Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesłanie wyników na strone www.

bakterja 18 Lis 2010 20:08 1814 10
  • #1 18 Lis 2010 20:08
    bakterja
    Poziom 2  

Szukam jak najprostszej metody przesłania wyników(skonstruowałem chronograf - > do mierzenia prędkości pocisku) na stronę www.

Rozważałem rozwiązanie z tej strony:
    http://tuxgraphics.org/electronics/200611/article06111.shtml
    Rozwiązanie jest dość sensowne, ale z tego co widzę (średnio się na tym znam)
    strona sprawdza tylko czy jakieś urządzenie jest podpięte pod któryś port.
    Czy będę mógł umieszczać na stronę wyniki(w sensie dane przesłane z aplikacji chronometru np "220m/s" a nie tylko sprawdzać czy na porcie jest 0 lub 1). Jak to zrobić? Może są jakieś prostsze metody?

• #3 18 Lis 2010 20:40
    hotdog
    Poziom 26  

To zależy od Twojego doświadczenia. Z tej strony uruchomić przykład na AVR to nie jest duża sztuka. Ale jak byś chciał to przeportować na jakiś inny procesor to już jest trochę babrania. Mimo że może nie bardzo dużo, ale jak nie programujesz w C kilka lat to będziesz rwał włosy z głowy.

Twój chronometr jak jest zbudowany? Jakie interfejsy oferuje? Jak ma RS232/UART to wykorzystaj gotowy konwerter Ethernet/UART. Dostaniesz taki już za około 120zł kupisz podłączasz, piszesz soft i masz wszystko zrobione.

• #4 18 Lis 2010 20:51
    Samuraj
    Poziom 34  

Najprostsze rozwiązanie:
    - chronometr poprzez RS232 do komputera
    - w komputerze aplikacja w perlu albo w dowolnym znanym języku odczytująca dane i zapisująca do pliku - nawet tekstowego.
    - w komputerze serwer www (np.Apache) z PHP.
    - strona w PHP odczytuje dane z pliku i je wyświetla
    Ekonomicznie może nie najtaniej gdyż wymaga komputera lecz ile możliwości - dowolność w projektowaniu strony, brak ograniczenia co do wielkości grafiki na stronie, możliwość współpracy z bazą danych SQL do statystyk i można tak bez końca.
    Komputerem może być mała płyta ITX

• #5 18 Lis 2010 20:58
    bakterja
    Poziom 2  

Tak to jest dobre rozwiązanie, ale w założeniu miałem użyć jakiegoś interfejsu ethernetowego. Nie chce potem nigdzie tego przenosić poprostu ma byc wyswietlonie na stronie.

• #6 18 Lis 2010 21:03
    Samuraj
    Poziom 34  

Jeśli ethernet jest koniecznością ze względu na odległość to pomyśl o RS485.
    W przypadku konieczności ethernetu (ma być i już) to chyba prościej jak na ENC28J60 się nie da zrobić.
    Lecz tutaj musisz być biegły w C, sam stos TCP/IP to kawałek programu przez który będziesz musiał się przegryźć.

• #7 18 Lis 2010 21:13
    hotdog
    Poziom 26  

Ja w swojej wypowiedzi założyłem że chcesz odbierać dane od urządzenia z komputera na którym stoi strona www. Do takiego celu najprościej wykorzystać konwerter o jakim pisałem (Ethernet/UART) np. ten.

Za 120 zł masz urządzenie do którego możesz się podłączyć przez TCP/IP i wymieniać dane z Twoim chronografem przez UART. Jednyne co musisz zrobić to na Twojej stronce w napisać skrypt który połączy się z konwerterem przez TCP i odbierze dane.

• #8 19 Lis 2010 12:55
    galusz
    Poziom 15  

Taniej kupić cały router WRT54GL z rs232 i będziesz mógł zrobić wszystko, a nawet prosty serwer HTTP na nim postawić. Atmega powinna Ci się zmieści do obudowy routera i wszystko będzie ładnie wyglądać...
    Ja tak udostępniam temperatury z całego domu 1-Wire<-->Atmega8<-RS232->WRT54GL<-->Internet....

• #9 20 Lis 2010 16:14
    bakterja
    Poziom 2  

Rozważałem rozwiązanie z tej strony:
    http://tuxgraphics.org/electronics/200611/article06111.shtml
    Rozwiązanie jest dość sensowne, ale z tego co widzę (średnio się na tym znam)
    strona sprawdza tylko czy jakieś urządzenie jest podpięte pod któryś port.
    Czy będę mógł umieszczać na stronę wyniki(w sensie dane przesłane z aplikacji chronometru np "220m/s" a nie tylko sprawdzać czy na porcie jest 0 lub 1). Jak to zrobić?

Czy to jest możliwe? Jestem w stanie wykonac cały ten układ, chodzi mi o samo programistyczne rozwiązanie.

• #10 20 Lis 2010 16:41
    Samuraj
    Poziom 34  

Jak ma być prosto i tanio to zrobił bym tak jak proponował galusz
    Chyba prościej i taniej się nie da zrobić.
    WRT54GL + SerialMod i do tego podłączyć po 1Wire dołączyć DS2405
    Ruter w środku ma ma tyle miejsca że aż nadto, a i pamięci mu starczy na prostą stronę www.
    Cała aplikacja to już bajka ale zawsze to łatwiej napisać na Linuxa jak na mikrokontroler. Zyskujemy dodatkowy atut że w przypadku zmiany oprogramowania nie musimy przeprogramować mikrokontrolera gdyż żadnego takiego nie ma w tym projekcie. Wszystko opiera się na aplikacji w ruterze.
    Jeśli czujesz się na siłach w pisaniu aplikacji na Atmega to rób to jak proponujesz lecz uprzedzam że nie będą to dwie linijki kodu a i hardware nie będzie małe, nie mówiąc tu o kosztach.
    ENC28J60 to ok 20zł do tego gniazdko z filtrem ok 15, mikrokontroler ok 10 zł, zasilacz, obudowa, płytka. Boje się że 100 zł może być mało.

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na pytanie jakie wyjście masz z chronometru - rs, usb, a może tam jest tylko wyświetlacz który pokazuje prędkość i nic poza tym. Najpierw napisz co masz i jak dobrze czujesz się w C bo bez tego to w tej chwili wróżenie z fusów.

• #11 20 Lis 2010 22:18
    hotdog
    Poziom 26  

Dopiero teraz zrozumiałem o co Tobie chodzi. Z tematu
    Przesłanie wyników na strone www
    wynika IMO jednoznacznie że chcesz przesłać wyniki na jakąś stronę www. A nie utworzyć serwer http z przetwarzający wyniki pomiaru na stronę WWW.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo