Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 GT - problem z elektryczna szyba od strony pasazera

18 Lis 2010 23:12 1902 6
  • Poziom 2  
    Więc kupiłem golfa 3. Sprzedajcy powiedział ze szyba od strony pasazera nie działa. Sciagnełem boczek i zauwazyłem ze kosta jest odłaczona. Podłaczyłem ja.Szyba otworzyła sie zamkneła po czym przestła działac i po kilku nacisniecich przycisku znowu zadziałała. Po dłuzszym czasie rozładował sie akumulator. Dodam ze od strony kierowcy tez nie mozna tej szyby otworzyc słychac tylko cykanie takze przyciski napewno sa dobre. Silnik tez jest dobry bo czasem szyba załapuje ale aktualnie odłaczyłem kostke bo padał akumulator. Co moze byc przyczyna rozładowania akumulatora i tak dziwnie działajacej szyby ??? z gory dzieki za odpowiedz ;P
  • Poziom 9  
    Cóż, nie uważasz, że najlepiej było by pójść z tym do jakiegoś mechanika? Może masz jakiegoś znajomego, co się na tym zna?
  • Poziom 2  
    No tak ale zbytnio nie mam czasu zeby jezdzic po mechanikach i tez nie mam pieniedzy a elektryk jednak by mnie troche za to skasował. Moze ktos z was miał juz taki problem ???
  • Poziom 16  
    Obejrzyj kable w gumowej przelotce drzwi. W pierwszych rocznikach kable pękały tam jak oszalałe.

Co do rozładowania akumulatora, trudno powiedzieć. Same szybki biorą sporo, zwłaszcza pod koniec ruchu kiedy to przestają działać nie poprzez jakąś pamięć położenia a zablokowanie silnika (w silniczku jest czujnik halla, który monitoruje ustanie obrotów i dopiero odcina prąd). Jeśli więc pobawiłeś się trochę szybami to mogłeś aku ubić.

Możesz zmierzyć pobór prądu w stanie spoczynku. Wówczas będziesz wiedział czy to jakieś zwarcie/uszkodzenie rozładowuje czy po prostu wyssałeś akku.
  • Poziom 10  
    Z prawej strony popraw wtyczke (podegnij piny) przy silniczku a zlewej pewnie mechanizm się skończył
  • Poziom 14  
    spróbuj przesmarować linkę w podnośniku były stacje że się zacierała w układzie jest bezpiecznik który przy zbyt dużym obciążeniu wyłącza szybę (np jak by ktoś włożył rękę przy domykaniu szyby) po kilku nastu sekundach bezpiecznik ponownie się załącza.
  • Poziom 2  
    własnie akumulator padł sam w nocy... kable miedzy drzwiami sprawdzałem wszytskie sa dobre. Jak znajde dłuzasza chwile popatrze przy silniczku i sprawdze ta cała kostke ktora łaczy wszytskie kable miedzy drzwiami a cała karoseria. Dzieki za porady !