Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak mocy opel vectra b 2.0 16V X20XEV

Prokop2010 18 Lis 2010 15:27 7027 4
  • #1 18 Lis 2010 15:27
    Prokop2010
    Poziom 2  

Witam, mam problem z moja Vectrą. niedawno wymieniłem silniczek krokowy ponieważ miałem problem z obrotami na biegu jałowym.Obroty ustabilizowały się, ale jeszcze przed wymianą nastąpił spadek mocy. Samochód bardzo wolno się rozpędza.Muszę z wyczuciem naciskać na pedał gazu bo jeśli nacisnę za bardzo zaczynam zwalniać.tak samo dzieje się gdy jadę 80 na piątce i redukuję na czwórkę zamiast jechać szybciej to zwalniam.Poza tym z pod maski wydobywa się dziwny dźwięk który brzmi dosłownie jak syczenie węża, z tym że nie słychać go od razu po odpaleniu silnika tylko po kilku, kilkunastu minutach gdy autko jest odpalone i stoi w miejscu bądź po przejechaniu kilkudziesięciu, kilkuset metrów.To syczenie jest głośniejsze na biegu jałowym gdy zwiększam obroty silnika i podczas jazdy gdy przyśpieszam.Dodam też że na zimnym silniku wydaje się pracować lepiej.Drugim problemem jest to że gdy odpalę auto coś cyka pod maską i po chwili przestaje.Jeśli ktoś mi może pomóc to bardzo proszę.

0 4
  • #2 18 Lis 2010 20:28
    apacz514
    Poziom 10  

Witam. A czy może prubował kolega zlokalizować syczenie ?? Mógł sie rozszczelnić układ dolotowy powietrza przy kolektoże przez co komputer warjuje i nie może ustalic mieszaniki paliwowo powietrznej . Pozdrawiam

1
  • #3 18 Lis 2010 20:35
    kazkowicz
    Poziom 14  

Świece dawno wymieniane? Silniki 16V są czułe na stan świec.

0
  • #4 18 Lis 2010 20:42
    Prokop2010
    Poziom 2  

Świecy nie wymieniałem ale mam zamiar to zrobić, a co do lokalizacji syczenia jak zaglądam pod maskę po prostu nie mogę tego zlokalizować aczkolwiek jeszcze poszukam i postaram się znaleźć to miejsce.

0
  • #5 18 Lis 2010 21:37
    kazkowicz
    Poziom 14  

Z powodu świec działy mi się cuda w silniku 16V innego producenta. Spadki mocy, szarpanie przy ruszaniu. No ale to tylko sugestia.

0