Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Restar kompa, po fuul screenie na filmiku z youtube

czesterr20 19 Nov 2010 07:32 1317 6
    czesterr20
    Level 10  
    Witam.

Mam taki problem, a mianowicie: komputer restartuje się, gdy tylko włączę filmik na youtube, czy innej przeglądarce, jak i również przy instalacji nowego gg 10( gdy tylko wyskoczy komunikat czy odblokować, blokować nadal...) od razu restart. Sterowniki wgrane i działają, z odtwarzaniem filmów na pełnym ekranie nie ma problemu. Dzieję się to tylko na przeglądarkach internetowych i instalacji nowego gg, z tego co zauważyłem.
    Karta graficzna Radeon 9200SE
    System XP 32bit
    Płyta ASRock
    Procesor Sempron 2800+
    512 pamięci RAM.
    Wiem, to że ten komp to już raczej zabytek, ale bez przesady proste operacje powinny działać, a dodam, że mam 2 bardzo z podobnymi parametrami i 256 RAM i wszystko odtwarza bez problemu z restartem.
    Moim zdaniem problem tkwi w karcie graficznej, lub sterownikach.
    Podpowiedzcie jakie jest wasze zdanie i jak zlikwidować dany problem.
    Z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością na opinie.
    Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Matuzalem
    Level 43  
    Sterowniki grafiki to jedno, a drugie to może jakiś Flash do zmiany.
    czesterr20
    Level 10  
    Adobe Flash Player zaktualizowany. Wiec raczej musi być aktualny. Zastanawiam się, że przyczyną może być karta dźwiękowa, gdzieś na forum znalazłem, że ludzie mieli takie problemy jak dźwiękówka świrowała.
  • Helpful post
    marek003
    Level 40  
    czesterr20 wrote:
    Adobe Flash Player zaktualizowany. Wiec raczej musi być aktualny. ...

Miałem prawie identyczny problem (komputer się zawieszał przy oglądaniu filmów z netu i pozostawał tylko reset).
    Pomogło fizyczne odinstalowanie Adobe flash playera i ponowna jego instalacja. Tak jakby któraś z wcześniejszych aktualizacji dała jakiegoś buga. Po zainstalowaniu najnowszej wersji Flesh'a "na czysto" wszystko pięknie śmiga (a w szczególności te filmiki które się zawieszały).
    neophyte
    Level 31  
    Zobacz czy zmieni coś włączenie/wyłączenie Hardware Acceleration we flashu (ppm na okienku z klipem i wybierasz settings).
    cosik_ktosik
    Level 2  
    To może być wszystko, wykonaj odczytanie plików DMP, w nich wszystko jest zapisane.
    czesterr20
    Level 10  
    Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem.
    Pomogło przeinstalowanie sterowników karty graficznej i zainstalowanie ręczne Adobe Flash Player. Punkty przyznane. Pozdrawiam.