Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Espero 1.5 16V Nie da rady przełączyć na gaz

Veno_n 19 Nov 2010 08:26 1783 4
    Veno_n
    Level 11  
    Witam
    Mam taki problem z samochodem Daewoo Espero 1.5 16V że nie da rady przełączyć się na gaz. Instalacje mam drugiej generacji z takim przełącznikiem 0 I II ( gdzie 0 to jazda tylko na benzynie, I tylko na gazie, II przy 2,5 tyś obr przełącza się na gaz). Problem jest taki że przy obrotach 2,5 tyś przy których powinien przełączyć na gaz następuje takie cyknięcie w centralce i wszystkie lampki z centralki gasną, po przejechaniu jakiegoś km czy więcej zaczynają powoli słabym strumieniem zapalać się ponownie(bądź od razu) i znowu jak chcę przełączyć na gaz to następuje cyknięcie tak jakby chciało przełączyć i gasną lampki, przy wymuszonym przełączeniu(na centralce I) lampki albo są zgaszone bądź centralka cyka(cyknie nie ma reguły). Dodam że wcześniej nie miałem problemów z gazem, jeździł i przełączał bez zarzutu, na benzynie wszystko ok. Czy to może być wina z komputerem, centralką czy z czymś innym? Macie jakiś pomysł?
    krajens
    Level 11  
    u mnie byl probem z przewodami, cos gazownik pogrzebal i kazal je wymienic, narazie jeszcze dziala, wiec nie wymienilem do dzis ;]
    donrogalesko
    Level 12  
    byc moze ktoras z cewek albo przelacznik
    Fath
    Level 18  
    Witam miałem podobny problem i zacząłem sprawdzać wszystkie połączenia instalacji i na nowo je zarabiać. To pomogło, a gdzie dokładnie była przerwa nie potrafię stwierdzić porostu czyściłem całą instalację. Pozdrawiam.