Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer ANH-P9R nie włącza się

19 Lis 2010 05:23 1407 15
  • Poziom 10  
    Problem jest następujący: radio podłączone prawidłowo, przyjmuje i wysuwa płytkę ale po zamknięciu panela nie dzieje się nic - wentylator nie pracuje, przyciski i pokrętła nie reagują, wyświetlacz nie świeci. Jakieś pomysły?
  • Poziom 10  
    Witam. mam taki sam problem. Może już coś wiadomo co się dzieje?
  • Poziom 24  
    Witam! A może trzeba przekręcić kluczyk?
  • Poziom 10  
    A może by tak bardziej inteligentniejsze podpowiedzi?
    Dla Twojwj wiadomośi : radio lezy na biurku podłączone tak jak się należy.
  • Poziom 17  
    Witam.Mogę mylić się lecz myślę, że należy sprawdzić całe przyciski na panelu.Być może jakiś przycisk ma zwarcie albo pewny opór.
  • Poziom 10  
    Niestety ale panel został sprawdzony cały. Wszystkie przyciski działają bez zarzutu. To niestety musi być coś innego.
    Jednak dziękuję za zainteresowanie się tematem.
  • Poziom 17  
    Witaj.W takim razie by doradzałem zacząć naprawę z sprawdzenia stabilizatora napięcie (+5V i inne, na pewno +8v) . Lecz dla tego potrzebny schemat.
  • Poziom 19  
    Na początek schemat i sprawdzenie napięć, być może radio przez przypadek zostało źle podłączone i uszkodzeniu uległ któryś z podzespołów. Sprawdź także wizualnie płytkę czy nie ma nigdzie upalonych ścieżek.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Płytka nie posiada żadnych przepalonych ścieżek. W poniedziałek sprawdzę te napięcia. Niestety schematu nie mam ale damy rade.
    Nie było wspomniane , że płyte odtwarza normalnie. Nie świeci wyświetlacz i nie da się zmienić natężenia głosu. Żaden przycisk nie reaguje na panelu.
  • Moderator
    A taśma panel- płyta główna sprawdzona?
  • Poziom 19  
    krysinskig napisał:
    Witam.
    Płytka nie posiada żadnych przepalonych ścieżek. W poniedziałek sprawdzę te napięcia. Niestety schematu nie mam ale damy rade.
    Nie było wspomniane , że płyte odtwarza normalnie. Nie świeci wyświetlacz i nie da się zmienić natężenia głosu. Żaden przycisk nie reaguje na panelu.

To bardzo zmienia postać rzeczy, jak wyżej do sprawdzenia połączenie panela jak i taśma.
  • Poziom 10  
    Panel połączony jest na sztywnym złączu. Nie ma żadnej tasiemki a luty w gnieździe i wtyku sa ok.
  • Poziom 19  
    Sprawdzałeś panel na innym radiu czy tylko pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Może masz uszkodzony procesor w panelu.
  • Moderator
    Czy sprawdzałeś zasilania wychodzące na złącze?
  • Poziom 10  
    Witam
    Dopiero jutro będe wiedział coś więcej. Pomierzę napięcia i wtedy zobaczymy co dalej.