te wszystkie pierdołowate dotaki producentów, które są instalowane wraz z systemem, a tak naprawdę są tylko i wyłacznie zbędnymi zamulaczami, które można pominąć podczas instalowania syetemu.

Do autora wątku:
    Płyty CD z systemem operacyjnym możesz kupić w dowolnym sklepie. Sam nośnik kosztuje grosze (kilkadziesiąt zł) - płaci się tylko za wyprodukowanie nośnika.
    Ponadto zwracając się do producenta komputera, czesto nośniki są wysyłane za darmo. W ten sposób właśnie załatwiał nośnik znajomy do laptopa firmy Dell.

0
  • #13 19 Lis 2010 13:55
    Gżehó
    Poziom 21  

No w tych systemach nie trzeba nic wpisywać, to fakt.

Ale to co oni dają do sprzętu, to system na licencji OEM i taka też nalepka powinna znajdować się na spodzie komputera, czy coś powiedziałem nie tak ?

0
  • #14 19 Lis 2010 15:06
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Na zabezpieczenie składają się trzy elementy: zaszyty w sprzęcie i podpisany przez Microsoft BIOS ACPI_SLIC, plik XML zawierający certyfikat odpowiadający ACPI_SLIC oraz odpowiedni klucz produktu OEM.

0
  • #15 20 Lis 2010 04:23
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Opis z innego forum

Podczas ładowania się systemu przez chwilę widać okienko na którym pokazane sa opcje uruchamiania. Dla przykładu na moim HP:
    F8-przywracanie systemu, awaryjny,krok po kroku
    F9-opcje botowania
    F10-ustawienia Biosu

F11-System Recovery
    I ten ostatni punkt jest najważniejszy - przywracanie komputera do stanu pierwotnego, tak jak było w chwili zakupu
    . W tym przypadku usuwane sa partycje utworzone przez użytkownika i przywracane są orginalne (zazwyczaj jest to C i druga partycja Recovery (czesto ukryta) wgrywany jest od nowa system. Nie jest konieczne odkrywanie ukrytej partycji - wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz podczas rozruchu. Pojawi sie kreator przywracania komputera do stanu fabrycznego.
    Jesli zaś chodzi o płyty z systemem dołączane do laptopa, to mało producentów się na to decyduje. Można takie płyty zrobić sobie samemu i to nie jakoś tam domowym sposobem ale całkiem legalnie i bezpiecznie (no chyba, ze ktos nierozsadny skasował partycje Recovery przed utworzeniem takich płyt). Jak to zrobic? Uruchamiamy z listy programów "Recovery Manager" i kreator nas poprowadzi przez proces tworzenia płyt.
    Uwaga!!! Płyty takie mozemy utwożyć tylko jeden raz!
    wszystko co tutaj napisałem to nie teoria a moje "zajecia praktyczne", które odbyłem na swoim HP i na kolegi Accerze.
    Wszystko to o czym tak się tutaj wymądrzałem można odnaleźć w pomocy systemu Windows - a to każdy ma, wystarczy poczytać.

--------------------------------------------------------------------------------

0