Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja systemu Vista z partycji Recovery .!

grzanqa 18 Lis 2010 19:38 33157 7
  • #1 18 Lis 2010 19:38
    grzanqa
    Poziom 2  

Witam, :)

Jestem tutaj Świeżakiem na forum więc prosiłbym o wyrozumiałość jeżeli uczynię coś źle. :)

Mianowicie chciałbym się zapytać o partycje Recovery w Viście . Mam w planach zainstalować na laptopie HP nowy system właśnie z partycji Recovery, która znajduje się na dysku "D".Nie posiadam płyt z Recovery tylko właśnie samą tą partycje.

Czy jeżeli zainstaluje z partycji nowy system to będę mógł po tej instalacji nagrać płyty z partycja Recovery (wiem że można zrobić to tylko raz) ?

Pozdrawiam.

0 7
  • #2 19 Lis 2010 07:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Lis 2010 11:21
    remi080
    Poziom 22  

A jaki to dokładnie model tego HP?

1
  • #4 19 Lis 2010 12:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Lis 2010 18:19
    grzanqa
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi :)

Jaki model to dokładnie nie wiem bo mam to robić u takiej kobiety , a nie spojrzałem jaki model ,a ona Mi nie poda raczej ;]

Poczytałem ten artykuł i zrobię wszystko w następujący sposób :

1.Przegram wszystkie dokumenty na płytę (zdjęcia , dokumenty itp.)
    2.Poprzez narzędzie HP Recovery manager utworze własny zestaw płyt do odzyskiwania systemu.
    3.Odtworzę komputer PC do pierwotnego stanu za pomocą narzędzia HP Recovery Manager z systemu operacyjnego Windows Vista.
    4.Odtworzę konkretne sterowniki i aplikacje.

Rozumiem, że po tym zabiegu partycja Recovery dalej będzie znajdowała się na dysku "D" ?

0
  • #7 20 Lis 2010 04:13
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Opis z innego forum

Podczas ładowania się systemu przez chwilę widać okienko na którym pokazane sa opcje uruchamiania. Dla przykładu na moim HP:
    F8-przywracanie systemu, awaryjny,krok po kroku
    F9-opcje botowania
    F10-ustawienia Biosu

F11-System Recovery
    I ten ostatni punkt jest najważniejszy - przywracanie komputera do stanu pierwotnego, tak jak było w chwili zakupu
    . W tym przypadku usuwane sa partycje utworzone przez użytkownika i przywracane są orginalne (zazwyczaj jest to C i druga partycja Recovery (czesto ukryta) wgrywany jest od nowa system. Nie jest konieczne odkrywanie ukrytej partycji - wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz podczas rozruchu. Pojawi sie kreator przywracania komputera do stanu fabrycznego.
    Jesli zaś chodzi o płyty z systemem dołączane do laptopa, to mało producentów się na to decyduje. Można takie płyty zrobić sobie samemu i to nie jakoś tam domowym sposobem ale całkiem legalnie i bezpiecznie (no chyba, ze ktos nierozsadny skasował partycje Recovery przed utworzeniem takich płyt). Jak to zrobic? Uruchamiamy z listy programów "Recovery Manager" i kreator nas poprowadzi przez proces tworzenia płyt.
    Uwaga!!! Płyty takie mozemy utwożyć tylko jeden raz!
    wszystko co tutaj napisałem to nie teoria a moje "zajecia praktyczne", które odbyłem na swoim HP i na kolegi Accerze.
    Wszystko to o czym tak się tutaj wymądrzałem można odnaleźć w pomocy systemu Windows - a to każdy ma, wystarczy poczytać.

0
  • #8 22 Lis 2010 19:53
    grzanqa
    Poziom 2  

Dobra zrobię to z poziomu F11 , a następnie jak już będzie na nowo system to wypale płytki. :)

Jak już to zrobię dam znać jak poszło,mam nadzieję że będzie ok :p

1