Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane coupe 1.6 8v centralny zamek

18 Lis 2010 19:12 3325 5
  • Poziom 9  
    Witam.Mam taki problem z moją meganką. Wczesniejszą usterkę zwiazaną w brakiem kierunków i immo mechanik naprawił zrobił tzw. obejscie na początku nie działał zamek centralny. Po zmianie bezpiecznika od tej centralki i immo z centralka jedynie otwiera samochód i immo tez rozbraja. W jaki sposób mogę to naprawić ażebym mogł samochód zamykać z pilota a nie tylko otwierać.( zamykam kluczykliem mechanicznie co jest troche niepraktyczne) a skoro otwiera to moze nie jest to tak skomplikowane. Prosze o odpowiedź w jaki sposób moge zlokalizowac usterke . Mechanik zrobił obejscie po to ażeby działały podstawowe funkcje wymagane tj kierunkowskazy i swiatła awaryjne. Przed obejsciem centralka nie działała w ogole tak jakby niebyło immobilizera. Nie dawała sygnału kontrolka na desce rozdzielczej od immo. Nastepnie po wymianie bezpiecznika od immobilizera tego ucebic 5A bodajże immobilizer zaczła działać i centralny też ale tylko w przypadku otwierania auta. Miożliwe ze juz sie nie da przywrócic tej funkcji bo coś się niegdyś w tej skrzynce ucbic z bezpiecznikami przepaliło. Bardzo prosze o odpowiedź
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja bym jednak przyuczył jeszcze raz ten kluczyk.
  • Poziom 9  
    Po pin do ASO tak? Bo od srodka smaochodu też nie moge na panelu tym przyciskiem go zamknąc...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie no skoro z przycisku też nie otwiera, to nie będzie wina synchronizacji kluczyka.
  • Poziom 9  
    Tak właśnie myslałem. Czyli nie wiadomo gdzie tkwi problem. Wydawałoby się, że jak samochód sie otwiera boczne drzwi i klapa to zamknąc go też sie powinno dać a tu brak reakcji - dziwna sprawa. No nic czekam na odpowiedzi lub jakiekolwiek informacje ktore pozwolą mi naprawić te usterkę.
  • Poziom 9  
    Mam pytanie może ktoś powie ktora wtyczka przy skrzynce bezpieczników odpowiada za zamek centralny?