Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnośnie OC - nowe ubezpieczenie, a stara zwyżka OC

mariomario 18 Lis 2010 21:40 863 4
  • #1 18 Lis 2010 21:40
    mariomario
    Poziom 18  

czy kupując teraz nowe (używane) auto, będę musiał płacić dodatkowe (zwyżka) % za nowe OC u nowego ubezpieczyciela za to że miałem u poprzedniego ubezpieczyciela i poprzednim samochodem stłuczkę i podnieśli mi składkę OC, ale wypowiedziałem umowę z poprzednim ubezpieczycielem ?

0 4
  • #2 19 Lis 2010 00:32
    nadyb
    Poziom 16  

Nowy ubezpieczyciel będzie wymagał zaświadczenia o poprzedniej zniżce lub podanie liczby bezszkodowych lat.

0
  • #3 19 Lis 2010 11:36
    mariomario
    Poziom 18  

Poprzedniego samochodu i OC niemam juz od lipca tego roku, czyli wykupując teraz nową polisę OC wraz z nowym samochodem będę musiał podać ilość bezszkodowych lat = 0 tak?

Czyli de facto zaczynam od podstawowej stawki, w której nie ma ani zwyżki ani zniżki ? Czy dobrze to zrozumiałem ?

0
  • #4 19 Lis 2010 20:38
    nadyb
    Poziom 16  

Nie. Ubezpieczyciel będzie chciał znać 'ogólną liczbę lat z ubezpieczeniem' i liczbę lat bez szkody. Zawsze możesz wziąć zaświadczenie od poprzedniego ubezpieczyciela.

0
  • #5 25 Lis 2010 09:29
    tzok
    Moderator Samochody

Wszystko zależy od tego ile masz lat i ile lat opłacałeś OC. Jeśli miałeś już np. 40% i jedną szkodę to warto Ci wziąć zaświadczenie i przenieść zniżki oraz zwyżkę (na rok). Najlepiej porozmawiaj z agentem, on będzie zorientowany w jakim TU jak to będzie wyglądało.

Przechodząc do nowego TU, możesz albo przenieść historię albo zaczynać "z czystą kartą".

0