Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Check engine i błąd 24 w Corse B

19 Lis 2010 07:56 1308 4
  • Poziom 2  
    Witajcie, ostatnio wymieniali mi żarówki za licznikiem, wszystko ładnie ale albo źle podłączyli linkę i nie działał licznik, pojeździłem z tym jeden dzień i zrobili mi to tak, że działa. Teraz zauważyłem, że głównie przy jeździe powyżej 70km/h pojawia sie CHECK ENGINE( po zgaszeniu silnika na kilka sekund znika i pojawia sę ponownie pry wyższej prędkości), sczytałem błędy i wyszedł nr. 24-Czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód. Dodam że jak jechałem na niedziałającej lince, miałem spięcie najprawdopodobniej na radiu które jest podłączone pod bezpiecznik świateł awaryjnych. Ale wymieniłem go i działa.

Czy zwykły laik może sprawdzić coś we własnym zakresie? Jeżeli tak to prosiłbym o podpowiedzi co, gdzie i jak.
    Jeżeli jest taka możliwość to chciałbym zrobić to dziś, bo w jutro wyjeżdżam.
    Błąd ten nie powinien chyba powodować uszkodzenia czegoś podczas jazdy na dłuższą trasę.
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdr.
  • Poziom 38  
    Jazda bez linki powoduje taki błąd,radio też ,bo czujnik jest w liczniku idzie przez złącze radia,do ecu.Jesli stało się po wymianie radia,to pewno one blokuje.Wypnij i zobacz.
    Jeździc można ,choc spowoduje to większe spalanie i nie stabilne wolne obroty,za wysokie lub za niskie.
  • Poziom 2  
    Większe spalanie mi nie na rękę, gadałem z wymieniającym, powiedział by zresetować komputer odłączając (-) na ok 30 min po czym zapalić go i cierpliwie czekać aż sam się zagrzeje i włączy wentylator, co właśnie się robi.

Radio po wsadzeniu nie czyniło takich rzeczy, przez radio nie wyświetla mi się data na tidzie, który i tak co jakiś czas sam się resetuje.

Dokładnie nie pamiętam ale dopiero jazda na zepsutej lince wywołała kontrolkę, może komputer nie może sobie poradzić z wczytaniem nowej linki.
    Zobaczymy za godzinę będę wiedział czy reset coś dał.
  • Poziom 2  
    Reset nic nie dał, dzisiaj chłopaki będą szukać przyczyny
  • Poziom 2  
    Przy wymianie linki uszkodzona została jedna z nici elektronicznym co powodowało ten błąd.
    Naprawione.
    Zauważyłem, że licznik ma kontrolkę hamulca awaryjnego, na innym liczniku działała, na tym nie, jest nowa żarówka, muszę się temu przyjrzeć.