Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GX 640 windows nie bootuje

gor65 18 Lis 2010 15:36 1772 4
  • #1 18 Lis 2010 15:36
    gor65
    Poziom 7  

MSI GX640 Windows 7 64 bit

Witam, od samego początku użytkowania (jakieś 2,5 tygodnia) zdarza się, że Windows 7 nie startuje. Dzieje się tak od początku, już na drugi dzień użytkowania gdy laptop był tylko w oprogramowaniem standardowo zainstalowanym, windows nie wystartował. Pomaga na tą sytuację jedynie odpalenie go w trybie awaryjnym i cofnięcie systemu do jakiegoś punktu przywracania nawet z tego samego dnia z przed kilku godzin. Sytuacje takie powtarzały się przez tydzień losowo, tuż po logo windows gdy ma się odpalić ekran logowania pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje, dysk nie chodzi kompletna cisza.
    Po tygodniu takich zmagań postanowiłem, że zmienię sterowniki na nowsze, wcześniej próbowałem aktualizatorem automatycznym z poziomu www MSI ale jedynie wymienił jeden sterownik a problem nie zniknął.
    Wymieniłem kilka sterowników na nowsze ręcznie odnajdując je na stronach producentów komponentów, tak więc karty sieciowe, karta dźwiękowa, sterowniki czipsetu Intel INF utility itp.
    Wydawało mi się, ze rozwiązałem problem ponieważ przez tydzień komputer nie zaliczył żadnego falstartu Uśmiech Wczoraj jednak czar prysł bo wydarzyło się znów to samo i jedynie tryb awaryjny i przywracanie pomogło znów bezproblemowo odpalać się windowsowi.

W czym leży w takim razie problem?
    Czy są jakieś programy którymi gruntownie mogę przetestować komputer i stwierdzić, że pamięci dysk i inne komponenty chodzą prawidłowo i nie wykazują błędów ?

Druga bolączka od początku jest też brak hibernacji windowsa, gdy włączam hibernuj wszystko odbywa się ok, jednak ani razu po takiej operacji windows nie startuje, jedynie ponowne włączenie i normalny rozruch uruchamia system

Bios zaktualizowany najnowsze sterowniki tez sa...dysk swierzo po formacie, antywirus nic nie widzi..

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 20 Lis 2010 22:33
    Burzyciel
    Poziom 2  

Witam

Ja również mam identyczne błędy jaki opisuje mój przedmówca. Również posiadam MSI GX640.

Ja dodatkowo zaobserwowałem, że problem z nie uruchomiającym się komputer występuje po restarcie/wyłączaniu komputera, który pracuje tylko na baterii.

Problem z hibernacją u mnie też występuje.

Też dokonywałem aktualizacji sterowników wszelkiej maści i bios'u. Chciałem też dokonać aktualizacji vbios'u, ale nie mogę nigdzie znaleźć włąściwych sterowników. Czy w ogóle może to mnieć na coś wpływ?

0
  • #3 21 Lis 2010 18:08
    gor65
    Poziom 7  

Problem lezy po stronie vbiosu.musisz go zaktualizowac jak znajde to podesle link.

Ok pakiet 3 biosow( w tym vbios) jest w zalaczniku sciagnij i zaktualizuj. Najlepiej jest aktualizowac wszystko naraz.

0
    Załączniki:
  • #4 22 Lis 2010 09:55
    Burzyciel
    Poziom 2  

gor65 napisał:
    Problem lezy po stronie vbiosu.musisz go zaktualizowac jak znajde to podesle link.

Ok pakiet 3 biosow( w tym vbios) jest w zalaczniku sciagnij i zaktualizuj. Najlepiej jest aktualizowac wszystko naraz.

gor65 chyba twój plik jest uszkodzony bo po wypakowaniu jest tylko plik 1656IMS.iso. Po zamontowaniu w demonie tego obrazu i podejrzeniu zawartości jest tylko plik Readme.txt. A w pliku:

There are no files here.

Please boot from this disc instead, thank you.

Sincerely,
    MSI

Czy mógłbym prosić o ponowne wrzucenie tego pliku, lub ewentualnie linka do vbiosu albo o wytłumaczenie co z tym obrazem można zrobić

EDIT: OK udało mi się to ogarnąć trzeba było wypalić płytę i zbootować z niej. I jak na razie wygląda to dobrze

THX FOR HELP

0
  • #5 22 Lis 2010 12:38
    gor65
    Poziom 7  

musisz ten obraz nagrac na plytke lub znales program do nagrywania obrazow na pendriva zeby nie marnowac plytki.

Program np ten:
    http://www.prime-expert.com/flashboot/why_flashboot.php

przerobi Ci iso na pendriva i resetujesz komputer i bootujesz z pendriva( F11 przy starcie)
    zaktualizują sie 3 biosy i po sprawie. (bios jest do radeona 5850 to musisz byc pewny ze taki masz bo z tego co wiem to wyszly jeszcze gf 250gts w gx640.)
    Przynajmniej u mnie pomoglo.

0